Jump to content

Moto Zajednica

Mali Plavi Zeka S

Recommended Posts

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Posto na ovom forumu ne nalazim puno tema o prvoj generaciji malog "Z"-a sa dodatkom "S", resih da otvorim ovu temu.

Naime odskora sam vlasnik ovakvog motorceta, pa kao i svaki novopeceni posednik nekog dvotockasa, nameravam da se podrobnije informisem o onome sto teram.

- Za pocetak trazi se Service manual, po mogucstvu za "S" model prve generacije (do 2007.god). Za obican "Z" sam izbunario, ali bih voleo da posedujem bas za ovaj, "S" model.

- Dalje, ima li ko iskustva sa zamenom vizira nekom Touring varijantom, ili sa nadogradnjom fabrickog nekim dodatkom-deflektorom? Iskustva? Razmazio me Deauville, pa mi sada na "Z"-u malkice duvka.

- Ako neko ima iskustva sa podesavanjem zadnjeg ogibljenja, samo izvolite.

- Da li se iko igrao sa prednjim oprugama (tipa Wilbers progresivnim), ili je ko menjao celu viljusku nekom USD full podesivom (npr od ZXR 750)?

- Planiram da originalan izduv zamenim Remus loncem koji vec posedujem, ali bi trebalo odraditi cev od izduvne grane (prikljucak cev u cev sa selnom) do samog lonca (prikljucak prirubnica sa tri zavrtnja). Koga preporucujete kao korektnog majstora, a da ne kosta 1000 Dukata?

 

Odgovori na ova, kao i pametovanja na sva ostala pitanja vezana za ovaj model su itekako dobrodosla.

Veliki POZZZ za sve kolege!!!

Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Е, јбг... У Суботу сам био у Вршцу, па сам могао и то одрадити...

Какав је са ценама у поређењу са другима, пошто ми и цена посла игра велику улогу? Ваша искуства???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Vrlo pristupacan, pozovi neces pogresiti. 0638060818

Tacno tako.

Cuo sam se sa kolegom malopre, i na prvu smo postigli dogovor. Cekam jos samo da me put nanese u njegove krajeve, i eto meni srece... :)

Idemo dalje, razradjujemo ostalu problematiku, kirak po korak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Moze neka slika cisto da znam o cemu se prica?  :neznam:

Naravski. :-)

Mali, jer je od 750ccm, a ne od 1000.

Plavi, jer je te boje.

Zeka, jer je Kawa "Z".

S, jer je "S" model... :-D

post-9080-0-04725700-1427835929_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Posto sam Service manual izbunario uz pomoc Vas, kolega sa foruma, dogovorio posao sa Andjelom oko auspuha, na red je dosao i vizir.

Malo mi je duvkalo kada sam sa Deauville-a presao na "Z"-a, pa sam pozeleo nesto vise plastike ispred sebe. Uz savetovanje sa Ivanom (Ivan-viziri), pala je odluka da ne radimo kompletan vetrobran, vec da na postojeci samo dodamo deflektor - dodatak, posto se vec srafovi za montazu na ovom modelu nalaze na gotovo idealnom mestu. Odluceno - dogovoreno - odradjeno... I sada, posle montaze, sve to izgleda ovako:

post-9080-0-72027500-1428914144_thumb.jpg post-9080-0-77450700-1428914162_thumb.jpg post-9080-0-53654200-1428914176_thumb.jpg post-9080-0-90270900-1428914196_thumb.jpg

Zastita od vetra je primetno bolja, estetika je stvar ukusa, ali se meni bas dopada, a cena je bila stvarno korektna, kolegijalna, drugarska, forumaska.

A dok se cekao vizir, legle su i reflektujuce trakice na tockove.

post-9080-0-92796000-1428914409_thumb.jpg

 

idemo dalje, igrice se nastavljaju... :-)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Juce pala veoma mokra voznjica do Bele Crkve i nazad, prevezenih lepih 500-nak km, a razlog setnjice je bio ovaj:post-9080-0-14022600-1432462608.jpgpost-9080-0-85370700-1432462631.jpg

Sada bljesti i svirka kao na vasaru. Bravo majstor Andjelo!!!

I, kao sto sam ranije napisao, idemo dalje, igrice se nastavljaju...  :-)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Уколико неко поседује информацију, био бих захвалан да је подели и са нама, осталима, неупућенима... Која би подесива UP-SIDE-DOWN виљушка могла да се намонтира уместо ове класичне фабричке? Волео бих да имам могућност подешавања, и стабилнији предњи крај, који би испратио перформансе агрегата. Цена набавке и пратећих делова ми, такође, играју велику улогу у целој причи.

Тема отворена за савете, предлоге и мишљења...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja ssam nedavno zamenino opruge za progresivne i ujedno i ulje promenio. Razlika je i te kako primetna a troskovi dosta dosta manji nego USD.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ja ssam nedavno zamenino opruge za progresivne i ujedno i ulje promenio. Razlika je i te kako primetna a troskovi dosta dosta manji nego USD.

Razmisljao sam i o toj varijanti, progresivne opruge + ulje (mozda i za nijansu gusce). Ali, tu opet dolazimo do trenutka da nema nikakvog podesavanja, i da ce karakteristike predmjeg ogibljenja biti onakve kakve ispadnu, a ne onakve kakve bih ja zeleo da budu.

Koliko su kostale te opruge, jesu li Wilbers, i koliko bi mogla da kosta polovna prednja viljuska koja bi odgovarala/pasovala na ovaj model? Ovo je bilo pitanje, ne komentar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne znam marku, video sam kutiju ali kako nisam upoznat sa markama istog momenta sam i zaboravio. Provericu pa cu ti javiti. Opruge + ulje + semerinzi + osiguraci + rad = 150 eurica. Rad je na 'prijateljskoj' bazi, 15e/h. Mislim da su opruge negde oko 100e.

 

To stelovanje..sta znam..cikica doticni je kao neki strucnjak za vesanje na gsx1400 i on mi ih je nastelovao, tj ulazeci i ilazeci pritisak(ili kako god se to vec zove) + (pred?)napregnutost opruga. Ali kako ja nisam neki ostar vozac sumnjam da bi mi smetalo i da je bez podesavanja. Niti cu ja to ikad vise da pipnem da ja kao nesto tu podesavam.

 

U svakom slucaju mozes mozda probati samo sa zamenom ulja za malo gusce, to su minimalna ulaganja. A ako ti se svidi rezultat mozes uvek da promenis i opruge naknadno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja