Jump to content

Moto Zajednica

preporuka za DSLR

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

Idemo ovako sto se tice znanja totalni pocetnik (ali imam voljz i zelju) da ucim.Kupio bi neki DSLR polovan 200+-eu.Fotografisao bi sve i svata. Na sta najvise treba da obratim paznju pri kupovini,koji objektiv da trazim...

Ako ima neko nesto na prodaju ili zna nekoga slobodno neka ponudi.

Kupovina nista nije hitna

Hvala unapred na svakoj pomoci pri odabiru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja kao pocetnik pre par godina uzeo  EOS 450D,i prezadovoljan.Jos ga imam.Objektiv koji po difoltu ide uz njega 18-50,je sve sto nam treba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

moja preporuka ide 550D i kit 18 55. srednja klasa i fantastichan aparat. + ima video. cca 200-250E polovan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ma ne gadim se ja nikona, nisam zadrt po tom pitanju (mozhda malo :P ), al meni je lakshi canon za upotrebu a njega i koristim, pa vodjen time i preporuchujem tako. ako chovek vishe voli nikon shto da ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

Sto se mene tice canon ili nikon sve mi jedno ja svakako necu primetiti neke drsticne razlike posto sam totalni pocetnik. E sad koliko nije puno okidanja posto nemam uopste predstavu kad su te cifre u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Slobodno pazari d3100 bez razmisljanja.Ja sam pre godinu dana kupio d3100 kao pocetnik i shvatio sam da mi bolji ne treba.Za amaterske svrhe i za nekoga ko ulazi u svet dslr-ova ovo je sasvim dovoljno.U medjuvremenu sam promenio par objektiva,po neki blic..igrao se sa osvetljenjem..igrao se malo i sa analognom pricom i zadrzao ga.Jedno vreme mi je bio u oglasima (220 eur),hteo sam da uzmem bolji d7000..al sam odustao.Za kvalitetnu fotografiju su potrebne druge stvari..drugaciji objektivi..blic..pomocno osvetljenje..entry level dslr su sasvim dovoljni.Ukoliko se kasnije odlucis za malo profesoionalniju pricu,tada kupi bolji aparat i tada ulazis u profi svet spreman.Naravno,isto vazi i za Canon..ja samo prenosim svoje iskustvo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

Nikad vece muke oko kupovine nisam imao ali tako je to kad se neko ne razume u nesto.Canon 550D nisam nasao ispod 300eu sto mi probija budzet a nikon D3100 se moze naci do 250eu ni sam ne znam sta mi je ciniti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ja imam D5100, ali mislim da je i D3100 sasvim OK. Slike će u svakom slučaju biti neuporedivo lepše nego sa bilo kog mobilnog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Slobodno uzmi d3100.Za kvalitetnu fotografiju ima dosta faktora koje treba da sagledas i da ispunis.Kada savladas te faktore pravices odlicne fotke i sa ovim dslr-om.Posto ti je ovo ulazak u dslr svet onda ti bolje i ne treba..tako sam se i ja neckao.Samo gledaj nesto da je preslo do 30-40k..ne preko.I jos nesto..probaj da ga pazaris bez kit objektiva (18-55)..mnogo je korisniji 18-105mm (kit objektiv za d7000)..ja trenutno imam samo njega.Mada,mozda bi ti bilo najbolje da pazaris od dilera sa severa (Subotica i sl) kojih imas na kp-u.Znam da je moj d3100 bio u Segedinu 330 eur a imao sam ga kod lika iz Su da mi posalje za 300 eur.Jeste da posle kada uzmem porez to mi je minus 60 eur,ali to je korisno ako ides opet za Madjarsku pa da pokupis,u suprotnom i nije isplativo.Doduse,da nisam isao za porez ne bih ni skoknuo do Budimpeste :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

Eto sto vise gledam sve se zbunjeniji sto se tice odluke ali jedan poznanik mi je ponudio nikon d3100 sa 18-55 jos tri meseca pod garancijom 28000 okidanja kaze kao nov sa svom opremom za 200eu tako da odo sutra da ga uzmem pa sta bude

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Imam D3100 vec godinu dana, odlican DSLR.

 

Ne mozes pogresiti sa njim. 

 

Kasnije samo radi svog zadovoljstva, nabavljas druge objektive.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

evo bash gledam, stvarno 550D nema ispod 300E, dodje kao prodaja motora, kako se blizhi sezona tako cene u oblake... :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

preuzeo dans aparat i sad polako krece upoznavanje. Dok sam gledao druge delovalo je mnogo lakse ali nema veze vremenom cu nauciti nesto i ja sad mi samo preostaje da skljocam sto vise i za pocetak ispritiskam sve da se bolje upoznam sa aparatom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Odlicno..sada nisam jedini koji se *ajebao i kupio ovaj krs!  :lol3:  Sala,naravno.Ucenje nikada nije bilo lakse,a tehnika nikada jednostavnija i pristupacnija,tako da nema brige.Srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK.OTADZBINA SRBIJA, 104 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Ja imam Canon eos 1100 d+18-55 objektiv + zonarica+torba originalna kutija kupljen u julu 2013 za kucnu upotrebu ali sam skontao da mi je suvisan,aparat je bukvalno nov 240e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

Sticajem okolnosti danas sam ostao bez poklopca objektiva (pas ga se dokopao) e sad bi hteo da kupim novi i zonericu ali ne znam da li treba da uzmem 55-icu posto je objektiv standardni 18-55. Nekom logikom idem ali da ne narucujem bezveze pogresno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: SV 650 S

Ja neki dan kupio Nikon p600 pro zumer, a deset dana mozgao dal da uzmem njega ili dslr, konkretno d3300...

I na kraju sam pao na zum...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

Moze li mi neko odgovoriti da li trebam da uzimam poklopac i zonericu velicnu 55 ko sto je objetiv ili se to tako ne gleda. Greota mi nositi aparat da ne upropastim objektiv a jedina solucija mi je porucivanje nemam nihde u blizini da odem i odma probam na licu mesta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Pogledaš na objektivu koliki je prečnik (piše u milimetrima) i uzmeš zonericu i poklopac u tom prečniku. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

tom logikom sam i ja isao ali zvao nekog prodavca sa KP i on me totalno zbunio,ja mu kazem da je objektiv 18-55 a on meni da izguglam koji mi tacno treba i da mu se onda javim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja