Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBR600F4i & Co touring motori

Recommended Posts

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Pozdrav za sve forumase iz hladne Austrije, dugo nisam otvorio temu ovog tipa. Naime, upalilo mi se dupe nakon 2 godine skuterisanja da opet sednem na neko pristojno motorche. Posle kojekakvih motora: ST, FZ6S, 1000RR, XJ900s ustanovio da od svega toga mi najvise pase taj neki F fazon ali laksih gabarita, ale mi vise ne trebaju do daljnjeg. Odluka je pala 600ccm sport-touring, e sad ono "ali". Taj sport touring mora da bude kako za vozaca tako i za suvoca udoban, a kad kazem udoban da se izdrzi put i od par stotina km. Pozicija sedenja je cini mi se glavni faktor, sediste moze iole kolko tolko da se preradi da bude mekse i udobnije od fabrickog.

 

CBR600F4i, 193kg lagan, 110ks jak i bas atraktivan, motor koji sam oduvek prizeljkivao i zagledao, nazalost nikad nisam imao prilike da ga probam. Citao sam dosta o njemu jako hvaljen motor, ali me zanimaju jos neki detalji poput tog polozaja suvozaca?

 

Hvala unapred na odgovorima :)

 

8769_500x600.jpg

 

640px_2005_Honda_CBR600_F4_I_Silver_1.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Ovaj je identicna kao moja, samo sto moja ima bolji auspuh :D Ja sam je kupio od jednog naseg clana sa foruma. Na satu je imala 24.000km i mogu ti reci da sam prezadovoljan. Presao sam sa njom vec 8.000km i nista. Samo servis i fijuuuu. Ako budes dolazio u BG, dacu ti da je probas pa vidi sam. Ja sam visok 193 cm, imam 0.1t i mogu ti reci da je meni udobna. Za suvozaca ne znam, mada se nijedna do sada nije zalila :zvizduk:

 

Nema 193 vec 168kg. Mnogo je lagana za voznju, extra su kocnice, potrosnja zavisi od stila voznje. Ja je jako malo gazim, retko kad preko 7k obrtaja i trosi oko 7l po gradu. Na otvorenom pri brzini od 120kmh oko 5l. Menjac je mozda i previse mekan, jer u pocetku, kad stanem na semafor i iz druge hocu da je izbacim iz brzine, desava se da vrati u prvu. Sta cu kad sam bigfoot. Moram bukvalno noznim palcem lagano da pritisnem menjac da bi vratio u neutral. Izuzetno pitom motor do 5k obrtaja, e posle vec pokazuje zube. Ako sam nesto preskocio, pitaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Put od par stotina kilometara ćeš izdržati i ti i saputnik, samo je pitanje koliko ćeš pauza praviti...Ja sam skoro bio do švece nekih 220 km, stao da sipam gorivao i popio kafu...Ništa bulja, trnjenje najo...Jedino su mi dlanovi bili ispunjeni trncima, ali to je zbog vibracija upravljača...Ispao mi je jedan tegić... U suštini kolegao opisao šta i kako, jedino mislim da je pitom do 7000rpm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ne bi se bas kladio da se na ovom sedistu suvozac oseca udobno i prijatno. Pogledaj sliku sa strane koju si postavio. Da li te to sediste podseca na nesto udobno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Ja sam se jedanput vozio na zadnjem sedistu i nije mi neudobno, mada nije bas ni udobno, valjda zbog moje visine, a bogami i tezine. Ne znam, cudno mi je bilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Suvozac nisam bio na ovom motoru, al ga jesam vozio. Nemam zamerki al mi nije za duga putovanja ! Mnogo je udobniji Suzuki GSXF 750. I vozio sam ga i bio sam suvozac na njemu. U oba slucaja mi je bio udoban, a ja sam visok 190 cm. I potrosnja mu je manja od ovoga sto je Ivan naveo za svoju Hondu. U pitanju je bio GSXF 750 iz 2004 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Na drugom mestu mi je Yamaha FZ6s, malo tezi i 10tak ks slabiji. Pozicija suvozaca mi deluje cak i vislja nego na na Hondi, kakvi su utisci sto se tice njega? Vozio sam stariji model '98 koji ima extra sediste, na novijem cini mi se da je dosta tanje i tvrdje :/

 

livis_78175494901w.jpg

 

Yamaha_FZ6_Fazer_04_2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Na trecem mestu, mozda i najpametnije jer je i najudobnije, al je zlato i najslabije V-Strom 650, maybe.. :stabre:

 

Daj te predloge, savete, sta god da mislite da je najbolje i zasto? Hvala

 

779_641329062.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Razmisli, finansiska razlika na godisnjem nivou ce ti biti samo par hiljada u registraciji u korist 600cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ovde je razlika 200e, nije mnogo ali sam za manju kubikazu, ionako mora strogo da se postuju propisi ovde inace treba duboko da se zavuce ruka u dzep. Stog aspekta mi se najvise v-strom kloni, mirniji motorcic u odnosu na druga 2, eto mu vec + :takoje: hehe

 

Salu na stranu dok sam vozio 1000rr imao sam problema da cesto i ne primetim da po lokalu idem pre-previse brzo, jednostavno ne oseti se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Imaš sjajan motor.Ukusi su različiti i o njima i ne diskutujem. Svi Japanci su odlični ali Honda je Honda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

U gile, de me nadje u fazer-a. To je jedini motor za koji bi menjao Dzuliu. Odlican je, veruj mi neces pogresiti. Motor je bez mane sto se tice izgleda, voznje , ergonomije. E sad o kvalitetu samog agregata neam pojma. E da, umalo da zaboravim.

 

SVI, koji imaju novog fazera se zale im se mnogo greje :dupe2: . Mogu tek da zamislim sta je sa suvozacem

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Hvala za sajt Charli care! :) Na slikama vidi se koja je razlika nagiba tela, ruku i savijenost nogu. Extra! :takoje:

 

dl650.jpg

 

f4i.jpg

 

fz6s.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2485 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam imao istu dilemu kao i ti - klasa 600cc. Izbor je bio Fazer, Strom,TDM i GSX650F. Želeo sam motor za putovanja a i da malo osetim oštriju vožnju kad mi dođe da se izduvam. TDM je bio moj prvi izbor ali je otpao zbog jake cene, hteo sam malo noviji motor. Fazer je bio mali za mene i ženu, da sam sam na motoru OK. Strom udoban ali meni nekako slab za ono što sam tražio. Kad sam probao i seo na GSX odmah se rodila ljubav. Putujem sa ženom i nema primedbi na udobnost sedišta - odgovara joj. Jedino što mi smeta kod fabričkog je to da prilikom kočenja kliza na mene ali to rešavam na zimu kod Bobana sa novim sedištem. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

U gile, de me nadje u fazer-a. To je jedini motor za koji bi menjao Dzuliu. Odlican je, veruj mi neces pogresiti. Motor je bez mane sto se tice izgleda, voznje , ergonomije. E sad o kvalitetu samog agregata neam pojma. E da, umalo da zaboravim.

 

SVI, koji imaju novog fazera se zale im se mnogo greje :dupe2: . Mogu tek da zamislim sta je sa suvozacem

 

 

Ivane, ti si se menjao sa drugarom motorima, kazi nam koje su razlike izmedju ta 2 motora?

 

Suvozacu je toplo zimi od auspuha ispod repa :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Nisi me dobro razumeo. Ja bih moju Dzuliu odma menjao za fazer-a, a inace sam vozio i fazer-a. Nisam ga vozio na neka putovanja, ali sam presao jedared u cugu 60km. Kada predjem sa cbr na fzs, prvi put sam trazio fuzastere , dok nisam shvatio da su ispred mene, a ne iza, kao na hondi. Znaci, ispravljena su ti kolena pa je samim tim udobnije za duza putovanja. Meni licno ne smeta sto osecam malu neprijatnost u kolenima kada vozim cbr 200km neprekidno. Drugo, fzs fino koci, ali ne kao cbr. Potrosnja je za litar manja nego cbr, ako vozis normalno. Ako krenes da glumis R-a, onda je i veca nego kod Honde. Sve u svemu 4-4.5l na 100km pri brzini od 120kmh. Polozaj ruku je bolji na fzs, jer ima korman pa je malo siri hvat nego na heblovima, a i malo ti je blizi, pa nisi savijen kao na R-ovima. Imam osecaj kao da sam seo na nekog kruzera, iako nikad nisam :D. Sve u svemu, koliko kog ja voleo moj motor, po meni ti je fzs savrsen izbor, samo moras da resis grejanje sedita zbog auspuha. Verujem da se to da srediti, ljudi idu u svemir pobogu. Utisci mog drugara kojji je seo na cbr posle fzs-a, citiram "jbt, pa ovo je kao igracka" u smislu, mnogo lakse se vozi jer je ipak laksa i ima manje medjuosovinsko rastojanje. Ako ti je put, kao sto kazes, fzs-a uzmi i garantujem neces pogresiti. Ja sam se zaljubio u taj motor cim sam napravio prvih 5 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ma ja sam tebe razumeo a ti mene nisi :) Hteo sam ti reci menjali ste se ti si vozio njegov a on tvoj. Nekako je Fsz kompromis snage i boljeg polozaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Tih 10 ks snage ces osetiti samo na stazi, a posto ti ne treba motor za stazu, onda i neces. Jak je on prilicno - 97ks.Probaj i jedan i drugi pre nego sto pazaris. Tako ces najbolje znati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

o kawi ne razmisljas ?

 

i zzr 600 je ono sto trazis ? cak mislim da je od konkurencije dosta udobniji za put . ne znam u odnosu na sve ove sto si naveo ali u odnosu na f4 je brod sto se tice udobnosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja