Jump to content

Moto Zajednica

Fleke od benzina na plastici

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Danas na pumpi sam nespretno sipao gorivo i beznin se razlio po plastici. Nisam imao sa cime da obrisem i tek kad sam dosao kuci sa sundjerom i sapunom sam probao da uklonim fleke, ali nisam u potpunosti uspeo. Jel ima neka fora za uklanjanje tih fleka? Ili ako ima neka tema na forumu o ovome da me uputite. Probao sam sa pretragom ali nisam uspeo nista da nadjem 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Danas na pumpi sam nespretno sipao gorivo i beznin se razlio po plastici. Nisam imao sa cime da obrisem i tek kad sam dosao kuci sa sundjerom i sapunom sam probao da uklonim fleke, ali nisam u potpunosti uspeo. Jel ima neka fora za uklanjanje tih fleka? Ili ako ima neka tema na forumu o ovome da me uputite. Probao sam sa pretragom ali nisam uspeo nista da nadjem 1neznam.gif

 

 

Kapiram da je Xciting u pitanju. Da li ti se dešava da kad točiš benzin skuter veliku količinu goriva odjednom ''povrati''?

Ja sam moj Xciting tek kupio i tek par puta ga provozao i već sam mislio da nešto nije uredu jer svaki put povrati-izbaci veliku količinu goriva ali ako se i tebi ovo isto dešava onda im je to neka fabrička mana pa da se ne patim rasturajući plastiku i tražeći kvar.

P.S. Sada kad sipam gorivo obavezno pumperu naglasim da sipa najsporije što može ili držim kanticu u garaži i sam sipam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Probaj nešto kao ovo ili slično. Ja sam ga koristio par puta na retrovizorima i osveži plastiku. A i vidim da si iz Beograda pa ako hoćeš možemo da probamo ovo moje, da ne kupuješ ako ne radi posao

 

20150118_113231.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Bas tako se i desilo meni. Odjedjnom je zapljusnulo gorivo, a kako sam bio u zurbi nisam imao ni sa cime da obrisem motor i sjebao sam plastiku. Inace sam sipam gorivo na pumpi i to polako. Naravno od tada kad sam stvar zajebao 0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Nije to ništa strašno. Jedan Bamper sprey, malo papirne trake, novine da se zaštiti farba i malo volje i sva crna plastika bude kao nova novcata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

 

 

Oooooo kako dobra fora.....e nemam reči.....bavio sam se godinama auto lakirerskim zanatom i jasno mi da je ovaj postupak izvodljiv. Imam ovakav fen i probaću na mojoj plastici koja je sada prilično posivela. Hvala na ovom savetu i klipu :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Јави дал је успело, пошто се ја спремам да растурим пола скутера да би офарбао те пластике.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Јави дал је успело, пошто се ја спремам да растурим пола скутера да би офарбао те пластике.

 

Naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja