Jump to content

Moto Zajednica

Honda VFR 400R pomoc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Pozdrav svim drugarima. Potrebna mi je pomoc. Uvezao sam gore oomenuti motor. Poplacao sve poreze, carine, takse, dazbine....i na kraju mi ostao samo AMS. Medjutim ispostavilo se da je ovo primerak za japaansko trziste i nema homologacione oznake na retrovizorima, svetlima i migavcima. Takodje nema ni plocicu sa podacima o tezini... Ako neko u srbiji ili okruzenju ima ovu hondu da mi posudi ove delove radi obavljanja pregleda molom da mi pomogne. Ako znate nekoga ko ima ovu hondicu javite mi da pokusam da resim ovaj problem. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

baci neku sliku da znamo o cemu se radi. Jel to onaj sa okruglim farovima. Videh jedan u oglasima pre par meseci, cista egzotika sa kojom obicno idu i problemi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Naj teze ces naci farove tako da potragu fokusiras na njih. Premeri precnik fara koji mozda odgovara od 900rr-a. To vec moze sa se nadje a imas iovde na oglasima.cudi me bas da ta potvrda ne moze da se zavrsi u podmazivanje tamo gde skripi kad se vec daleko ozbiljnije stvari zavrsavaju bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Malo bez veze da prvo platis carinu, porez, "takse" i "dadzbine", a onda tek pitas kako da rijesis (moguce nerijesiv) problem?

Na kojim sve dijelovima mora biti ta " homologaciona oznaka" i kako izgleda ista?

Da li bi ti pomogao mozda COC document koji mozes potraziti kod zastupnika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

COC za taj motor mislim da ne moze da dobije, jer je proizveden iskljucivo za japansko trziste. Za HONDU ne znam, ali RENAULT za COC trazi oko 100€, naravno ako je sam model namenjen i ima homologaciju za EU trziste... AMS se mogao odraditi i pre placanja dazbina, ali vecina uvoznika tj. speditera te upucuje da radis posle. Imao sam uvoz pre ngd, doduse automobila pa pricam iz iskustva, potvrdu i pregled sam izvrsio u institutu u Vinci... Takodje znam za slucaj HD iz Sabca gde je SVE placeno i odradjeno, sem potvrde AMS i vozilo stoji, ne moze se registrovati....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Procedura:

 

http://www.abs.gov.rs/ispitivanje_polovna_zahtev1.html

 

a iz ove tabele se vidi da je za HONDU ovlascen za COC DELTA

 

http://abs.gov.rs/doc/ispitivanje/tabela%203a.pdf

 

A ovde mozete proveriti da li mozete dobiti COC ukoliko

zastupnik ovde NE moze da Vam izda isti...

 

https://www.eurococ.eu/en/

 

Na takav treba dodati jos troskove sudskog tumaca za prevodjenje, oko 1500 din po primerku.... :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

PRIMER:

 

Jeep COC cena 230 evra ceka se 3 nedelje

Honda COC cena 160 evra od 3-10 dana se ceka

Fiat COC cena 140 evra 16 dana se ceka

Land Rover COC cena 194 evra 6 dana se ceka

VW/Audi COC cena 90 evra 3 dana se ceka

Subaru 160 evra 14 dana se ceka...

 

Izvor : https://www.eurococ.eu/en/

 

Za neke marke je vreme cekanja i preko 30 dana

 

Sto se tice samog COCA to je sertifikat koji dokazuje da vozilo podrzava EU standarde...

 

TEKST je prenesen sa drugog foruma.. (nije moj post)

 

A kad neko kupi FIAT iz Italije ili Alfu Romeo, jasno je da je tu COC suvisan jer obe marke se proizvode u Italiji i normalno da su homologovani za standarde u EU...

 

Jedino mi je razumljivo za vozila iz Amerike za uvoz ili Japana, ali i to je idiotizam, jer su standardi za izduve jos stroziji u Americi nego u EU

 

Konkretno trenutno se moze uvesti vozilo iz Amerike u EU ali ne i u Srbiju?

 

Sve u svemu vadjenje ovog COC-a je samo jos jedna dodatna birokratska barijera i smicalica za pljackanje obicnog naroda.

 

(ovaj tekst u ovom postu je prenesen sa jednog drugog foruma)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Nisam znao za taj dokument (COC). Videcu da li sa njim mogu da resim problem. Ovaj model se uvozio u englesku '89 i '90 i svi primerci kupljeni kod ovlascenog dilera imaju i plocicu i sve homologacione oznake. Problem je sto je moj '96 uvezen iz japana kao polovno vozilo i posto nije nammenjen za izvoz iz japana ostao je bez svih ovih oznaka. Iako nema nikakvih razlika izmedju ova dva tipa kod nas bez tih oznaka ne moze da se prodje. Resenje mi je da posudim delove sa necijeg vfr koji ima hom. oznake i da nekakl nabavim plocicu. Ili da podmazeem ne znam gde pa da me puste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST

To je veliki problem za Motorcikle starije od 2000 god ja sam za mog BMW koji je 95 god jesenas imao muke oko COC-a nabavili smo ga u servisu u CH gde je bio odrzavan,obicno A4 parče papira sa logom BMW-a i podacima koih ima na netu kliko hoćeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Svaki motocikl (ili automobil) u svom broju na sasiji ima i oznaku koja govori za koje je trziste napravljen. Tako da estetske izmene nisu dovoljne, a ako krenes da cackas sa brojevima, na kraju moze skupo da te kosta...ili cak da ostanes bez vozila.

Jasno je meni da u Srbiji sve moze i sve nemoze (zavisi u kojem si timu...da nekazem nesto drugo), pitam se samo ima li kraja ovome zivotu "na foru".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Pa ne znam...ja da sam hteo da muljam ne bi kupovao motor star 26 godina. I ne bi dao za carinu, porez i ostalu papirologiju 500e. Motor je od 96 registrovan u engleskoj svake godine do ove. Jbg...motor je cist ko casa nego je ovo jeb.na lopovska usrana zemlja...osudjena na propast. I da mogu vrlo bi rado otisao odavde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja