Jump to content

Moto Zajednica

R1200RT: Menjanje rucice gasa

Recommended Posts

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Jel bi mogao neko da mi objasni kako da zamenim rucicu gasa jer je orginalna pukla,tj pojavila se rupa.Rucica je sa grejacima ako to ima neke veze?Sad ja kontam da je dovoljno skinuti tegic sa koromana i svuci staru gumu tj rucicu i navuci novu,ali mi razum ipak kaze da tu ima jos neka zajebancija,nesta mi to deluje previse jednostavno :zbunjen:
ps Navlacio sam one sundjeraste navlake preko orginalne rucice ali mi traju 2-3 hiljade km i opet se pojavljuje rupa a i onda mi je debela rucica gasa pa i nije bas udobno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da, kompresorom je naj efikasnije, priključkom za izduvavanje ubaciš vazduh između gume i kormana i povlačiš je napolje. Može da se ušprica voda ili neki sprej ala WD. Naravno, skineš prvo tegiće i vodiš računa o čepovima kroz koje dolazi žica za grejač. Sečenje može da bude opasno jer je žica prekrivena samo trakom do gume i postoji mogućnost da pri rasecanju presečeš i žicu. Eventalano da se raseče sa unutrašnje strane, ka sredini motora jer kod BMW-a se žica uvodi sa krajeva kormana i motana je ka osi motora i nije skroz do kraja špulna. Imam ja neke svoje slike al ne mogu ovog časa da ih postavim. I sledeći put namotaj bandaž traku za teniski reket, kod serije 1.2 dosta brzo propadaju navlake jer su od "penaste gume" nalik sunđeru, starije serije imaju gumene pa razmisli da li bi ti to bilo prihvatljivije.

 

Nađoh:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/83570-r1100gs-grejaci-rucica/

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Без отпуштања оног дела у ком ручица држи сајлу гаса?

 

 

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 6012X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Moreces da seces i ako hoces da ti grejaci i danje rade moraces da budes uzasno pazljiv. Ja sam se zajebavao 3 sata sa skidanjem starih rucica. Kad skines gumu skapiraces.Imas dva tipa rucica stari i novi na linkovima imas imas detaljno uputstvo. Na novom tipu guma je lepljena na vise mesta tako da ni vazduh ni podmazivanje ne radi. Ja sam koristio hiruski skalpel i brdo strpljenja ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Mislim da je kod mene isto ovaj noviji tip,ovaj stari je na r1100 koliko vidim na forumu.Moram sabiti 2-3 piva pre pocetka radova da bi mi se ruke smirile1lol.gifKo hirurzi pred operaciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010,Yamaha X-Max 250 2013

Posle citanja ovih saveta krenuo sam u akciju skidanja gumenih navlaka i dosao do zakljucka da su mnogi neupuceni bili bar tada kako se to radi i kako je to fabrika izvela te evo malo pravih informacija. 
Krenuo sam od leve rucke vukuci je s unutrasnje strane ka spoljasnjoj i ona se relativno lako skinula mada je fabricki lepljena za tu plastiku. Ali kad sam presao na desnu stranu sa gasom e tu je bilo muke za medalju jer sam je bukvalno morao seckati malo po malo skalperom za sta mi je trebalo poprilicno vremena da ne bih ostetio zicu grejaca ( grubo receno oko 3h ). Na kraju sam morao da skinem kompletno sve sa kormana jer sam jedino tako mogao da je ocistim skroz do kraja i da ne ostane stare gume na toj plastici. 
A onda je dosao problem naci gumene navlake jer svi su poturali Ariette ali od GS-a jer po njima ako vozis BMW onda je to GS iako ima toliko drugih modela. ;) 

Navlaka od GS-a je na levoj strani elipsastog oblika na unutrasnjoj strani i ne odgovara drugim modelima tako da sam jedan par morao da vratim. Zatim sam uzeo drugi par pa kad sam navukao ispostavilo se da je nekako kraca ali sam radio sa lakom za kosu po preporuci tog prodavca sto nije bilo najbolje resenje s obzirom da jeste da se navuklo lako ali se nije mogla malo rastegliti guma pa je ispalo da su krace. 
Na kraju sam radio s vazduhom i morao malo seci s unutrasnje strane levu gumu i ispalo je odlicno sto vidite i na slikama.

A to sa vazduhom da cete da skinete te gumene navlake mozete da bacitw u vodu. Bar kod BMW-a koji ima grejace rucki. 
Bio sam i u ovlascenom servisu BMW Radulovic gde smo po broju sa citave gumene navlake utvrdili da leva kosta 11300 dinara a desna skromnih 17500 dinara sto je oko 250€ ali se dobijaju komplet sa grejacima jer su lepljene. Zato se ovaj rad itekako isplati jer nove gumene navlake kostaju 2000 dinara.  
Inace oznaka rucica za R1200ST je Ariette 02624/L i samo te navlake mu odgovaraju.
Nadam se da sam nekom pomogao ovim izlaganjem i ukazao kako mogu da zamene gumene navlake.  
Evo i slika. 

61BBA1F4-BC4B-4D85-A8CC-DE7B53FDBDD6.jpeg

AF7645CE-5774-41C4-983B-E301E9609D66.jpeg

04B68B80-1609-4668-BB81-776E320723C6.jpeg

A3F2557C-2828-48DB-BBD8-4D046152AECD.jpeg

9559A1AB-8DDA-4560-B7BC-3D65F3C294D2.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja