Jump to content

Moto Zajednica

Lepote Crne Gore

Recommended Posts

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

I ako sam proputovao ovu nasu bratsku i komsijsku zemlju (bar sam do skoro tako mislio) voleo bi da nam drugari i ce malo blize i opsirnije docaraju lepote i predele CG. Moje iskustvo putevima CG se mogu opisati u najkracem: 1, uvek se radujem voznji (posebno trasom NS, Zlatibor, Prijepolje, Zabljak, Ostrog, Danilovgrad, Podgorica i dole prema Baru) 2. predusretljivi ljudi, uvek spremni da pomognu i ugoste. 3. prelepe planine, recice i proplanci, sela i zaseoci (iznenadjujuce cisto) imam utisak da je vreme stalo, gledajuci sa neke cuke uz cigaret pauzu. 4. nikada, ama bas nikada nisam doziveo ni jednu neprijatnost, vozeci se putevima CG. (pa ni od policije,) i ako nisam bas neki savestan vozac) uhvate me one krivine, i vazduh, pa ko tad gleda punu liniju i ogranicenja brzine.

Za sada toliko od mene, sledeci molim.:zdravo:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

Ja sam iz CG , pisao sam malo i o ljepoti sjevera CG, koji svi prolaze i koji se ne zadrzavaju mnogo na sjeveru, ne znajuci da tamo ima vemo lijepih predjela i puteva.

Evo nesto ovdje ima napisano o mojim predjelima.

 

INACE KOME TREBA NEKI SAVJET ILI POMOC ZA Crnu Goru NEKA SE SOBODNO JAVI TU SAM DA POMOGNEM :)

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/98616-sjever-crne-gore/

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Ja sam iz CG , pisao sam malo i o ljepoti sjevera CG, koji svi prolaze i koji se ne zadrzavaju mnogo na sjeveru, ne znajuci da tamo ima vemo lijepih predjela i puteva.

Evo nesto ovdje ima napisano o mojim predjelima.

 

INACE KOME TREBA NEKI SAVJET ILI POMOC ZA Crnu Goru NEKA SE SOBODNO JAVI TU SAM DA POMOGNEM :)

 

http://forum.bjbiker...ever-crne-gore/

Ucestvovao sam ja u tvojoj temi, ali mi je bila zelja da u ovoj (Lepote CG) da sto vise motoristima iz Srbije kroz sliku i napisanu rec priblizite sve ono sto bolje znate u svojoj zemlji od nas koji samo povremeno prolazimo, a puno toga lepog ima. Posebno zbog nekih natpisa na BJB, te putevi ovakvi, te ima tunela, te policija zajebana (kao da policija na celom svetu nije ista) . Godinama krstarim po CG, a jos nisam sve video, a poznajem ljude koji jos nikad nisu bili, jer ne znaju da ih Durmitor, Djurdjevica Tara, kanjon Pive i Ostrog cekaju na rucku u Boki Kotorskoj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

Sto se tice policije u CG oni ne prastaju nikom, al i to mozemo nekako srediti , mala nam je drzava pa znamo svaka patrola gdje stoji:)) a sto se tice ljepote CG kao sto ti kazes put od Djurdjevica Tare pa do Kotora, tuda bi svako trebao da prodje ko voli prirodu i druge ljepote, jes da nam nisu sjajni putevi. Al tuda se ne ide na trke , nego ubacis u manju i razlgedas okolo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Svaki put kad idem u CG, gledam da idem drugim putevima. Dok sam putovao sa mojima, stalno idemo kanjonom Morače, smorilo me više. Ima itekako šta da se vidi u CG. Jednom sam imao izaustavljanje od strane čika policajca negde kod Andrijevice, zaneo se malo u brzini, htede da mi naplati kaznu za brzu vožnju, ali kad sam mu rekao da sam student, oprosti mi, što ne znači da ću sledeći put biti pošteđen.0takoje.gif

A što se tiče uskih planinskih puteva...1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Put Andrijevica-Podgorica preko Tresnjevika,KraljskihBara,Mataseva,Lijeve Rijeke i Peleva brega je prelep za solo voznju i uzivanje sa mnogo lepih vidikovca.

A policajci ko i svud, ima ih svakakih.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

Put Andrijevica-Podgorica preko Tresnjevika,KraljskihBara,Mataseva,Lijeve Rijeke i Peleva brega je prelep za solo voznju i uzivanje sa mnogo lepih vidikovca.

A policajci ko i svud, ima ih svakakih.....

 

 

Znas ti sta valja :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Dule pitanje za tebe . Na ime nacuo sam da je probiven put Gusinje Podgorica , znas li sta o tome i u kakvom je stanju... kojim se motorom moze proci? 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

ja mislim da je taj dio sve makadam, al evo raspitacu se , nisam ni ja nikad tuda isao tako da ni ja ne znam tacno, cim saznam javljam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Upravo sam inspirisan ovom temom isplanirao prvomajsku rutu :takoje:

 

3-4 dana, šefica toplog doma, ja, 3 kofera i TDM...

 

U toku je bukiranje smeštaja :jee:, verovatno ću se ovde javiti za par saveta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

Upravo sam inspirisan ovom temom isplanirao prvomajsku rutu :takoje:

 

3-4 dana, šefica toplog doma, ja, 3 kofera i TDM...

 

U toku je bukiranje smeštaja :jee:, verovatno ću se ovde javiti za par saveta :)

 

javi sta ti treba, postavi rutu da vidimo kuda ces ici :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Sto se tice policije u CG oni ne prastaju nikom, al i to mozemo nekako srediti , mala nam je drzava pa znamo svaka patrola gdje stoji:)) a sto se tice ljepote CG kao sto ti kazes put od Djurdjevica Tare pa do Kotora, tuda bi svako trebao da prodje ko voli prirodu i druge ljepote, jes da nam nisu sjajni putevi. Al tuda se ne ide na trke , nego ubacis u manju i razlgedas okolo :)

 

Bože zdravlja ove godine na leto Djurdjevića Tara ,NK,PG,HN i nazad sin i ja :moto3:

 

edit: A ovo za praštanje moram da priznam dobro sam prolazio čak mi je bilo sramota da ih ne počastim nečim hladnim ih frižidera

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Javite se, mozete kod mene malo svratit

 

Što da ne, imam moje Vukčeviće u PG stalno me zove da sa motorima dodjemo. Javljam ti na pp CG broj pa cemo da vidim kakva nam je putanja :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

ja mislim da je taj dio sve makadam, al evo raspitacu se , nisam ni ja nikad tuda isao tako da ni ja ne znam tacno, cim saznam javljam :)

 

 

 

Slucajno na poslu pre neki dan, sretoh coveka koji je u prolazu a rodom iz Gusinja. On mi rece da se moze svim vozilima od skora , precicom iz Gusinja pravo put Podgorice. Voleo bih i u te predele onako, ispolaka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Malo sam gledao po mapama,nije nigde ucrtan taj put,gde on izlazi prema Podgorici? Najkraće bi bilo preko Albanije,pokazuje karta.Ako ima neka skica trase,dobro bi došlo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Prošao sam motorom kanjone Pive i Morače.. :) ... prošao gotovo cijelu obalu ... naravno posjetio Njegoša i popio pivo u Nikšiću, nikšićko naravno .. :lol:

 

uglavnom, sve lijepa sjećanja imam na Crnu Goru ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

Malo sam gledao po mapama,nije nigde ucrtan taj put,gde on izlazi prema Podgorici? Najkraće bi bilo preko Albanije,pokazuje karta.Ako ima neka skica trase,dobro bi došlo!

 

Pa to je taj put , pola puta prolazi kroz Albaniju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Gusinje - PG ide kroz Albaniju i taj put skraćuje nekih 150 km turu do Prokletija.

Tura je sledeća: https://www.google.com/maps/dir/42.4216339,19.2607981/42.5704057,19.8533174/@42.4997894,19.4922661,11z/data=!4m9!4m8!1m5!3m4!1m2!1d19.6355966!2d42.5242417!3s0x1352775ec8822f37:0x47b30bad3a9f4e36!1m0!3e0

 

I opet se ide ivicom Prokletija i kroz albanske krševe, koji su sigurno fantastični.

 

Mada, ljudi put Gusinje, Andrijevica, Mateševo, Kolašin ... je mmmmmmmm

 

posebno za one koji vole da krivinare... Andrijevica - Mateševo - Kolašin... pa onda levo na Štavnu... pa ako postoje žičane felne onda malo off...

 

A krivinari ... ne znam da li ima igdje ovakvog ludačkog puta:

 

https://www.google.com/maps/dir/42.5156099,19.3444393/42.6834962,20.0483161/@42.6385152,19.5487269,11z/data=!3m1!4b1!4m9!4m8!1m5!3m4!1m2!1d19.4982849!2d42.6515678!3s0x134d813f9a1c60a3:0xa4127a672b95c99f!1m0!3e0

 

Uh ... Predjeli ... d'umreš!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

javi sta ti treba, postavi rutu da vidimo kuda ces ici :)

 

Ovo je plan puta. Smeštaj već rezervisan.

 

Rute zelene boje su ono što zovem "tehnička vožnja" (od kuće i prema njoj) a crvene su one na kojima se uživa.

 

RkrgHI3.jpg

 

Ako bude poklopljenih kockica možemo popiti pivo :takoje:

 

Otvoren sam za sve sugestije oko turističkih tačaka ili restorana koje treba posetiti :lol:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

95% puta prolazi kroz albaniju i nije sav zavrsen,ja sam prolazio prije 9 mjeseci a cisto sumnjam da su od tad puno uradili. Nasi su napravili par km od Gusinja do granice i to je sve a preostaje im da urade jos jednu dionicu uz korito rijeke Cijevne pa do granice da bi se spojili na put koji prave Albanci .Sada se ide iz PG u Albaniju na granicni prelaz Bozaj prema Skadru i 500m posle granice se skrece na prvom kruznom toku i prolazi se ispod pruge. Tu je sve asfalt i ravno ,a posle par km pocinje penjanej u brdo i tu je takodje par km nov asfalt i siroki put do na vrh brda koji se nastavljao u siroki novo probijeni put kojim se spusta sa brda i neznam jesu li asfaltirali sto od tada.Sledeca dionica je bio ljuti makadamski put koji je trebalo da se prosiruje i koji postaje sve losiji i losiji dok se ne spustite u prigranicna sela blizu Gusinja koja imaju asfalt. Ja sam prosao sa ktm exc35o i bilo mi je zao motor na par mijesta koliko je kamena i loseg puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@Strider

 

Za prvu noc ti je bolja varijanta da ides ibarskom od Kraljeva do Usca, pa dalje na Studenicu pa Ivanjicu i na kraju Kusice. Voznja je neuporedivo bolja...a ima i dve dobre kafane na tom potezu...

-"Jerinin grad" preko puta starog grada Maglic (jagnjetina i teletina ispod saca, pastrmka...)

-"Kod Mira" u selu Bogutovac, nekih 50-100m od magistrale (razne delicije, ne znas sta je lepse, ali na kraju obavezno jabuke u šlafroku)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

@Strider

 

Sto se tice sjevera CG , koliko mogu da vidim na mapi sve si obuhvatio, ja sam ti u Mojkovcu blizu Biogradskog jezera, pa se javi :) reci mi kad planiras ovu turu, u kojem mjesecu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja