Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć oko izbora alata

Recommended Posts

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Hoću da kupim set nasadnih ključeva (gedora) a nemam mnogo iskustva sa istim. Naravno, znam da odaberem odličan ali bih ipak i jeftino da prođem :)

 

U principu, gledao sam neke setove koji su mi interesantni i koji se kreću oko 40 evra. Imaju po dve račne 1/4 i 1/2, gomilu nastavaka i još koječega. E sad, ne znam da li mi je pametnije da kupim neki takav set ili da kupim kvalitetnu račnu pa deo po deo. Iako bi na taj način možda kupio kvalitetnije, deluje mi da se u setu prolazi jeftinije. Kakva su vaša iskustva sa tim jeftinim setovima? I takođe, da li je bolje uzimati 12-ougaone umesto 6-ougaonih nasadnih ključeva?

 

Realno, ja nisam profesionalac i prvenstveno zašta će mi taj alat je održavanje mog sopstvenog motora. Sa druge strane, ne bih baš da uzimam đubre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6792 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja uzimam od ortaka garnituru, SW Stahl. Mislim da je set oko 120 eur.

 

Ima sve sto mi treba i bas ove zime dosta srafim njime. Vise nego zadovoljan sam kvalitetom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Ugrinovci,Zemun
  • Motocikl: jawa 250 model 559 i jawa 350 638

Ja na poslu koristim KS alate .U početku sam bio skeptik,ali su se pokazali sasvim pristojno,a nisu nešto strašno skupi.Prodaje ih firmaTROST.Nalaze se na kraju Ugrinovačke ulice u Zemunu,skoro kod izlaska na NS auto put.Preporučio bih ti šestougaoni alat,lakše je sa njime odvrnuti šrafove koji su već pomalo oštećeni.Broj telefona izguglaj,eventualno traži Gorana ako budeš mogao da ga dobiješ,kaži da te poslao Neša iz Auto nene,možda izvučeš i neki mali popust1zdravo.gif.izvinjavam se adminima ako sam možda pogrešio u vezi spominjanja firmi u kontekstu reklamiranja.1zdravo.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Mislim da oni kompleti iz Louisa nisu loši, a veoma često su na popustu i manji i veći. Isto važi i za moment ključ (imaju nekoliko veličina). Pak, nisam siguran da li je alat profesionalnog kvaliteta, odnosno za svakodnevnu upotrebu u radionici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Raspitaj se o "Rico" gedorama,kupio sam nekoliko njihovih gedora koje su mi falile u setu,dosta je dobar kvalitet,i posle nekoliko godina koriscenja nemaju ni najmanje ostecenja.mislim da ti se cak i cena uklapa.. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Husqvarna SMR510

http://www.merkur.si/delavnica/rocno-orodje/garniture-orodij/nasad-kljuci-12-7mm-mtech-8-32-mm-27-delna-rcs

 

Ja imam ove vec skoro 3 godine, svasta su radile i sto se mene tice odlicne su. Ne znam uklapa li ti se u cenovni rang ( znam da si napisao ~40) ali vrede, pa cak i malo pristedeti.

Kupio sam ih na nagovor drugara koji je napravio autobus za ttransfuziju s tim setom, kod mene su uradile jednu generalnu na motoru i stosta na kolima.

 

Ako hoces da dodjes da probas javi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Kompleti iz Louisa su ok za nekog hobi mehanicara, nekog ko odrazva sopstveno vozilo I kome taj alat ne treba svakodnevno. No name setovi koji se prodaju kod nas po buvljacima nisu ni za sta nego za cistu nuzdu. Racna je bolja sto ima sitnije zube pa time izbjegavas potrebu za dvanaestugaonim nastavcima koji su kako je vec spomenuto malo skloniji proklizavanju. Normalno takva racna se ni slucajno ne koristi za dotezanje I otpustanje sarafa, vec samo za njihovo odvrtanje I zavrtanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Šta znam, gledao sam razne i zapali su mi za oko neki ovakvi setovi

 

alat.jpg

 

 

Znam ja da ovo nije nikakav kvalitet ali takva je i cena (oko 40 evra). Mada realno, ne znam i šta će mi kvalitetniji s'obzirom da održavam samo svoj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

bez alata nema zanata kazu stari majstori/domacini

 

Ako je za kucne potrebe, gde ces 3x godisnje probati nesto da odvrnes ili zavrnes - no name alat moze da prodje. Ako ces svakodnevno i intenzivno da ga koristis onda iskljucivo A marke, ali sa 40e tu mozes dobiti samo mali set srafcigera :D

 

Pretpostavljam da je za kucne potrebe pa bi ti onda preporucio da uzmes manji (manje obiman) set kvalitetnog alata koji ces kasnije dopuniti. Naravno ako imas zelju da nekad u buducnosti imas vredan i kvalitetan set alata. Ako ne, i ako ti to iskljucivo treba za promenu ulja na svom motoru, onda taj set od 40e je odlican.

 

Juce sam raspremao podrum i imam neka 3 seta no name kljuceva/gedora koji mi zauzimaju previse prostora a ne trebaju mi ni za sta skoro. Najradje bi ih sve pobacao i kupio pola seta kvalitetnog alata.

 

PS: kvalitetan alat moze i polovan da se kupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Taj plavi imam i ja, samo je u crvenom koferu. Odlican je za ponekad. Jedino ti srafcigeri su sranje ali mogu da posluze da odvrnes poklopac za baterije na daljinskom. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Kupio sam skoro komplet gedora na buvljaku. Kovane su, crne, jake kao crna zemlja. Platio sam ih oko 30-tak Evra. Prezadovoljan sam kvalitetom.

Obavezno da budu sestougaone.

Bezi od setova sa milion nekih cuda i stvarcica u njima, ako kupujes gedore, onda kupi gedore. Ovo sareno i nabacano od svega po malo ne sluzi nicemu, osim da ti izbije novac iz dzepa. Djubre u koloru.

Okacicu fotku i naziv gedora koje sam pazario, mozda ti pomogne u izboru. Msm da su poljske proizvodnje sa sertifikatom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Potraži Proxxon ako ima kod vas.....super odnos kvaliteta/cena (bar ovde kod nas u SLO....)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Evo ovo je izbor.

 

Force

 

force.jpg

 

Ceta Form

 

ceta-form.jpg

 

 

Ceta Form alat nisam slikao, okačio sam sliku sa neta. On je i skuplji ali deluje i dosta kvalitetniji. Bliži sam da uzmem Ceta Form, ovakav alat će meni da traje zauvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Otac kupio komplet gedora od 1/2" Elofort, traju vec 25 godina, ponekad bas teske upotrebe (sestougaone). Ja sam pre par godina kupio komplet malih gedora 1/4" Walter, kvalitetne su i dobre krckalica ima bas sitne zube.

Ako naletis na tako nesto da znas da su kvalitetne bas, ako ti odgovara cena uzimaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Koristim Force alate već par godina, nemam primedbi, a sa druge strane, što mislim da je vrlo bitno, postoji i postprodajna podrška, može se nabaviti set za reparaciju ručice, što sa mnogim drugim alatima nije slučaj, te sam iz tog razloga i naklonjen. I treće, još nisam čuo da je neko uništio njihovu krckalicu od 1/2 cola, koju nameravaš da koristiš.

Mislim da je trenutno ili će biti neka akcija na set koji si namerio (u dopuni sa kompletom od 1/4). Naravno pričamo o original Force, kod Peđe, ne o kopijama.

Uostalom, možeš da svratiš nekog lepog dana do moje radione i vidiš kakav je alat posle par godina raubovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2481 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Gde može da se kupi samo krckalica recimo od ove firme FORCE, moja uniorova počela malo da falšira posle nekih 25 godina :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Pa kod Peđe sam i bio. Video alat i nema šta, deluje dobro. Ali ovaj Ceta Form deluje bolje :) Razlika jeste nekoliko hiljada ali mislim da se isplati.

 

@zemzem Možeš upravo kod Peđe u radnji a ima i na KP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Uzeo sam Ceta Form alat! :)

 

Nisam planirao baš da dam toliko novca ali kao što ste mi i ovde naveli, da ne kupujem dvaput. Jeste nešto skuplji od Force-a, ali deluje i značajno kvalitetniji. Ako nahvaliste toliko Force, koliko će tek ovo da mi traje :moto3: Hvala svima na sugestijama!

 

img20150225134503.jpg

 

img20150225134618.jpg

 

img20150225134628.jpg

 

img20150225134716.jpg

 

img20150225134726.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja