Jump to content

Moto Zajednica

Malo "igre" sa akumulatorima

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nakon par dana nekorišćenja motora, prekjuče (pri temperaturi od oko -12oC) rešim da "kresnem" Transalpa i BMW-a i malo ih "podgrejem". Inače motori su u poluotvorenoj prostoriji (koja se ne greje) i akumulatori su na motorima. Pošto je akumulator od BMW-a u lošem stanju on je priključen na punjač koji ima režim "održavanja".

Dakle, "nategnem" saug na Transalpu, dam kontakt i pritisnem starter. "Ćiju, ćiju, vruuuuum"! Kresnu Trandža momentalno!

Isto "nategnem" saug i kod Bendže, kontakt, (pumpa odradi), pritisnem starter i: "Vrrr, vrrr, kr, kr, .... i ništa više"!

Izvodim zaključak da je akumulator kod BMW-a crko, a da je akumulator kod Transalpa dobar!

Međutim, rešim da (iz radoznalosti) izvršim probu tako da zamenim akumulatore (da od Transalpa stavim na BMW i suprotno). Doduše transalpov akumulator je 12Ah, a BMW-ov je 18 Ah, ali nema veze.

I opet prvo kresnem Transalp i opet mašina momentalno zabrunda, što bi sada trebali da znači da BMW-ov akumulator ipak nije crko!?

Probam da kresnem Bendžu, a ono ništa. Jedva se nešto čuje zujanje iz alnasera!?

Nakon ovog eksperimenta već deluje da su oba akumulatora po malo "sumnjiva" ali da je Bendžin alnaser verovatno "ge-crk"!

Ipak, pošto sam već skinuo oba akumulatora, rešim da izvršim i par "ciklusiranja" (punjenja - pražnjenja) kod oba akumulatora i da ujedno izvršim i njihovu kapacitivnu probu.

Unesem akumulatore u toplu prostoriju i ostavim ih par sati da se "podgreju", a zatim ih priključim na odgovarajuće punjače. Punim ih (srednjom) strujom od približno 1/10 kapaciteta. Dakle Transalpov sa oko 1,2A, a BMW-ov sa 1,8A. Punim ih do postizanja napona od 14,4V.

Oba akumulatora prilično brzo postižu napon od 14,4v (kod Bendžinog za par sati, a kod transalpovog za manje od sat vremena) i pristupam pražnjenju. Kao potrošač koristim auto sijalice i njihovim redno-paralelnim vezivanjem pravim kombinaciju da struja pražnjenja bude oko 20% od nazivnog kapaciteta. U tim uslovima bi trebalo da vreme pražnjenja bude približno 5 sati (do postizanja napona od 10,8V).

Međutim, slede iznenaženja (neprijatna)!

Umesto predviženog vremena pražnjenja, napon kod Transalpovog akumulatora pada na 1,8V već nakon 1sat i 30 minuta, a BMW-ov akumulator pao na 1,8V nakon 2 sata i 30 minuta.

Dakle, Transalpov akumulator ima svega oko 30% od nazivnog kapaciteta!, a BMW-ov akumulator ima oko 50%, što znači da ni jedan ni drugi nisu ni za ........!

To što Transalp ipak pali normalno sa takvim akumulatorom, samo znači da je za njegovo startovanje potrebna manja snaga alnasera, a da je za pokretanje BMW-a potrebna hidrocentrala. Uostalom i alnaser je kod Transalpa skoro kao kod malog skutera, a kod BMW-a je kamionski.

Postupak punjenja-pražnjenja ponovio sam još jednom i nakon toga je kod oba akumulatora kapacitet povećan za još desetak procenata. Verujem da bi sa još par ciklusa kapacitet kod oba akumulatora porastao za još 5-10%.

Oba akumulatora danas montirana i oba motora pale odlično. (Ali je i temperatura bila iznad 0oC).

Naravoučenije: Ne donosite prebrzo zaključke samo na osnovu jedne probe ili analize, jer takav zaključak može da bude pogrešan.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Zar nije stetno po olovne akumulatore ako se isprazne ispod 10v? Kazes da su oba pala na 1.8v sto je vrlo niska voltaza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Zar nije stetno po olovne akumulatore ako se isprazne ispod 10v? Kazes da su oba pala na 1.8v sto je vrlo niska voltaza.

 

Moja greška, nisam bio dovoljno precizan u jednom delu objašnjenja. U pitanju je 1,8V po ćeliji, (odnosno 10,8V ukupno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kod olovnih akumulatora, prilikom punjenja dolazi do hemiske reakcije i u akumulatoru se stvara gas ( zato se prilikom punjenja odvrnu čepovi na ćelijama da gas može da izlazi). Pošto je razmak između ploča u akumulatoru mali, gas često ostaje između ploča u vidu mehura i akumulator se slabije puni. Zato je potrebno u toku punjenja s'vremena na vreme malo " zaljuljati akumulator " ( ja ga nekoliko puta nagnem malo na jednu stranu - malo na drugu ) i tom prilikom ako je telo akumulatora od providne plastike - lepo se vidi kako gomila mehurova izađe između ploča. Isto se dešava u akumulatoru u toku vožnje, ali pri vožnji zbog vibracija mehurovi sami izlaze napolje .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Koji akumulatori su u pitanju. msm na brend?

 

Mislim da u ovom slučaju problem nije nastao zbog lošeg kvaliteta akumulatora, već da je uzrok način eksploatacije, održavanja i čuvanja akumulatora.

Iz tog razloga namerno nisam pomenuo brend akumulatora (da ne bih napravio antireklamu bez veze).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Koji akumulatori su u pitanju. msm na brend?

 

Mislim da u ovom slučaju problem nije nastao zbog lošeg kvaliteta akumulatora, već da je uzrok način eksploatacije, održavanja i čuvanja akumulatora.

Iz tog razloga namerno nisam pomenuo brend akumulatora (da ne bih napravio antireklamu bez veze).

Mudro, nema sta.. Evo ove zime mi se zalilo dvojica drugara da im je varta zakazala. Nema vise veze koji je brend u pitanju, vec sta te zapadne

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ma i ja vise ne gledam na marku sve je to do garancije ili malo preko. Kasnije vec pocnu da slabe. Ovo govorim za akumulatore koji se kupuju kod nas. Ali zato kad dobijes fabricki kao moj Yuasa, 5 godina bez problema. Odrzavao ga nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja da kucnem u drvo za sad imam sreće, kineski akumulator na skuteru - fabrički, formiran 2011. Četiri sezone se družimo i do sada nijednom nije zanemoćao ni mrvicu. Na Suzani je još uvek fabrički od 2008. Ja ih redovno pred zimu skidam i unosim u kuću i dopunim. Onda još jednom dopunim u februaru/martu i poslednji put pred stavljanje na motor. A onda do sledeće zime samo :moto3::moto3::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Imam gel Yuasu, nisam probao da palim motor dva tri meseca. Da je normalno punim punjačem?

Koje cifre su ok za njega, 9Ah je, ali npr mnogo bolji od Varte 12Ah. Ispod kog minimuma voltaže je kritičan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

druže žiko, ja ti samo mogu reći da se zamaraš glupostima... :takoje:

 

ajde, tema kao tema na forumu je OK ... za nekoga poučna više, za nekoga manje .... :takoje:

 

ali nikakva magija ti neće ni produžiti ni smanjiti trajanje akumulatora... a to je jedina činjenica...

 

evo recimo na mojoj kanti akumulator traje već 6 godina ... a bukvalno nikad nije skidan sa motora (osim kad sam nešto radio na motoru pa mi je smetao) .... i nakon svake zime je bio potpuno prazan jer motor ne palim po zimi ako se ne mislim voziti ... i redovno ga napunim kad hoću kresnuti kantu i opet radi cijelo ljeto najnormalnije ... tako sam radio na jednom.. drugom .. trećem ... ITD motoru .. i uvijek mi je akumulator trajao više nego ekipi koja ga je spajala na kojekakve c-Tec i slična sranja .. :takoje:

 

sad može drvlje ikamenje po meni, ali samo iznosim činjenice iz moje garaže... tuđa iskustva mogu biti drugačija ... :takoje:

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

druže žiko, ja ti samo mogu reći da se zamaraš glupostima... :takoje:

 

ajde, tema kao tema na forumu je OK ... za nekoga poučna više, za nekoga manje .... :takoje:

 

ali nikakva magija ti neće ni produžiti ni smanjiti trajanje akumulatora... a to je jedina činjenica...

 

evo recimo na mojoj kanti akumulator traje već 6 godina ... a bukvalno nikad nije skidan sa motora (osim kad sam nešto radio na motoru pa mi je smetao) .... i nakon svake zime je bio potpuno prazan jer motor ne palim po zimi ako se ne mislim voziti ... i redovno ga napunim kad hoću kresnuti kantu i opet radi cijelo ljeto najnormalnije ... tako sam radio na jednom.. drugom .. trećem ... ITD motoru .. i uvijek mi je akumulator trajao više nego ekipi koja ga je spajala na kojekakve c-Tec i slična sranja .. :takoje:

 

sad može drvlje ikamenje po meni, ali samo iznosim činjenice iz moje garaže... tuđa iskustva mogu biti drugačija ... :takoje:

 

Ne bih da se hvalim, ali sam duži period svog radnog staža stekao kao tehnički rukovodilac u firmi koja se bavila projektovanjem, proizvodnjom, održavanjem i servisiranjem akumulatorskih baterija. Takođe sam nakon toga osnovao moju (privatnu) firmu koja se bavila istom delatnošću (uz to je program proširen i na "ispravljače" za punjenje baterija kao i za pogon galvanizacija, ....). Važio sam u Srbiji (a i šire) za nekog ko dobro poznaje svu problematiku vezanu za baterije i napajanja, a smatram da ipak nisam sve zaboravio za nekoliko godina koje "pauziram".0namigivanje.gif

Temu sam otvorio iz razloga da ljudi koji ne poznaju previše ovu problematiku mogu na konkretnom primeru da vide kako mnoge stvare ne moraju da budu onakve kako nam se u prvom trenutku učine da jesu, pa sam i stil pisanja u prvom komentaru tako postavio. Meni je to osnovno zanimanje i znam vrlo dobro da ispitam ispravnost i akumulatora i elektropokretača i alternatora i reglera, .....! Poznato mi je takođe i kako se akumulatori održavaju i servisiraju.

Tema je namenjena onima koji otome malo znaju, a kroz diskusiju u temi mogu ponešto da nauče ( i da možda i uštede koju paru koju bi dali na nepotrebnu popravku).

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja sam do sada radio na sledeci naci:zimi skinem i stavim u spajz. Na prolece vratim,spojim na akumulator od auta,verglam dok ne sastavi,odvezem koji krug da se dopuni i to je to. Na skuteru kurblam i isto posle. Nikada problemi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

 

Ne bih da se hvalim, ali sam duži period svog radnog staža stekao kao tehnički rukovodilac u firmi koja se bavila projektovanjem, proizvodnjom, održavanjem i servisiranjem akumulatorskih baterija. Takođe sam nakon toga osnovao moju (privatnu) firmu koja se bavila istom delatnošću (uz to je program proširen i na "ispravljače" za punjenje baterija kao i za pogon galvanizacija, ....). Važio sam u Srbiji (a i šire) za nekog ko dobro poznaje svu problematiku vezanu za baterije i napajanja, a smatram da ipak nisam sve zaboravio za nekoliko godina koje "pauziram".0namigivanje.gif

Temu sam otvorio iz razloga da ljudi koji ne poznaju previše ovu problematiku mogu na konkretnom primeru da vide kako mnoge stvare ne moraju da budu onakve kako nam se u prvom trenutku učine da jesu, pa sam i stil pisanja u prvom komentaru tako postavio. Meni je to osnovno zanimanje i znam vrlo dobro da ispitam ispravnost i akumulatora i elektropokretača i alternatora i reglera, .....! Tema je namenjena onima koji otome malo znaju, a kroz diskusiju u temi mogu ponešto da nauče ( i da možda i uštede koju paru koju bi dali na nepotrebnu popravku).

 

nije mi namjera ni tebe ni bilo koga drugog "spuštati" ... :takoje: .. ako ti je to zanimanje kako kažeš, siguran sam da znaš daleko više nego što ću ja ikad znati.. i drago mi je da to svoje znanje želiš podijeliti .. :takoje: .. i znaš kako kažu ... :lol: .. nadam se da te nikad neću trebati, ali zlu netrbalo .. :takoje:

 

ja samo iznosim svoja iskustva i stvari sa kojima se susrećem u radioni .. :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ja sam do sada radio na sledeci naci:zimi skinem i stavim u spajz. Na prolece vratim,spojim na akumulator od auta,verglam dok ne sastavi,odvezem koji krug da se dopuni i to je to. Na skuteru kurblam i isto posle. Nikada problemi.

 

Pa i moj Transalp pali bez problema (i to na temperaturi daleko ispod nule) iako akumulator ima samo oko 1/3 nazivnog kapaciteta. Da je akumulator u lošem stanju utvrdimo (uglavnom) kada iz nekog razloga moramo malo duže da "verglamo" (ostali bez goriva pa dok "povuče", ili motor "presisao", ili isključili "Kil-svich" prekidač pa zaboravili i verglamo dok ne ispraznimo akumulator).

Inače povremeno "ciklusiranje" je dobro iz razloga što na taj način donekle neutrališemo pojavu "memorisanja" koja je izražena kod olovnih akumulatora i može bitno da smanji kapacitet (iako je akumulator funkcionalno potpuno ispravan).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Žile,da li je ok da stavim aku od motora pod haubu Audija i da povežem paralelno sa velikim aku od auta? Možda bi mu to bilo bolje za održavanje,pošto auto vozim svaki dan?

Crkao mi je punjac,pa sam mislio da bi tako mogao da ga održavam... A možda sam i lupio neviđenu glupost... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Žile,da li je ok da stavim aku od motora pod haubu Audija i da povežem paralelno sa velikim aku od auta? Možda bi mu to bilo bolje za održavanje,pošto auto vozim svaki dan?

Crkao mi je punjac,pa sam mislio da bi tako mogao da ga održavam... A možda sam i lupio neviđenu glupost... :stabre:

 

Mislim da nema potrebe da se maltretiraš oko ugradnje akumulatora na auto. Ne bu mu ništa falilo, ali ne bi imao ni neki dobitak. Bitno je da akumulator (pre nego što ga ostaviš da "zimuje") bude potpuno napunjen (strujno) i trebalo bi da bude smešten u hladnu prostoriju (ali da nije ispod nula stepeni). Ako imaš mogućnost, jednom mesečno ga uneseš u toplu prostoriju, sačekaš da se "aklimatizuje" i uključiš na neki punjač (da dostigne napon od oko 14-14,4V. Ovo bi trebalo uraditi i kada u proleće želiš da ponovo "aktiviraš" akumulator.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Moje iskustvo je sledece - motor stoji u negejanoj garazi, akumulator nikad ne skidam. Ako duze stoji, dopunim ga punjacem za auto (drugi nemam) i palim. Ako iz nekog razloga nece da upali, a potrosim akumulator, upalim motor na gurku i vozim se, posto ovu akciju dopunjavanja akumulatora uvek sprovodim kad krenem u voznju, pa nemam kad da cekam da se dopuni ponovo. Ovim rezimom akumulator traje 4 godine koliko imam motor, a bio je na njemu kad sam ga kupio, prodavac mi se nije hvalio da je nov. U pitanju je AGM akumulator, a maltretiran je maksimalno, puno puta se praznio do kraja.

 

Motor zimi ne palim periodicno, nego samo kad hocu da idem u voznju ili kad se uzelim da mu cujem "glas", nekad stoji i 3 meseca bez paljenja.

Moja je logika da bolje da kupim kvalitetan akumulator koji ce da traje 5 god. bez ikakvog odrzavanja, nego da kupujem pametne punjace i maltretiram se sa skidanjem akumulatora svake zime.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Žile,da li je ok da stavim aku od motora pod haubu Audija i da povežem paralelno sa velikim aku od auta? Možda bi mu to bilo bolje za održavanje,pošto auto vozim svaki dan?

Crkao mi je punjac,pa sam mislio da bi tako mogao da ga održavam... A možda sam i lupio neviđenu glupost... :stabre:

 

Mislim da nema potrebe da se maltretiraš oko ugradnje akumulatora na auto. Ne bu mu ništa falilo, ali ne bi imao ni neki dobitak. Bitno je da akumulator (pre nego što ga ostaviš da "zimuje") bude potpuno napunjen (strujno) i trebalo bi da bude smešten u hladnu prostoriju (ali da nije ispod nula stepeni). Ako imaš mogućnost, jednom mesečno ga uneseš u toplu prostoriju, sačekaš da se "aklimatizuje" i uključiš na neki punjač (da dostigne napon od oko 14-14,4V. Ovo bi trebalo uraditi i kada u proleće želiš da ponovo "aktiviraš" akumulator.

Hmmm... Evo upravo sam izmerio unimerom napon i na žalost moram reći da skala pokazuje 10,2V.Akumulator je skinut pre dva meseca sa motora. Dopunjen tada i pre mesec dana. Pokušaću da ga napunim,mada sumnjam da će biti šta od njega. Posle pet sezona,čini mi se da je Exide 19Ah zreo za penziju. Ako je to tačno na proleće uzimam onaj mali za auto od 35-40 Ah.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja