Jump to content

Moto Zajednica

Prvi Kurs Bezbedne Vožnje 2015

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Moto sezona 2015. je već na svom početku, pravo je vreme za prvi ovogodišnji BJB kurs bezbedne vožnje!

Kurs je namenjen kako za one koji ulaze u svet motociklizma, tako i za one koji žele da sistematizuju i utvrde svoje znanje. Ove godine podižemo kvalitet Kursa na viši nivo, odlučili smo da više ne improvizujemo vožnju po neadekvatnim poligonima već da zakupimo pravu moto stazu! :)

 

Dakle, ponovo vam se pruža sjajna prilika:

Uz pomoć dobrih ljudi (profesor Miroslav, nick Radak55), uspeli smo da obezbedimo salu za teorijsku nastavu, na bazi pretpostavke od bar 30 prijavljenih polaznika Kursa.

Teorijski deo Kursa bezbedne vožnje održaćemo kao i prošle godine u prostorijama Tehničke škole Zmaj, u petak  3. Aprila. Mesta ima za grupu do 50 polaznka.


Lokacija:

Tehnička škola "ZMAJ", Zemun
Auto-put br.18


Skola+ZMAJ.jpg
Velika mapa

Praktični deo Kursa ove godine, kao što sam već napisao, podižemo na viši nivo tako da će biti održan na karting stazi Ada Huja u nedelju 5. aprila! Staza je zakupljena po povoljnoj ceni na 3 sata. Plan je da u prvih sat - sat i po vremena vežbamo klasične poligonske vežbe - kočenje, kaunterstirng, izbegavanje prepreke na pravcu i u krivini.. a da ostalo vreme iskoristimo za vožnju po stazi pod budnim okom instruktora i BJB redara. Podrazumeva se da će polaznici Kursa biti snimani kamerama u toku vožnje, predviđeno je po završetku Kursa u opuštenoj atmosferi pregledamo snimljeni materijal i ukažemo na vožnju svakog polaznika Kursa sa savetima kako istu unaprediti i poboljšati :)

 

ada-karting.jpg

 

adahuja.jpg

 

Satnica:

Datum održavanja teorijskog dela  Kursa: petak, 3. April 2015 od 19h.

18:30h - Okupljanje ispred škole
19-22h Teorijski deo Kursa

 

Ukoliko ne znate gde je Tehnička škola Zmaj, čekaćemo vas na benzinskoj pumpi Zmaj 1 (smer prema Zagrebu) u 18:15h. :)


Datum održavanja praktičnog dela  Kursa: nedelja, 5. April 2015 od 9h.

8:30h - Okupljanje na parkingu kartodroma Ada Huja
09-12h Praktični deo Kursa

 

Vidimo se! :jee1:

Više o prethodnim kursevima bezbedne vožne i sadržaju pogledajte u istom ovom podforumu.

Ove godine za BJB Kurs bezbedne vožnje, samo zbog troškova zakupa staze plaća se kotizacija od 10 Evra po učesniku Kursa ( u dinarskoj protivvrednosti ), na bazi pretpostavke od minimum 30 prijavljenih polaznika, Napomiljem da smo dobli dobar popust od vlasnika staze tako da ova cena po polazniku samo pokriva troškove zakupa.

 

Dogovor u vezi placanja kotizacije je da se početkom teorijskih predavanja plati i praktični deo.

Tokom teorijskog dela bice napravljen spisak ucesnika sa plaćenom kotizacijom i to je lista za ulazak na praktični deo Kursa.

 

Predavači: Severian, Pablo, TheLord i vonabibiker, pomoć na poligonu Arakis i BJB redari.

 

VAŽNE NAPOMENE:

 

- Svi polaznici kursa su obavezni da imaju položeno za A kategoriju (zato što mi nismo ustanova koja je za to ovlašćena), da na poligonski deo vežbe dodju svojim motorom koji mora biti uredno registrovan i ispravan i finalno da pred početak kursa potpišu izjavu o prihvatanju rizika i odgovornosti tokom održavanja kursa. Ako vozite skuter, mozete prisustvovati kursu, ali je potrebno da imate položen PSP.

- Samo polaznici teorijskog dela kursa sa plaćenom kotizacijom moći će da vežbaju poligonske vežbe!

- Prijavite se na kurs tek pošto ste sigurni da ćete doći na teoriju i poligon!

Obaveštenje za sve učesnike kursa:

Kao i do sada, svi učesnici Kursa treba da odštampaju IZJAVU priloženu uz ovu poruku, te da je popunjenu i potpisanu ponesu sa sobom. U slučaju da u vožnji učestvuje i suvozač, na odgovarajućem mestu u formularu potreban je i njegov/njen potpis i podaci.

Bez ispravno predate Izjave, vožnja u BJB grupi nije moguća.

 

Vidimo se :)

 

Izjava - BJB v3.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Malo je nezgodno jer je petak radni dan i ko radi do 18h jedva stize a neko iz unutrasnjosti da ne pricamo...tacno u 19h pocinje ili moze koji minut kasnije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Evo upravo ja imam situaciju da radim i da 96% ne mogu da stignem (iz Sapca pre pola 8 nikako)... Kolika je sansa da se teoriski deo prebaci u subotu ili u nedelju pre voznje??? Ako ne postoji mesta za manevar kakve su sanse da se teoriski deo snimi da mogu da ga odgledam??? Ako ne moze ne moze sta cu sad...

A kakva je procedura za prakticni deo??? Kako i gde da uplatim kotizaciju jer bih stvarno zeleo da prisutstvujem bar prakticnom delu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Za nas iz unutrasnjosti , pogotovo za one sa manjim budzetom gotovo neizvodljivo ucestvovati na kursu. U petak trebamo doci na teoriju a u nedelju na praksu sto iziskuje dosta vise novca i slobodnog vremena pa ce samim tim i dosta ljudi odusati, plus sto je za 05.April najavljeno lose vreme. 

 

Po meni najbolja varijante za unutrasnjost je jedan dan i teorija i praksa ili neka mogucnost snimanja teoriskog dela kao na "vecerima putovanja" i postavljanja linka 

na forumu pa da onda tako pripremnjeni u nedelju dodjemo na stazu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Pa da... Finansijski deo nisam hteo da spominjem jer sam relativno bliza ali bas imam zelju da prisustvujem ovako eduaktivnom dogadjaju pa cu se snaci nekako.. A mogu da zamislim kako je nekome poput tebe iz Vrnjacke Banje da djodjes... Definitivno treba ako ima mogucnosti da se organizuje sve u jednom danu... Jer ovako ispada da je ovo samo za Bg i okolinu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Ovo tako zvuci dobro, nov sam na forumu, nikada nisam prisustvovao nikakvom dogadjau u organizaciji BJB, narocito ovih kurseva voznje, iako znam za njih. Svaka cast apsolutno svima koji su se cimali i organizovali kurs sa svim pratecim stvarima i tako uradili vise od mnogih specijalizovanih organizacija, auto skola i sl. Bravo!

Sto se tice javne prijave, evo, i ja se upisujem kao siguran. Sto se tice kotizacije i izjave, ako sam razumeo, sve se donosi to vece na teorijski deo i to je to.

Da pocnemo javnu prijavu...

 

1. Spajk

2. VukiTA

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Pozdrav društvo,

 

Ovaj kurs je u terminima kako je Arakis naveo, već su rezervisani ti termini i ovoga puta je tako. Imaćemo u vidu sugestije i možda neki od sledećih kurseva održati sub-ned (ili u jednom danu, ), u zavisnosti kako bude moguće. Sada je ovako kako je napisano.

 

Obratite pažnju, učešće na praktičnom delu kursa nije moguće bez dolaska na teoriju. Kotizacije i popunjene prijave donosite na teoriju (u petak). 

 

I odgovor na poslednje pitanje: možemo da sačekamo sa startom teorije malo posle 19h...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Pretpostavih da je vec sve rezervisano, ali sto da ne pitam... U svakom slucaju vama svaka cast na organizaciji a ja se nadam da cu uspeti nesto da iskombinujem da dodjem...  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Moto Guzzi California 1400 Touring

3. Sloba - Moto Guzzi - Kompletno izvinjenje svima. Tek sam sada uvideo da neću ipak stići na kurs. Zvanična odjava, a i nadanje da ćemo se videti nekom drugom prilikom. Pozdrav i srećno!!

Promenio član slobodance58

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Moracu da propustim i ovaj put, u petak radim do 19 h, i moja sugestija takodje je da se pokusa da bude i teorijski deo i prakticni deo u jednom danu ili bar subota i nedelja kada se ne radi ;)

Lepo predavanje i bezbednu voznju zelim svim ucesnicima  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Hvala svima koji se zalazu i ulazu svoje vreme u obrazovanje vozaca. Zao mi je sto nisam u mogucnosti da prisustvujem , a jedini razlog su odvojeni dani teorije i prakse. 

Moja sugestija je da razmislite o video materjalu teoretskog dela koji ce biti prezentovan na nasem forumu. Mozda bi potencijali ucesnici mogli da se edukjuju pomocu tog videa pa sa tim znanjem dodju na prakticni deo u nedelju. Da bi ste osigurali da su potencijalni ucesnici koji nisu u mogucnosti da prisustvuju teoriji pregledali video i nesto naucili  napravite kratak test koji ce se popunjavati neposredno pred praktican deo na samoj stazi.

Ukoliko rezultat nije zadovoljavajuc nema izlaska na stazu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • μαλάκα, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6

Svaka cast organizatorima sto su za samo par dana uspeli da... organizuju sve ovo :)

 

Vidimo se u Petak! Javite ako bude bilo kakve promene termina.

 

 

1. Spajk

2. VukiTA

3. illuminated

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Evo i ja da se prijavim i da pozdravim ovu i slicne organizacije!  :zdravo:

 

1. Spajk

2. VukiTA

3. illuminated

4. Dzejzel

 

:moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Svaka čast na organizovanju ovoga, izgleda kao jako ql stvar i cena je više nego povoljna. Nažalost tek treba da polažem za A, (imam AM i B) pa se nadam da ćemo se družiti drugog puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Pozdrav društvo,

 

Ovaj kurs je u terminima kako je Arakis naveo, već su rezervisani ti termini i ovoga puta je tako. Imaćemo u vidu sugestije i možda neki od sledećih kurseva održati sub-ned (ili u jednom danu, ), u zavisnosti kako bude moguće. Sada je ovako kako je napisano.

 

Obratite pažnju, učešće na praktičnom delu kursa nije moguće bez dolaska na teoriju. Kotizacije i popunjene prijave donosite na teoriju (u petak). 

 

I odgovor na poslednje pitanje: možemo da sačekamo sa startom teorije malo posle 19h...

 

Na samoj Adi Huji postoji objekat gde se vrsi teorija voznje kartinga,kursevi,otprilike 50 ljudi moze da se smesti,ima video bim...to je u sklopu kafica i dogovor je vrlo prost..tako da bi odmah posle teorije mogli na poligon,stazu..za sledeci put eto predloga...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

1. Spajk
2. VukiTA
3. illuminated
4. Dzejzel
5. BigDaddy
5. Urban Cruiser

6. GuybT 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

1. Spajk
2. VukiTA
3. illuminated
4. Dzejzel
5. BigDaddy
5. Urban Cruiser

6. GuybT 

7. dejan-bandit 1200

8. Nemanja_zem

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Moto Guzzi California 1400 Touring

Bez obzira da li neko učestvuje ili ne u ovom kursu, ogromna zahvalnost treba da se uputi organizatorima. Vozeći se ulicama Zrenjanina, Novog Sada, Beograda, i tako dalje, ne mogu a da ne pomislim na ogromnu masu takozvanih vozača, definitivno manjeg nego što je potrebno koeficijenta inteligencije koji nemilosrdno ugrožavaju sve ostale vozače koji im se nađu na putu. Realnost njihovog postojanja se ne može na žalost izbeći, a ovaj kurs bi trebalo da pomogne mnogima da sebi spasu život u kritičnom trenutku. PUNO HVALA još jednom svima zaslužnim. Lično se nadam da ćemo u buduće i češće imati slične prilike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Ovo postaje svake godine sve bolje i bolje. :)

Samo moram da Vas zamolim ljudi, mislite i na nas studente, vec trecu godinu ne mogu da dodjem jer je uvek organizovano u sred aprilskog roka. :((
Samo posle 10.04 da organizujete, i ja bih bio presrecan, a verujem i jos neko sigurno. Mislim, sledece godine kada bude bilo. :)
Mada sad sam se setio, treba da diplomiram do tada vec, ali svejedno, pogodniji je termin. :D
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

Prodao sam motor jutros. Novi tesko da ce stici do petka a sa vespom nema smisla da dolazim...

 

Ako uspijem da se organizujem da dodjem, hoce li mi neko rentirati motor za prakticni dio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja