Jump to content

Moto Zajednica

Pro-Oiler, automatski podmazivač lanca

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Nakon dva motora sa kardanom (RT 1200, GT 1600), prelazim opet na lanac - KTM Adventure. U Forumu Sam Svoj Majstor ima mnogo ideja kako rešiti podmazivanje lanca. Pojedina rešenja su zaista inventivna i lako se mogu uporediti sa proizvodima profesionalnih proizvođaća.

 

Kako nismo svi majstori pa da sebi dizjaniramo i uradimo uređaj za podmazivanje lanca, prinuđeni smo da kupimo ono što nudi tržište. Ja sam još davne 2005 godine tražio rešenje za podmazivanje lanca VStroma. Našao sam jedan koji me oduševio svojim karakteristikama. Kupio sam ga i bio prezadovoljan. Upravljanje podmazivača je bilo veoma jednostavno i efikasno. Radio je po principu "broj kapi na pređeni kilometar", informaciju o pređenom putu dobivao je putem signala iz menjača, intenzitet podmazivanja upravljala je elektronika, kapi ulja dozirala je električna pumpica na zadnji zupčanik preko obostranog injektora.

Sa Stromom prešao sam 50.000km in prodao ga. Lanac je bio neoštečen.

 

Za KTM sam opet uzeo Pro-Oiler. Princip rada je isti kao onaj na Stromu. Montaža je čak jednostavnija, pošto uređaj koristi GPS signal za informaciju o pređenom putu.

 

Sastavni delovi sistema Pro-Oiler:

  1. Određivanje režima podmazivanja (procesna jedinica - ona daje signal pumpici)
  2. GPS prijemnik obezbeđuje informaciju o pređenoj distanciji
  3. Elektro pumpica dozira ulje u injektor
  4. Kontakt kutija - tu se spajaju svi kablovi
  5. Bočica za ulje 2,5 dl (za cca 1000 km)
  6. Injektor za zadnji zupčanik
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Dobar izbor kolega. :takoje:

Gdje si kupio i koliko si tiopla?

 

Evo ti ugrad tip. :) :b

 

attachicon.gifpo.JPG

 

Uređaj sam kupio preko neta: http://www.pro-oiler.net/

 

Cena 200€ (info o pređenom putu iz menjača). Ja sam uzeo i GPS (70€), pošto je montaža jednostavnija, a informacija tačnija.

 

Napiši tvoja iskustva, pogotovo u vezi štelovanja doziranja i potrošnje ula. Koliko kilometara ti izdrži lanac? Da li si menjao prednji zupčanik?

 

Hvala

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Trenutno radim na elektronskoj verziji svog podmazivaca (iz potpisa). Od "neobicnih" funkcija ima mogucnost podesavanja putem Android telefona (bluetooth). Ako neko ima neki preglog, koliko god neobican bio, za funkcionalnosti  podmazivaca, moze da mi javi ako zeli. Na kraju kada ga odradim cu naravno objaviti rad u forumu "uradi sam". GPS nije losa stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Trenutno radim na elektronskoj verziji svog podmazivaca (iz potpisa). Od "neobicnih" funkcija ima mogucnost podesavanja putem Android telefona (bluetooth). Ako neko ima neki preglog, koliko god neobican bio, za funkcionalnosti  podmazivaca, moze da mi javi ako zeli. Na kraju kada ga odradim cu naravno objaviti rad u forumu "uradi sam". GPS nije losa stvar.

 

Pročitao sam pažljivo tvoju temu o podmazivaču lanca. Svaka čast na inovativnosti, kreativnosti a i strpljenju.

 

Kao što sam napisao u uvodu, nije svako majstor da sebi uradi nešto poput tvog podmazivača pa sam zbog toga ukazao na alternativno (skupo) rešenje. 

Prednosti koje donosi podmazivač su višestruke, investicija se povrati več kod prvog menjanja lanca a da ne spominjem brige oko podmazivanja, čiščenja, štelovanja lanca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Hvala na pohvalama :)

 

Resenje koje si opisao jeste mozda na prvi pogled skupo, ali s obzirom da se i te kako isplati mozda cena i nije velika. Kada uracunamo cenu lanca i ko zna koliko sprejeva za odrzavanje, a da ne pricamo o mukama i prljavim rukama pri pranju lanca od sprejeva umesanih sa prasinom 200e uopste ne zvuci previse.

 

Ja podmazivac sklapam najpre iz hobija, ali definitivno bih ga kupio da ga nisam sklapao licno. Ubedljivo najkorisnija stvar koju imam od dodatne opreme.

 

 

 

  1. Bočica za ulje 2,5 dl (za cca 1000 km)

 

da li je slucajno ovo omaska u kucanju? kod mene potrosi oko 1dl na oko 3-4000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Napiši tvoja iskustva, pogotovo u vezi štelovanja doziranja i potrošnje ula. Koliko kilometara ti izdrži lanac? Da li si menjao prednji zupčanik?

 

 

"Potrosnja" je toliko mala da nemam pojma kolika je. Hiljade km (recimo 5000) jedna posudica (mala bemlije, ne znam koliko dl... ali blize 1 nego 2 cini mi se.)

 

Krenes od te neke preporucene tabele, pa polako smanjujes.

Odvozas nekoliko stotina do hiljadu km i pratis stanje. Ako je previse ulja na lancu, smanjis tako sto predjes na sledecu siromasniju tabelu.

I tako dok ne dodjes do optimalnog. Optimalno je kad lanac izgleda kao suh, ali kad predjes prstom preko, ostane ti crni (kao grafitni) trag na prstu.

Znaci ako ti kapa ispod dok je parkiran, a nije zbog rupe u sistemu, onda slobodno predji na sledecu siromasniju tabelu.

Stelovanje radis na neutralnoj poziciji (3) i naravno da uzimas u obzir ako si zbog kise ili prasine morao pojacati protok (u istoj tabeli). Kad jednom ustelas (nakon nekih 1000-2000 km) onda si zavrsio sve.

Samo svakih par hiljada bacis pogled na kanticu. Kad treba pojacati na 5 kad na 10 ces s vremenom osjetiti.

Kad kisa pere bas i vozis kroz vodu, onda 10. npr.

 

Na duzim voznjama pri vecim brzinama smanjis na 2 ili cak 1. A ima i posebno podesavanje da sistem automatski smanji protok ako se vozis malo duze preko 120 km/h. TASC. (Trailing Average Speed Correction)... zato sto je iskustvo pokazalo da se lanac tada umasti vise nego na manjim brzinama.  

 

S novim lancem sam presao nekih 27000 km bez zatezanja i tako prodao motor (150 ks). Cijenim da moze bar jos toliko, mada to nije najbitnije. Najbitnije je da nema mazanja. :D

Na sadasnjem motoru tek par hiljada. Bilo je malo problema sa signalom, ali ti imas gps tako da nemas brige.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Hvala na pohvalama :)

 

Resenje koje si opisao jeste mozda na prvi pogled skupo, ali s obzirom da se i te kako isplati mozda cena i nije velika. Kada uracunamo cenu lanca i ko zna koliko sprejeva za odrzavanje, a da ne pricamo o mukama i prljavim rukama pri pranju lanca od sprejeva umesanih sa prasinom 200e uopste ne zvuci previse.

 

Ja podmazivac sklapam najpre iz hobija, ali definitivno bih ga kupio da ga nisam sklapao licno. Ubedljivo najkorisnija stvar koju imam od dodatne opreme.

 

 

 

  1. Bočica za ulje 2,5 dl (za cca 1000 km)

 

da li je slucajno ovo omaska u kucanju? kod mene potrosi oko 1dl na oko 3-4000km

 

Definitivno greška, u pravu si ti kao i GhostMile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Elektro pumpica, strelica pokazuje pravac protoka ulja, na desni ulazi ulje, na levi ga pumpica dozira injektoru na zupčaniku

 

UqSJmf.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Uzgred, lim je mogao da bude i iz jednog dela.

 

Zavisi od motocikla. Ovakav dvodelni omogućava bolje prilagođavanje injektora. Važno je da je injektor odnosno nosač injektora dovoljno udaljen od lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Svaka cast, samo meni nije jasno gde se montira ta olovka?      :lol:

 

objasniću u nekoliko sledećih postova... :tras2:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

 

Svaka cast, samo meni nije jasno gde se montira ta olovka?      :lol:

 

objasniću u nekoliko sledećih postova... :tras2:  

 

 

Olovka se montira u tank torbu (postoje razne varijante montaže)

 

3bweYB.jpg

 

ili se montira direktno na bilježnicu pa se u komplatu stavi u tank torbu... :D

 

umfRTe.jpg

 

 

motor može biti  :ktm: ili neki drugi, ali pod uslovom, da je  :BJB1:

pR46Z0.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Nemo gde si locirao kapaljku i ne pusta li ti ulje, ja imam scottooilerov dual injector i nikako da ga odzracim, ulje sve izadje iz njega dok motor stoji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja