Jump to content

Moto Zajednica

Honda CM125

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Postavljam oglas za mog sina......nazalost Hondica koja je je kod nas u porodici to jest kod sina.....u vlasnistvu vec 7 fodina mora na prodaju

Dobio je cerkicu :Mina::Mina::Mina: pa sada mu finansije ne doZvoljavaju da se vozi jer radi od jutra do mraka .( 2013 god. presao samo 500 km }:neznam:

Motor je kod nas od uvoza i kompletno rasturen do rama.

Sledilo je ciscenje i sredjivanje cele jeseni i zime natenane.....

Masina je i tada bila perfektna ali sem stelovanja ventila i ciscenja ultrazvukom karburatora nije imalo potrebe da se masina otvara dalje ....lamele i ploce prekontrolisane i na fabrickim merama su jos uvek....samo dakle je ta dekla skidana i to provere radi.

Ove godine promenjene gumice ili ti ...tefloni ventila...

Nije nikada lupan .....varen .....ispravljan ......:moto3: to se podrazumeva ...inace nebih ga ni kupovali tada...

 

Sta je radjeno na njemu je poduzi spisak ali ako mogu biti sazet .....

 

Na tockovima prosle ili predplosle godine menjane sve zice ...zbice...ima negde i tema na forumu kada sam ih trazio da kupim....

Obruci kao i prvog dana .......hrom na njima kao iz fabrike + 2 rezervna obruca-felne-felge.........kako ko kaze vec:zvizduk:

sve 3 sajle nove iz Hondine prodavnice u Grckoj narucene i zamenjene

lezajevi u tockovima novi komplet

filter vazduha nov Hondin ali se vise ne menja jer fabricki se nemenja (sundjer se pere ili samo on menja )

ulje sam menjao na svakih 2,000km (obzirom da mu staje oko 1,3L )

Gume unutrasnje i spoljne menjane nove pre 2 god. ( jos iglice stoje sto se vidi i na slikama ) :moto3:

Akumulator pre 5 meseci nov i stoji na punjacu preko cele zime (pulsno punjenje )

sediste presvuceno prilikom kupovine motora

Rolbalovi kupljeni preventivno posle nekih 2 godine od kupovine motora ( ujedno i zbog nosaca na njima za male hromirane maglenkice )

Zadnja viljuska promenjene dekalamit mazalice i redovno podmazivana 2 puta godisnje ......preventive radi....:zvizduk:

Auspusi oba dva lonca naruceni iz Louisa i nemaju apsolutno nikakvu tackicu korozije na sebi a kamo li ogrebotinu ! Prelep dubok zvuk, pa deluje iz daljine kao da je bar 500 kuibka ali ne i bucan !

Ispolirane prednje viljuske i sve sto je od aluminijuma na ramu do savrsenstva.......ruke mi otpale od smirglanja i poliranja:lud:

glavcine tockova ..rucice kvacila i kocnice ..trouglovi bocni...poklopac ventila....lonce karburatora ...i.t.d.

Ofarbana masina cela.....u najpriblizniju fabricku boju pa prelakirana u 3 sloja keramik lakom

Ofarban ceo motor metalik krupna perla plava....lakiran isto keramik lakom pa poliran

CUVAN U GARAZI od prvog dana kupovine !

UGRADJENO NAKNADNO

Uticnica 12v

nosac hromiran za sat i spoljnu temperaturu iz Louisa

Puig vizir mali polu zatamnjen

pistalica za zmigavce

malo pojacalce za slusalice i Mp3 ( velicine manje kutije cigareta ) iznad KM sata

2 mala hromirana farica - maglenkice........poseban prekidac za njih na desnoj strani guvernale

Shad kofer sa dodatno kupljenom plocom - poklopcem fabricki koja se inace skida ,u srebrnoj boji i ugradjenim LED svetlom za poziciju

Lanac i lancanici menjani pre 3 god ........precice jos ihajjjj

Hromirani stitnici - prasine ....musica...prednje viljuske iz Louisa

Alu tegici na guvernali

 

PODACI I UTISCI O EKSPLOATACIJI MOTORA

 

 

Motor je proizveden 1984g.

potrosnja od 2,4L sa vozacem do 80km/h pa do 2,8L do 110 km/h

sa vozacem i suvozacicom ( sin i snaja );) ne prelazi potrosnju od 2,8 do 3,0 litra pri brzini od 100 km/h

registrovan do 18.05.2015

paljenje na anlaser.....nema kurblu

 

STA MI SE LICNO SVIDELO A STA NIJE

 

3 ili 4 puta se islo na more sa njim za CG.

Potrosnjasa natovarenim koferom i bocnim platnenim bisagama iz louisa i tank torbom nije prelazila 2,8L

a vozen je oko 90 km/h i bio je jako udoban zahvaljujuci mekanom prednjem vesanju ali i stelovanju zadnjih amortizera

troskovi odrzavanja SMESNI.......motoric koji se pokazao izuzerno elastican ali i sto je naj vaznije jako dugotrajan .

Nema fabrickih skrivenih mana .......samim time i razlog sto ga Honda .....bas taj agregat ugradjuje i proizvodi do dana danasnjeg

 

MANE

Ima ......a to je po meni i jedna jedina .......nije za visoke vozace......kolena su sto bi rekli........u stomaku i posle 100 kilometara predjenih zeludac mi je u grlu....:D

 

CENA

Posto je blesavo vreme u zemlji.......u nasoj prelepoj Srbiji ......a verujem i ostatku sveta.......nista se ne prodaje a i ako se proda onda je to neka smesno smesna cena ...uz to i zima je,,,,,,,,a sezona jos daleko a i onda znak pitanja prodaje sin je rekao da stavim cenu 1100eu

Naravno kako on kaze mesta uvek ima za cenkanje ALI NE I ZA ZAMENE .....ipak bebica mu je sada prioritet :zvizduk:

Kontakt telefon 0638129618

post-1055-0-69657700-1418744006_thumb.jpg

post-1055-0-46581100-1418744019_thumb.jpg

post-1055-0-80652500-1418744026_thumb.jpg

post-1055-0-01439900-1418744034_thumb.jpg

post-1055-0-53477700-1418744040_thumb.jpg

post-1055-0-42234800-1418744051_thumb.jpg

post-1055-0-64722700-1418744057_thumb.jpg

post-1055-0-18597800-1418744071_thumb.jpg

post-1055-0-67074500-1418744083_thumb.jpg

post-1055-0-65717300-1418744092_thumb.jpg

post-1055-0-05920800-1418744106_thumb.jpg

post-1055-0-10140000-1418744119_thumb.jpg

post-1055-0-85100100-1418744130_thumb.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Jebeno prelep motor !

 

Hvala 1moto3.gif

iz ljubavi je kupljen , sredjivan,vozen i cuvan kao beba ,

proklete pare ........da nisam kupio sebi motor i auto sinu bih dao novac a da ne prodaje onda njegovu Hondicu0tuzan.gif......nama u porodici svima draga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Tuga je prodati ovako lepo motorce i za jos tako smesnu cifru 0plac.gif.

Vise kosta da se motor sredi i dovede u ovakvo stanje nego sto ga ti cenis 0tuzan.gif.

Razumem ti sina u potpunosti i ja imam dve bebice i gomilu dugova, da nije svestrane pomoci i mojih i njenih roditelja odavno bi ostali i bez motora i bez auta... ovako se jos uvek koprcam.

 

Voleo bih da vam bar dodje kupac koji ce uvideti vrednost ovako sredjenog lepotana koji nece zakerati na cenu koja je i vise nego realna! A jos vise bih voleo kad bi mogli da ga zadrzite, jer se vidi koliko je ljubavi ulozeno u motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Cena nije relana nego je ispod svake cene. Znam Srbendu licno i znam da motor je vrv bolji nego iz fabrike i da je maksimalno odrzavan! Tesko da ima bolja CM na trzistu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Zahvaljujem na komentarima......i dajem rec bajkersku da je i bolji od opisanog u oglasu jer ..citanjene zna da smara bar mene 1moto3.gif

Medjutim pomogao sam naravno sinu u dva navrata tokom proteklog meseca novcano koliko sam mogao.......ali posto je postanar a gazda podigao cenu pa cinjenica da je i zivot sve skuplji realno ni ja nisam vise trenutno u mogucnosti da ga finansiram......

ISKREN DA BUDEM.....ALI DO KRAJA ....da mogu zadrzao bi ga za unuku !

Zena i sin i jedan i drugi kukali jucer kao ..deca......ma zavoleli smo ga za sve pare a pricao sam drugarima proteklih godina .......da nikada nece otici iz porodice ....0tuzan.gif

Najvise smo voleli da isteramo sva 3 nasa motora NEDELJOM pred garazom,polako ih peremo ,poliramo,podmazujemo uz obavezni nedeljni rostilj !1Mina.gif1Mina.gif

Mene kolje kupovina motora skorije i oprema za njega ..koferi ...farbanje ...i,t,d.inace da nisam kupio i auto i motor dao bi mu svu kintu 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8413 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Svedok sam besprekornog odrzavanja vozila u ovoj porodici, zelim da je kupi neko ko ce istim zarom da je vozi i sredjuje.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Trenutno se odustalo od prodaje motora a iskreno se nadam i da je trajno !

Finansiski problem relativno resen, pa Hondica ostaje ,nadam se trajno1moto3.gif

cuvace se za unuku ! 1Mina.gif

Svima hvala na lepim recima - komentarima 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja