Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki zx6r

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki Zx6r

Ne mogu da udjem na stari profil,stalno mi salje na mailu obavestenja a kad hocu da udjem kaze da ne postoji nalog...ne znam sta je u pitanju....pa molim administratore da se malo pozabave.....Proslo je dosta vremena od kako sam ga carinio......nista mi nisu pravili problem sto je 25kw jer takav je iz fabrike i ima tajav model....ne znam sad za Hondu kakva je situacija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Sta dosada cini od coveka....izguglao sam na netu da kod moje kawe ima blokada preko nekih sajbnica.....razumem se u mehaniku,dovoljno je reci da sam vozio apriliu rs 125....ali to je drugacije,umem i da nastalujem i sve,a sad pitanje je:

Kad skinem ove sajbnice (ili kako god se vec zovu) da i treba da stelujem karbove?To nije pisalo na ovim sajtovima pa molim one koji se razumeju da pomognu :D

Skini manual za tvoj motor i pogledaj koje dizne treba da budu u njemu i uporedi sa diznama na karburatorima. Moguce da moras menjati glavne dizne... Pomerati iglice itd. Znaci manual pa uporedi.

 

 

 

Ne mogu da udjem na stari profil,stalno mi salje na mailu obavestenja a kad hocu da udjem kaze da ne postoji nalog...ne znam sta je u pitanju....pa molim administratore da se malo pozabave.....

Zali se u podforumu namenjenom za to. Imao sam slican problem posle radova na forumu pa su mi sredili sve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Naravno da treba i ja koji to znam (da treba), ne znam to da odradim kako bog zapovijeda, pa cijenim da je najbolje da odneses majstoru.

 

Inace super izgleda i radi, a i nije nesto ni skup bio. :takoje:

Nije tacno, gledao svojim ocima. Samo skinuli to prstenje, vratili flasnhe i teraj. karburator je tu vec nastelovan. Karb se steluje kad menjas nesto PRE karburatora (filter vazduha itd) Ovoje izmedju karba i cilindra, znaci karb salje dobru smesu ali zbog prstenja(podloski) cilindraj jednostavno ne moze da primi vise od dozvoljenog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

 

 

Skini manual za tvoj motor i pogledaj koje dizne treba da budu u njemu i uporedi sa diznama na karburatorima. Moguce da moras menjati glavne dizne... Pomerati iglice itd. Znaci manual pa uporedi.

 

 

 

NE treba nista da se diraaaa. Meni su samo skinuli i vratili flanse. Potrosnja ostala ista, a dobio brzinu i ubrzanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

 

Naravno da treba i ja koji to znam (da treba), ne znam to da odradim kako bog zapovijeda, pa cijenim da je najbolje da odneses majstoru.

 

Inace super izgleda i radi, a i nije nesto ni skup bio. :takoje:

Nije tacno, gledao svojim ocima. Samo skinuli to prstenje, vratili flasnhe i teraj. karburator je tu vec nastelovan. Karb se steluje kad menjas nesto PRE karburatora (filter vazduha itd) 

Nije tacno. Tipican primer gs 500, skidanjem blokadi stavljaju se manje dizne promera 122, koje su i inace na verziji bez blokade. Sa blokadom ima 135 dizne. Zvuci cudno ali tako je. Znaci na nekom je potrebno stelovanje na nekom ne. To sto oni nisu stelovali ne znaci da ne treba. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

A sto se tice blokade.....u smederevo kad bude bila motorijada idem kod Nemanje Brkica da mi namesti podrep i pogledace za blokadu.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

A moze neko da mi pojasni, pomogne itd kako bih ja mogao npr da uvezem sesticu ili ima neko ko to radi usluzno? Gledam nase oglase, slabo koji ima da vredi (po meni) a i cene su malo jace. Dajte savet, prvo sam jurio zxr400 ali sam odustao jer iduce godine punim 24 i onda sam resio da uzmem zx6r. Istina, nisam neki poznavalac ali nisam ni laik, vozio sam Cagivu Mito, Apriliu RS drugarevu doduse i jos par motora onako na pozajmicu mada ne volim to, nije to to. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Kupis motor tamo,napravi se kupoprodajni ugovor i sa tim ide motor preko carine...na carini se placaju 50e da se srede papiri,i onda se dotera motor do tvog mesta.....i mislim da je u roku od 48sati moras da teras motor na spediciju gde ces da zavrsis sve ostale papire

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

A reci mi jesi ti namenski isao samo za motor tamo ili kako? I da, jos nesto, treba li viza, cime si ga doterao itd? Izvini na smaranju ali najradije bih tamo uzeo motor nego ovde. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Ne treba viza,moj cale vozi bus,tjst liniju jagodina-cirih.....tamo ima slobodnog vremena i tamo je i uzeo...a ja sam nasao na oglasima.......i posle motor u prikolicu od busa :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
 

Ponosni vlasnice, lep motor. U zdravlju da te sluzi i predjes s`njim puno kilometara! :takoje:

E sad` posto vidim si je kupio pre par meseci, interesuje me kako si zadovoljan motorom?

Vozim 125cc, 4-5godina pa je vreme da se predje na nesto jace. Boze zdravlje krajem ove sezone planiram da prodam motor i kupim nekog sportaka 600cc.

ZX6R (1999-2002godiste) je trenutno glavni kandidat za uzimanje pa me zanima iskustvo vlasnika.  ;) 

 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Da se oglasim :D

Carina za vozila iz Svajcarske je zaista skupa.....

Za moj motor carina me je iznela 66000din i 1700din neka taksa,tuga...

Sad cekam auto moto za potvrdu neku i javljam cenu :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Значи на крају изађе да си га могао овде купити за те паре, ако не и јефтиније.

Са много мање утрошеног времена и живаца.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

И овај ће изаћи на 2300 минимум.

А колико је само прошло од тренутка када га је видео на интернету до тренутка кад може легално да га вози код нас са таблицама?

Код нас је могао купити и возити у року од недељу дана.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Mogao sam kupiti ovde,ali nije isto ovde i u Svajcarskoj...svi znamo kako su ocuvanija vozila u Svajcarskoj....

u najgorem slucaju ja trebam da platim jos 400e za tablicu i sve sto treba :D a dao sam 550e za carinu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja