Jump to content

Moto Zajednica

Peletirka

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Motor 7.5kw

Isporucuje oko 100kg/h

Pogodna je za koriscenje i kod biomase

Proizvodjac: moj cale :lol:

 

Zvati na 064 258 23 47

 

Cena 1800 eur

post-9141-0-11756500-1422121605_thumb.jpg

post-9141-0-93303100-1422121615_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Hvala ti..godine iskustva..bravarija..metalostrugar i drugo. Ima pored ove jos jednu,jacu,ali komplet linija: peletirka,bubanj,pa na pokretnu traku koja hladi pelet,to pada u jedno bure pa iz njega se pune dzakove i na mestu peglaju (zatvaraju).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Druže, mene interesuje sledeće:

 

1. da li sa ovom peletirkom može direktno sojina slama da se preradjuje u pelet?

2. šta mi je još potrebno, tj koliko je para kompletna linije tipa ubacujem sojinu slamu (redovnu pokupljenju za kombajnom..bez sečke) a da mi ispada pelet..i da li uopšte može od čiste soje ili ipak mora neki mix sa piljevinom il čime god?

 

Već neko vreme razmišljam o grejanju na isti, pa kontam što ga ne bih i pravio...kad već mogu free da nabavim sirovinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Druže, mene interesuje sledeće:

 

1. da li sa ovom peletirkom može direktno sojina slama da se preradjuje u pelet?

2. šta mi je još potrebno, tj koliko je para kompletna linije tipa ubacujem sojinu slamu (redovnu pokupljenju za kombajnom..bez sečke) a da mi ispada pelet..i da li uopšte može od čiste soje ili ipak mora neki mix sa piljevinom il čime god?

 

Već neko vreme razmišljam o grejanju na isti, pa kontam što ga ne bih i pravio...kad već mogu free da nabavim sirovinu

 

Znam da ce ti trebati gorionik sa automatskim ciscenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Druže, mene interesuje sledeće:

 

1. da li sa ovom peletirkom može direktno sojina slama da se preradjuje u pelet?

2. šta mi je još potrebno, tj koliko je para kompletna linije tipa ubacujem sojinu slamu (redovnu pokupljenju za kombajnom..bez sečke) a da mi ispada pelet..i da li uopšte može od čiste soje ili ipak mora neki mix sa piljevinom il čime god?

 

Već neko vreme razmišljam o grejanju na isti, pa kontam što ga ne bih i pravio...kad već mogu free da nabavim sirovinu

 

Znam da ce ti trebati gorionik sa automatskim ciscenjem.

 

interesuje me za početak program proizvodnje peleta...ako se tu ne uklopim ne bi ga ni koristio kao izvor energije.

 

ako mogu uz neki razuman i isplativ ulog pokrenuti proizvodnju peleta, preorijentisao bih se lako i na korišćenje navedenog energenta, u suprotnom ne bih ulagao u peć, gorionik i ostalo, ako ću gotov pelet kupovati.

 

Igrom slučaja imam kompletnu poljomehanizaciju i obradivu zemlju u vlasništu, pa se premišljam zašto da to ne iskoristim, da za sebe i svoje bližnje u toku letnjeg perioda ne pripremim jeftin ogrev...autonomija i nezavisnost grejanja na pelet me jedino privlači u odnosu na ostale ogrevne materijale mahom zastupljene kod nas (drva, ugalj, bale, otpaci iz pilana i sl).

 

Pa niko ne voli da izigrava ložača lokomotive čitave zime, a malo je nas/vas koji mogu sebi da priušte grejanje na stuju/gas...bez posledica po kućnom budžetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

@Zlacjani: cale je upravo juce pravio pelet tj granule za nase zeceve od sena (detelina) ali kao takva prvo prolazi kroz prekrupac koji od nje stvori praskastu,mekanu masu a onda to ide u peletirku. Ta masa je inace toliko lagana da pogonski motor peletirke se i ne zagreje..kod piljevine je vec druga prica.

 

Znaci,odgovor na prvo pitanje bi bilo "da".

 

Sto se tice drugog pitanja,to je vec malo komplikovanije.Najveci problem kod peleta jeste da pogodis pravu smesu (znaci sastojke piljevine) a zatim i vlagu iste.Kada to imas,sama proizvodnja je lagan proces. Zato vecina odustane jer im treba objekat kako bi tu sirovinu koja ide u peletirku pravilno pripremili.

 

E sad,sto se tice sastojaka,odnosno sirovine to bi morao sa njim malo detaljnije.To je manje vise informacija koju ljudi cuvaju za sebe..oni koji proizvode pelet na duzi period.I sa tim nikada nisi siguran..odnosno,kada kupis pelet ukoliko ne poznajes dobro tog proizvodjaca,moze da ti uvali krdzu jer nemas blage veze sta je gurao u taj pelet.

 

Los pelet se manifestuje na sledeci nacin:

 

-na gorioniku se postavlja gornja vrednost temperature vode,npr 60 stepeni.Kada se dostigne ta temperatura,gorionik se gasi i hladi 15 stepeni..odnosno u ovom slucaju do 45 stepeni.Ukoliko je pelet dobar,u piksli koja se puni pelet koji se sagoreva ostaje pepeo odnosno prasina koju ventilator oduva u procesu postventilacije odnosno pri sledecem startovanju.Ukoliko je pelet los,tj svakakv krs naguran u njega,u toku tog hladjenja od 15 stepeni u piksli ostaje masa nalik kamenu koja jeste lagana ali nedovoljno da bi je ventilator sa sledecim startovanjem oduvao i ostavio cistu pikslu.A to zahteva ciscenje svaki put sto je besmisleno.

 

Znaci,i na drugo pitanje bi odgovor bio "da".

 

Najveci problem kod proizvodnje i jeste sirovina..ako je imas u izobilju to je odlicno.Kada imas pravilno pripremljenu sirovinu,napraviti pelet od nje ne predstavlja problem.Koja je kalorijska vrednost toga peleta..kako ce se on ponasati u gorioniku..to je pitanje? Ja cu sa njim popricati..ali,u svakom slucaju gore postoji broj pa ga pozovi i progovorite neku..tako bi bilo najbolje.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

verujem da tako dobro radi kao sto izgleda,pratim temu,i mene interesuje sve vezano za pelet jer se grejem na njega,katastrofa sta sve uvaljuju,kao da lozim presovan ugalj i svinjska govna a ne "bukvu" njima je sve bukva lopovcine i prevaranti,turaju topolu i slamu i naplate 170 evra po toni...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

a reci mi sto se kvarova tice,sta se najpre pokvari i da li ima delova posebno,sem motora aj ..ebes motor,intersuje me bas taj deo sto sabija,sta tu ima da krepa???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Tu postoji tzv matrica (ploca odredjene debljne i tvrdoce sva u rupicama) a na nju materijal sabijaju dva valjka na kojima postoje kanali..ti kanali umeju vremenom (posle dugo vremena) da se malo potrose..cale ih obrusi,uredi i vozi dalje..to je sve sto se za sada dogodilo..prodali smo ih tri za sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

@Zlacjani: upravo sam popricao sa caletom..kaze da je biomasa (u tvom slucaju sojina slama)jos bolja od drvene piljevine jer je kaloricnija i da nije nikakv problem proizvodnja takvog peleta.Jedini tu problem jeste sto ti je potreban gorionik za biomasu..odnosno,sto Lalajko kaze,gorionik sa automatskim ciscenjem.U sustini,isti je to gorionik nego je potreban sistem koji ce cistiti..prazniti pikslu..a o tome upravo i mi razmisljamo kako da odradimo.Jos jedan plus kod biomase jeste sto je proizvodnja iste,a samim i tim i krajnja cena,jeftinija od drveta..sto i jeste razlog zbog kojeg sada pokusavamo da smislimo sistem za to ciscenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

@Zlacjani: upravo sam popricao sa caletom..kaze da je biomasa (u tvom slucaju sojina slama)jos bolja od drvene piljevine jer je kaloricnija i da nije nikakv problem proizvodnja takvog peleta.Jedini tu problem jeste sto ti je potreban gorionik za biomasu..odnosno,sto Lalajko kaze,gorionik sa automatskim ciscenjem.U sustini,isti je to gorionik nego je potreban sistem koji ce cistiti..prazniti pikslu..a o tome upravo i mi razmisljamo kako da odradimo.Jos jedan plus kod biomase jeste sto je proizvodnja iste,a samim i tim i krajnja cena,jeftinija od drveta..sto i jeste razlog zbog kojeg sada pokusavamo da smislimo sistem za to ciscenje.

 

 

malo sam se raspitao...ipak mora da se uradi priprema biomase pre ubacivanja u peletirku.

 

Biomasa mora da se usitni-izmelje na nekom mlinu, čekićaru il čemu već, pa tek tako usitnjena ide u peletirku, ne dovodeći u pitanje vlagu i potrebne primese za održivost homogenog peleta.

 

jel?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Tacno..kao sto sam ranije napisao,provukli smo slamu kroz prekrupac kako bi dobili meku,usitnjenu masu koja zatim prolazi kroz peletirku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

Tu postoji tzv matrica (ploca odredjene debljne i tvrdoce sva u rupicama) a na nju materijal sabijaju dva valjka na kojima postoje kanali..ti kanali umeju vremenom (posle dugo vremena) da se malo potrose..cale ih obrusi,uredi i vozi dalje..to je sve sto se za sada dogodilo..prodali smo ih tri za sada.

aha da da jasno mi je sad...odgledah sad na you tube masinu pa mi je skroz bas jasno,,u sustini nema sta veliko da krepa,to se obrusi i pici dalje,nista ok,sretna dalja prodaja pa se mozda i cujemo :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Taj mlin koji bi samleo masu je mala investicija u celoj prici tako da ko razmislja o proizvodnji peleta, mlin, bar za pocetak, moze za smesne pare da nadje. E sada postoje i oni koji bi putem cevi i vazduha mogli odmah u peletirku da ubacuju masu, oni su malo skuplji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Druže, da li postoji mogućnost neke kompenzacije peletirke za motocikl?

 

nikako da se skrpim s' kešom, a kupaca nigde  :jok:

 

u svakom slučaju moram doći do Lazarevca da isprobam mašinu, pripremim masu u džakovima i istestiramo proizvodnju..to mi je najbitnije za početak, da radi posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja