Jump to content

Moto Zajednica

Brzinomer pomoc!

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Aleksinac,Srbija
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Pozdrav,imam Monstera 600,i nedavno sam uzeo neki aftermarket brzinomer,to je replika Koso RX2N,ako neko zna kako povezati obrtomer na njemu bio bih zahvalan,inace brzinomer je digitalni menjao sam sajlu i stavio onu sa magnetima na prednji disk,povezao napajanje i sve ostale indikatore tj. lampice za skretanje,neutral,fuel ali ne znam kako da proradi obrtomer inace na sajtu proizvodjaca pise:Note:

The RPM signal is Negative signal and Positive signal.
 

post-30263-0-96686000-1425037462_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Probaj na bobinu? Ili na CDI? A možeš i da namotaš par navojaka žice na kabl od svećice...

 

Trebalo bi da ti u uputstvu za taj KOSO bude sve nacrtano?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Aleksinac,Srbija
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Negde na forumu ovde sam procitao da je tip vezao na pickup isti takav i da mu radi.Ako moze malo pojasnjenje sta je to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Negde na forumu ovde sam procitao da je tip vezao na pickup isti takav i da mu radi.Ako moze malo pojasnjenje sta je to?

Sta je pickup?

To je u sustini senzor koji cita obrtaje radilice (preko magneta)mislim da pravi i neki manji napon ali nisam siguran,cdi koristi pickup preko kojeg odredjuje kad treba da daje varnicu,kao  platine kod starih tomos mopeda.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Ako je kopija Koso, postoje dve varijante. Signalna žica od sata se obmota nekoliko krugova oko kabla svećice ili se presretne signal sa pick up-a ili iz CDI prema bobini. Obrati pažnju šta piše u uputstvu jer ako je predviđen samo za indukovani signal (motanje oko kabla) , a zakačiš ga na pickup ili CDI može se spaliti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Aleksinac,Srbija
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Nekako ne radi kao sto treba cini mi se,povezao ga na kabl iz CDI i radi ali slabo podize obrtaje,stavljao kabl na svecicu i tek tu brljavi i vrti u nesvest,sad sam vezao direktno na bobinu i kao radi ma nemam pojma vise gde da ga vezem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Da li ima veze ili neko podesavanje sa koliko je cilindara motor. Pogledaj, moze to biti problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Aleksinac,Srbija
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Podesio da 2 komada koliko i ima,ima i da se izabere N ili P siglal,inace kad je N ne radi sa pocetka posta o tome se pisalo,mora da bude podeseno na P da bi radio uopste tj. positive.Videcemo jos ovo motanje na kabl svecice posto kad ide direktno na namotaj ne valja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja