Jump to content

Moto Zajednica

Čudno gorivo na MOL pumpi?

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

Ovu temu otvaram sa ciljem da upozorim još nekog člana ovog foruma da ne bi ponovio istu grešku kao ja danas.

Jutros,kako je lep dan,sednem na moj motor(Daelim Roadwin - 125 4T) i odem na pumpu da sipam koji litar.

Odem na MOL pumpi,kako je tu najbolje gorivo(kako svi kažu),i sipam 6 litara benzina sa aditivima.

U povratku,sve je bilo normalno dok MOL-ovo gorivo nije stiglo u karburator.

Uzbrdo,dam jači gas(preko 4000rpm) motor se guši i krene da se gasi,što se nikad do sad nije desilo.

Rekoh,otkud znam,ajde još malo da se provozam pa da vidimo.

Tu sam se još više iznenadio! Krenem nizbrdo,dam gas do kraja i pustim kad ono motor spusti obrtaje do 5000-6000rpm i ne spusta vise!

Tek sad ne znam šta se dešava,proverim sajlu,dobro vraća,sve super,ali iz nekog razloga motor se guši uzbrdo i ne spusta gas nizbrdo.

 

Šta ću mučenik,ne znam više šta da radim,odem na neku drugu pumpu i sipam 10L običnog benzina u kanticu,dođem kući,istočim postojeće gorivo sa MOL-a,ispolivam se načisto,sipam 10L običnog benzina i krenem u vožnju. Motor je bio 'retardiran' dok se ostatak MOL-ovog goriva nije sagoreo. Nakon toga se vratio u normalu,lepo prima gas,normalno vraća obrtaje kad pustim gas.

 

Da li se ovo još nekom desilo? 1zdravo.gif

 

Izvinjavam se ako sam pogrešio podforum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kako bi bio siguran da je bas do molovog goriva trebao bi isprazniti gorivo iz rezervoara i ponovo nasuti par litara kod mol-a. Ako se pojave isti simptomi, to je to onda.

 

Ne znam koji motor vozis i nisam siguran da li tvoj motor voli te aditive.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Kako bi bio siguran da je bas do molovog goriva trebao bi isprazniti gorivo iz rezervoara i ponovo nasuti par litara kod mol-a. Ako se pojave isti simptomi, to je to onda.

 

Ne znam koji motor vozis i nisam siguran da li tvoj motor voli te aditive.

 

Po ovome što sam video,ne bih rekao da bas obozava aditive.

Sledecom prilikom cu sipati obican benzin na MOL-u,pa cemo videti da li je do aditiva ili do same benzinske stanice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ne razumem ovo - dok MOL-ovo gorivo nije stiglo ? Zar postoje neke pregrade u rezervoaru između goriva točenih na različitim pumpama? Ja sam bio ubeđen da se to sve momentalno meša dok traje točenje :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Mislio je u smislu dok nije potrosio ono iz lonceta i nije stiglo molovo iz rezervoara,napunilo crevo,loncice(ako su loncici puni plovak je zatvoren i u sistemu do rezervoara je staro gorivo,novo krece tek kako se ovo trosi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pa da ali lonče se potroši za 100-400 metara, to je prva-druga a on je vozio duže od toga (U povratku, sve je bilo normalno, dok...) , posle točenja. Možda je neki drugi problem a ne kvalitet goriva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ne znam ali moja cvaja najbolje radi kad sipam Mol benzin sa aditivima. Takođe, nakon par nedelja stajanja u tanku, kresnem, pali iz prve, ide ko prvi dan, dakle ne kvari se gorivo, ne opada snaga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Obicno kada se sipa bolje gorivo motor losije radi,los kvalitet goriva se kompenzuje bogatijom smesom,koja dolaskom normalnog goriva biva prebogata.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

vise puta sam cuo za probleme sa molovim gorivom...

 

Iskreno ja ne znam nikog ko se zalio na molovo gorivo1neznam.gif. Ja sipam ili na mol-u ili na nis-u, nikad probleme nisam imao 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Ja na euro petrolu, a kazu da je to ustvari mol. Najbolje mi se cuje motor( ne puca iz auspuha) i najvise predjem kad sipam na EP, plus radila su dva drugara tamo, kazu da imaju najboilje gorivo u srbiji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Dok sam vozio Bandita (400) desavalo se da imam slicnih problema ( kad sipam na ECO). Sad vozim TDM 4txl sipam gde stignem motor sve proguta. ali slazem se sa bdada konstatacijom. Bio u Austriji, oce motor da poludi, mora smesa da se presteluje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

moja kawa je samo jednom za 8godina probala domace gorivo i to na granici sa crnom gorom.Zbog poznatih probema sa gorivom -nesto ne vuce ilinogo trosi-guraju gasolin u benzin ja sam pre 20 godina poceo da sipam gorivo samo u inostransvu jer cesto idem preko poslom pa to mogu i da obavim.Jeste nesto malo skuplje ali imam psihicki mir jer samo sipas i vozis.Inace miris goriva euro4 benzina od preko i ovog naseg uopstwe nije isti.Razlika je kao kad bi uoporedio nitro i uljani razreddjivac.Strani je ostar ali nekako cist miris ,a ovaj nas dzibri kao da ima neke nafte unutra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Preksinoc sam natocio Benzin 95 pun rezervoar  u auto star dve godine. Presao sam prema googlu oko 10km, a senzor goriva mi pokazuje da sam potrosio cak 80km! Brinem se da mi ne zapusi motor na novom autu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
On 20.12.2014. at 15:23, Woo3 je napisao:

 

Iskreno ja ne znam nikog ko se zalio na molovo gorivo1neznam.gif. Ja sipam ili na mol-u ili na nis-u, nikad probleme nisam imao 1moto3.gif

Preksinoc sam natocio Benzin 95 pun rezervoar  u auto star dve godine. Presao sam prema googlu oko 10km, a senzor goriva mi pokazuje da sam potrosio cak 80km! Brinem se da mi ne zapusi motor na novom autu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 inazuma

Ako ga prziš dok voziš, zna da pokaže i veću razliku. Komp po skorijoj potrošnji računa koliko možeš preći. Kad sednem posle moje žene u auto...meni obavezno poraste procenjeni broj km. Nije sve do goriva...ima nešto i do vozača...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja