Jump to content

Moto Zajednica

aerox 50 2006 ne prelazi 55 km/h. Tesko pali hladan

Recommended Posts

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Skoro devojci uzeo aerox 50 lepo ide i sve, ali nema blokadu kao sto sam mislio. Rolnice su teske oko 7 grama, Lepo dodje do nekih 50ak na sat ali nece da mrdne preko. Kais nije los. Sad sve mi se cini kao da ga nesto gusi bas, ima drugi auspuh, filter vazduha je fabricki i kutija filtera vazduha nije dirana. Cini mi se da trebam diznu da mu stavim vecu.. 
Inace bas treba dosta da se vergla kad je hladan da upali, i to je odjednom posle par dana stajanja pocelo da mu se desava, pa 2-3 dana zaredom voznje i isto je svakog puta kada je hladan. Izduvam ga malo kada sa pali dok je na centralnoj izbaci dosta dima i onda smanji posle i lepo radi sve. Ajd da cujem predloge, savete i kako da sredim vecu diznu za vazduh? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Oseca se miris na gorivo i ja sam to mislio. Desava se nekad cim stane posle voznje da se ugasi sam od sebe, padaju obrtaji i tolko... Sauh radi, onda ostaje slavinica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Zaboravio sam da pisem. Pre 2 dana sam probao da ga upalim samo na kurblu i upalio je odmah. Kad se vergla klasicno nema sanse.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Slab akumulator pa sporo vergla?

moguce .... Inace me malo cudi sad nesto. Sa novim gorivom znaci pun do cepa pali odma, posle par mnuta kada se ugasi pali za delic sekunde posle sat dva kad se ohladi opet malo teze ili kurbla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Da li znaš od kad Aerox ima taj problem? Da li je oduvek tako? Odakle je uvežen? Ima motora iz CH koji imaju elektronsku blokadu na bobini, na 4500 o/min. Lepo se zaleti i odjednom stane..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

iz ch motor, to ubrzanje od kad je kupljen. Ovo sa paljenjem i ostalo relativno skoro, nije imao taj problem u pocetku.
Kakva je to blokada na bobini kako da je skinem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Mnogi teško pale kad su hladni, na anlaser, a kurblanjem na zub. Pusti karburator gorivo, slab aku, problem sa saugom..

Blokada u bobini se ne može otkloniti osim da kupiš drugu.

Nećeš verovati koliko bolje ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: bor
  • Motocikl: aprilija rs 50 extrema

mozda ti ovo pomogne imao sam sprintov skuter longiju kinez je bio,tjunirao sam ga i mogu ti reci da je isao kao blesav kada sam prolazio pored drugih skutera svi ono sta sam radeo mada nisam im reko.

Uzmi busi cilindar stavi veci klip i obavezno menjaj rolnice meni su fabricke bile 5 a ja stavio 3,2,i to ti je to skuter ima da ujeda.

sve ti je to mala cena klip sa karikama nije vise od 1200 din,busenje cilindra 1000 i rolnice oko 400 i dobijas dobar skuter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja