Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ZXR 750 priprema za sezonu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Prosle godine sam samo malo vozio motor jer sam kasno polozio za A. Pa sam krenuo da rasturam polako, cistim kontakte, brisem, a na prolece ga vozim kod majstora na servisiranje kako bih sto pre spremio motor. Sezonu sam zavrsio tako sto mi se iscrpeo akumulator u voznji. Kada bih upalio farove, ubrzo bi se akumulator istrosio, motor bi poceo da trokira i gubi gas, i na kraju se ugasi. Medjutim, zadnji put mi se ugasio i vise nije hteo da upali, samo vergla. I takvog sam ga parkirao. Prvo sam posumnjao da nije nesto do goriva, jer mi se napravio vakuum u rezervoaru, cuo sam ga da sisti i kad sam otvorio rezervoar culo se kao kad otvoris gazirani sok. Ali, probao sam sa otvorenim cepom i opet nije hteo da upali.

I evo, krecem jedno po jedno. Prvi problem. Primetio sam u voznji da bas nesto i ne dize temperaturu. Mada sam ga vozio kasno u jesen po hladnom vremenu. Pa sam posumnjao da mi je termostat stalno otvoren.

25a6gs7.jpg

 

Koliko kapiram, sa donje strane pumpa gura tecnost, ako je vruca, termostat se otvara i propusta tecnost koja izlazi sa gornje strane u crevo i dalje ide u hladnjak itd... Sto znaci da kada je hladan, trebalo bi da je zatvoreno i da ne propusta uopste. Ili gresim?

 

 

2q8y2k0.jpg

 

Ovo je ta donja strana. Probao sam da otvorim kuciste i ispitam kakvo je stanje unutra, ali nisam uspeo, upropasticu srafove, izgleda da je zapeklo. Zato sam sipao vodu u ovaj otvor i voda izlazi na drugi otvor. Da li to znaci da je zaglavljen termostat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

termostat ti je otisao,kad ugreje treba da pusti vodu,kad je hladan drzi zatvoreno...ako ti treba sta od delova javi se na 064/266-93-76limeni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

OK, znaci nije me utisak varao. Da li se menja kompletno kao sto je na slici ili moram da otvorim ovo cudo da bih zamenio termostat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Kao npr. sledeci problem.

Krenuo sam da proveravam dovod goriva. I rekoh da proverim slavinu. I poceo sam da skidam ona tri creva kada mi se dogodila nebuloza.

iycux4.jpg

 

Gledajuci sliku crevo sa crnom trakom je ON, iza njega je RES, a ispod OUT. Tako bar pise na slavini iza. E, pa nije.1staa.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Kad sam skinuo ON crevo, izaslo mi oko pola litre u flasu. Pa hajde da skinem OUT crevo, tu po mojoj logici nece nista da izadje iz creva, a ne bi trebalo ni iz slavine ako je na OFF. Skinem OUT crevo, kad poce da izlazi gorivo i iz creva, i iz slavine, samo pici. Uzeo ja kantu koju sam spremio, pa crevo u kantu, a prstom zapusim slavinu. Izadje 2-3 litra goriva.0stabre.gif

I na kraju skinem RES crevo, nema skoro nista. I zakljucim da su creva pomesana. Ali kako je onda radio motor? Jer i na slici se vidi kako 2 creva idu paralelno (ON i RES), a OUT crevo savija na dole. Ali nisu tako ukljucena na slavini. Ili sam se ja zesce istripovao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

I posto mi nije bilo jasno kako je to radilo ako creva ne stoje na svom mestu, rasturim slavinu.

 

23vdxzc.jpg

 

I vidim dva kanalica u zaptivnoj gumi. Ne verujem da je tako fabricki. I ako stoji na OFF, opet prolazi gorivo kroz ove kanalice. Bar ja tako kontam. Ali prosto mi je neverovatno. Da crevo za OUT stoji na ovom otvoru za RES. I obratno. Mozda gresim, nisam ispratio kuda idu creva, moram da skinem rezervoar, ali cinjenica je da je svo gorivo izaslo iz creva koje je bilo prikaceno na OUT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Da li neko moze da mi kaze da li sam pravilno rasporedio kablove? Mislim na 1. i 4., bio sam u fazonu, sto da slikam, valjda mogu da zapamtim. 0stabre.gif Cini mi se da je ovako...

 

2u9r29z.jpg

 

Jos jedna stvar, koja je funkcija ove dve zice? Konektor se nalazi sa leve strane pored slavine za gorivo, sav se istopio i zica se prekinula.

 

ixf9xs.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

za kablove vidi ako puca dok ga verglas pobrkao si ih...a taj dzek ti je sa alternatora,sad ti ne puni akumulator ako ti je zica prekinuta sredi taj dzek i zicu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Ok, ne puca, znaci dobro je! Ako treba nekom raspored kablova, ima sliku.1zvizduk.gif

Ja sam i imao problem sa punjenjem akumulatora u zadnje vreme. Sredio sam zice i mislim da sada puni. Uzeo sam voltmetar, prikacio na akumulator i kazaljka se pomerala kad radi i kad ne radi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Cureo mi je antifriz iz prelivne posude, pa sam je zamenio. Cekam da mi stigne termostat u toku nedelje. Motor sam kompletirao, vratio mu maske, pali, lepo radi. Sada bih se rado provozao, ali ovaj sneg me zeza. Za par nedelja ga vozim na servisiranje na zamenu svih fluida, sredjivanje karburatora i jos po nesto.

 

dscn4839.jpg

 

dscn4841.jpg

 

Dotle, ako uspem jos neku sitnicu ja da odradim, ne bi bilo lose.

Npr. sirena mi ne radi. Kada je direktno povezem na akumulator, radi. Da li ima negde osigurac za nju ili je problem mozda u prekidacu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

E, motor je, ako ne iskoci nesto neplanirano, spreman za sezonu. Odradjen je servis kod Robija iz Velike Plane.

Zamenjeno ulje i filter, promenjena ampula za ulje jer mi nije sijala lampica za ulje kad das kontakt, promenjen termodavac i zamenjen antifriz, karburatori sredjeni komplet, promenjene svecice, akumulator je prepunjavao, pa je promenjen regler na alternatoru i sada puni kako treba, nov filter za vazduh... mozda jos neka sitnica, ne secam se. Ukupno je servis kostao 250eur.

Planiram da se ove sezone vozim bezbrizno, vreme ce pokazati.    :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Jos uvek nista od voznje. Slavina na OFF je propustala gorivo, motor posle servisa nije vozen zbog loseg vremena, tako da se gorivo slilo i pomesalo sa uljem koje nije radilo ni 30km. >:( 

Tako da mi treba resenje za slavinu. Googlao sam nesto, ali slaba vajda. Ako neko zna gde da nabavim set za reparaciju slavine, neka mi javi. Ima u ovoj temi i slika slavine i gumice.    

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja