Jump to content

Moto Zajednica

Hitno, filter ulja

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Treba mi hitan savet.

 

Prilikom zamenom ulja, na novom filteru gumica nije bila okej sto je rezultiralo da istu izbaci pritisak.

 

Nije mi prvi put da menjam ulje sto na kolima sto na motociklu ali ovakav slucaj jos nisam imao. Sta da radim? Gumica se odlepila od kucista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Malo nauljiš gumicu pre stavljanja filtera - da lepo klizi dok se zateže. Ako je suva gumica, suv blok - ima da zapinje i da se iskrivi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zato ja čuvam stare gumice na stranu što sada filteri ponekad dolaze bez nje a na pojedinim su pa prekrute. Meni se lane desilo da je stara gumica na tuđem motoru ostala zalepljena na karteru a ne vidi se odozdo jer ju je neko metuo na suvo, stari filter odmah ubacujem u ambalažu od novog i nisam obratio pažnju da je nema pa je nova gumica praktično išla preko te zalepljene i dok sam spaso peocurivanje, ode litra. Proveri da ti nije isti peh, eto i meni se desilo a ko zna koliko sam puta menjao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sredjeno, nije mi trebalo brzo da skontam o cemu se radi... Isti peh kao Djuntin. Ostala mi je stara gumica slepljena. Nisam obratio paznju, napravio sam previd.

 

Uglavnom, istocio sam novo ulje, montirao ponovo filter i sada je okej. Ostao sam kratak za nekih 300gr. Dokupicu jos jedan litar da to nadoknadim. Usput sam jos neke stvari odradio, motoric prede kao mace. Eto tak, covek se stalno uci. :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Isti peh kao Djuntin. Ostala mi je stara gumica slepljena. Nisam obratio paznju, napravio sam previd.

 

Eto tak, covek se stalno uci. :staa:

 

Da majku mu, za sve ima prvi put, ja sam se opustio malo jer je konkretni motor bio na reparaciji kod relativno poznatih mehaničara, nakon ceđenja ulja zalego ispod motora i skinuo filter, vlasnik dodo nov da ne ustajem i maler. Posle zamene ulja i filtera obavezno kontrolno zagrejem motor upravo zarad ovakvih razloga inače da je vlasnik otišo i kad bi mu se upalila lampica za ulje, dok bi on vido pa razmišljo šta je, dal da stane il još samo malo do kuće, puče motor ko ništa. Naravoučenje, bez obzira ko je dirao motor pre, nek je i F1/GP mehos, proveravam sve s čim imam dodir. Dobro si prošo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jesam upalio sam ga odmah u mestu. Sta god da radim, palim ga u mestu, zagledam, proveravam, vozim se kroz ulicu i tek onda u upotrebu. Sreca da je probio gumice odmah. Neka je za nauk svima :takoje: Hvala svima koji su se javili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Neznam kako ti je to promaklo,valjda uvek obrises nalegnu povrsinu,samim tim ako je brises lepo cistom krpicom primetis dali se gumica odlepila ili nije..

no dobro,covek se uci dok je ziv,ja te nalegne povrsine obavezno obrisem jer se desava da se nalepi neka prljavstina pa moze da procuri gumica..ili vidis u tvom slucaju sta se desilo,sad uvek cetvoro ociju otvaraj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Moram da ti dam za pravo, ja uvek pre skidanja filtera obrišem svud naokolo, properem brejk klinerom da bi eliminiso rizk o kome govoriš, kod BMW-a filter stoji vertikalno pa sve ode dole a kod zakrivljenih mora tako, krpče, to je još jedna rutinska radnja koju majstorluk podrazumeva a spada u osnove mehanike, peri i briši pre sklapanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Nije to nista, ja iscedio motor, zavio novi filter i krenuo da sipam ulje a dole cep nisam vratio. litar i po polu sintetike sam pomesao sa preradjenim uljem koje je bilu u lavoru ispod motora :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nije to nista, ja iscedio motor, zavio novi filter i krenuo da sipam ulje a dole cep nisam vratio. litar i po polu sintetike sam pomesao sa preradjenim uljem koje je bilu u lavoru ispod motora :P

 

 

Ha, isto tako nalijem svih 4 litre jednoj što je ne smuvah, mislio sam da mi se tabani znoje a ono ulje po asfaltu svo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Ha, isto tako nalijem svih 4 litre jednoj što je ne smuvah, mislio sam da mi se tabani znoje a ono ulje po asfaltu svo.

 

:stabre: :stabre: :stabre:

 

I to 4 litre ??? Vauuu... :nanana::takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ha, isto tako nalijem svih 4 litre jednoj što je ne smuvah, mislio sam da mi se tabani znoje a ono ulje po asfaltu svo.

 

:stabre: :stabre: :stabre:

 

I to 4 litre ??? Vauuu... :nanana::takoje:

 

Ma bure bi joj prepiso tad, danas je Bože me sakloni na žalost. Uvek ima bisera u mehanici kad se ne radi punom koncentracijom, ja na sreću svega par. Nekada je damama bilo in da budu u društvu brzih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nije to nista, ja iscedio motor, zavio novi filter i krenuo da sipam ulje a dole cep nisam vratio. litar i po polu sintetike sam pomesao sa preradjenim uljem koje je bilu u lavoru ispod motora :P

Nije to nista, ja radio polugeneralnu na motoru, sklopio ga, ubacio u ram i od silne zelje da sto pre cujem kako radi popravljen upalio motor, a zaboravio da sipam ulje :D Sreca sto sam sve nove delove nauljivao i u glavu sipao malo ulja pre sklapanja. Taman sam mu spustio sauh, kad vidim na radnom stolu neotvorene kante od ulja, mozete za zamislite moj sok :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja