Jump to content

Moto Zajednica

Skuter mi se gasi

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Longbo H7

Pozdrav drugari ,imam problem sa skuterom ,kada ga upalim on radi 5 sekundi pa se ugasi i onda ga tesko upalim ponovo .U pitanju je kineski skuter marke Longbo 50cc .Neki majstor mi je rekao navodno da je vakum pumpa ,ja se ne razumem puno jer sam pocetnik u svemu ovome ali koliko sam citao ne bih trebao da se gasi ako je to ..Kada se upali velik broj obrtaja ima ,kad stisnem kocnicu on spusti obrtaje radi par sekundi i ugasi se,majstor nije imao vremena da pogleda detaljno pa mi se cini da me je samo skinuo sa dnevnog reda i rekao da dodjem za nedelju dana ..Molim Vas za neki savet ..Pozdrav  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Verovatno ostane bez goriva. Ima jedno crevo plasticno sto ide od karburatora do slavinice za gorivo i to crevo sluzi da otvori slavinu putem vakuma koji dobije sa karburatora. Kada to crevo ima rupu na sebi vakum nije dovoljno jak i slavinica ne pusta dovoljno goriva i ugasi se. Visok ler gas znaci da ima previse vazduha u smesi. Zameni crevo i probaj.

 

Edit: Samo pazi koje crevo diras jer ima i drugo crevo kroz koje ide benzin iz tanka u karburator znaci ne to kroz koje ide benzin vec ovo kroz koje ide vazduh (vakum zapravo).

Promenio član ivan88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Longbo H7

Pozdrav Ivane hvala na savetu,samo da ti kazem da kad skinem to crevo sa karburatora ,to vakum crevo iz njega ide gorivo ,zato mi je majstor rekao da je crkla vakum pumpa ,u svakom slucaju poslusacu tvoj savet i probaci sa crevom.A vazduh u smesi smanjujem tako sto zavrnem onaj sraf za ler na karburatoru ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Nemoj da diras karburator, nije problem u leru vec u nedostatku goriva. Kada gorivo napuni lonce na karbu nece ga faliti i samim tim neces imati viska vazduha u smesi. Ne znam kako ti curi gorivo na vakum crevo? Mislim da si skinuo crevo sto iz tanka dovodi gorivo na karb a to crevo ne diraj to je za benzin.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Longbo H7

Iz vakum pumpe mi idu tri creva ,jedno tanko u karbrator i dva deblja,jedno iz vakum pumpe u rezervoar i jedno iz vakum pumpe u karburator (na tom crevu ima i neki filter i iz tog creva curi gorivo kad skinem)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pogledaj ti malo i struju, ne znam kakav ti je akumulator i kakvo ti je punjenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Iz vakum pumpe mi idu tri creva ,jedno tanko u karbrator i dva deblja,jedno iz vakum pumpe u rezervoar i jedno iz vakum pumpe u karburator (na tom crevu ima i neki filter i iz tog creva curi gorivo kad skinem)...

To tanko je vakum crevo. Inace to nije pumpa vec ventil dakle membrana koja kada dobije vakum propusti benzin (iz prvog debelog sto ide iz tanka kroz drugo debelo sto ide u karb) a ovo ti je kao slavina koja ili je otvorena ili je zatvorena. E sad, ako ti curi gorivo iz njega (drugog develog sto ide od ventila u karb onda bi trebalo da imas benzina mada to sto curi je mozda samo sto se zadrzalo u crevu. Probaj da uzmes cistu flasu i skini debelo crevo sto ide iz ventila u karb i stavi ga da curi u flasu a tanko crevo stavi u usta i povuci (da stvoris vakum). Trebalo bi da krene gorivo i da curi u flasu. Ako je flasa cista mozes vratiti gorivo nazad u tank.

 

Koliko dugo radi dok drzis gas? Da li radi par minuta ili samo par sekundi? Ako radi par sekundi onda je do goriva, ako radi par minuta onda ima dovod goriva pa moze biti ili struja ili da je karburator toliko razdesen da ne moze da sagoreva motor smesu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Longbo H7

Znaci upalim ga,moram da drzim kocnicu jer on konstanto ide napred radi 5-10 sec ,za to vreme sam pojaca pa smanji ler par puta i na kraju se ugasi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ako iscuri svo gorivo znaci da je ventil otvoren i da dobija gorivo i takodje da u tanku imas odusak da se ne pravi vakum u tanku sto je isto dobro. To sto menja ler gas znaci da automatski sauh menja odnos smese sto je takodje dobro. Ostao sam bez ideja sta bi moglo biti. Mozda neko od iskusnijih kolega da jos neki predlog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Longbo H7

Hvala ti Ivane puno u svakom slucaju na savetima ,ja cu probati jos da cackam a ako ne moracu da porazim nekog zglavnog majstora :)Znaci ti mislis da nije problem u tom vakum ventilu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Zato sto nema menjac da ga sibnes u neutral :) verovatno ode u visoke obrtaje pa je centrifugalna sila dovoljno jaka da varijator krene da hvata..nisam nikada imao skuter ali koliko se razumem u CVT prenos mislim da je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Moguce da je prljav karburator ili da je nesto zapuseno u njemu pa se gasi..Hoce tako da radi kada motor ostaje bez goriva.

 

Najbolje bi bilo da se skine karburator i da se ocisti i nasteluje.

 

Jednom se na rodjakovom skuteru zapusio onaj kanal gde dolazi crevo za gorivo i on pokusavao da upali i nema sanse.Kaze radio malo i onda se ugasio i vise nece da cuje.Posle ciscenja skuter je proradio a upala je neka truncica neke gume koju sam jedva izbacio iz karba.Tako da najbolje da proveris karburator ili ti ili majstor.

Sraf za smesu se steluje na oko 2 kruga,znaci zavrnes do kraja i onda odvrnes za 2 kruga.To je samo za prvo paljenje posle se jos dosteluje.Ako si cackao taj sraf i ako si ga zavrnuo do kraja ili na samo pola kruga onda je isto moguce da zeza.

 

Mozes da skines svecicu i da vidis boju.Trebala bi da je smedje boje ako je crna znaci da ma vise goriva u smesi a ako je svetla znaci da imas vise vazduha u smesi.E sad ne znam koliko je ovo merodavno u tvom slucaju jer boja svecice se gleda posle voznje od 10-tak km tvoj skuter je ako sam dobro procitao jedva  nesto malo radio.

 

Nesto mozes i sam da uradis,ne mora sve majstor. 

 

Javi ako nesto uradis,bas me zanima. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Longbo H7

Pozdrav drugari,ja samo da Vam javim da sam promenuo filter za gorvo ,vakum ventil i nista opet se gasi i ne moze da se nasteluje i majstor mi je rekao da moram da menjam karburator tako da je sad to na redu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Bar si eliminisao par stvari,sad ides dalje.Ako vec menjas karburator proveri i grlo.To ti je ona guma koja spaja karburator i glavu motora.Ako je napukla menjaj i nju obavezno jer hoce da dobija fals vazduh i da zeza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Longbo H7

E drugari ,nisam jos zavrsio sa mojim problemom ,komsija koji se navodno razume malo u skutere nakon svega je ustanovio da je problem u karburatoru i da treba da se nasteluje .On je probao da nasteluje ali sad je jos gore :) Naravno sad treba da trazim majstora pravog da mi to resi ..Ako to nije jako komplikovano i neko moze da mi objasni kako se steluje bio bi mu zahvalan da ne moram da vozim kod majstora posto ni ne moze sad da se vozi jer se gasi konstantno ..Video sam da je odvrtao i zavrtao neki sraf iz koga ide sajla verovatno za gas i ulazi u karb,i jos dva srafa ,jedan je pretpostavljam ler a drugi je za tu smesu ili sta vec ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Longbo H7

Konacno da Vam se javim,odavno sam popravio skuter ,to jest majstor ga je popravio, u pitanju je bilo stelovanje karburatora i nista vise ..Pozdrav drugari 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja