Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XJ 650 - military bobber

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha XJ 650

Pozdrav svima,

 

konačno nađoh malo slobodnog vremena da podelim sa vama moj pokušaj prepravke jednog sasvim solidnog motora koji sam kupio u avgustu mesecu u Sremskim Karlovcima. Radi se o motoru Yamaha XJ 650 83 god.

 

Želja mi je da da napravim military bobbber.

 

Motor je prilikom kupovine izgledao ovako :

10682031_10204916844588679_43377270_n.jpg10647740_10204916852788884_1283771780_n.jpg10660739_10204916856108967_151418971_n.jpg

 

 

Sasvim solidan izgled , solidan rad, zaista bez nekih većih problema. Znam da će neki reći da je bolje da sam zadržao originalan izgled itd , ali prosto je moja želja da motor prepravim u military bobber-a bila jača.

 

Motor je dovežen u Šabac kod mog drugara Dače gde ću sledeće vreme svakodnevno daviti i smarati :).

 

amaha XJ 650.

 

 

Na motoru ćemo raditi osim mene (instalacije , ideje i nabavka ), Dača (seckanje , varenje, farbanje) , Goran (agregat).

 

Počinjemo pa šta nam Bog da.

 

 

E da hoću da motor izgleda otprilike ovako : 10656577_10204909963936667_1187675475_n.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ако човек воли, што да не, подржавам.

 

Срећно са радовима, и не шкртари са сликама 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Obzirom da je motor dobar kada se prepravi bice pouzdan,uostalom prepravljanje nekog krsa bi udvostrucilo cenu radova,samo napred! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha XJ 650

Hvala ljudi na podršci i interesovanju 0takoje.gif

 

 

Slika i video klipova će biti dosta. Rešio sam da svaku fazu islikam i snimim najvažnije detalje.

 

Krenuli smo sa raspremanjem motora, tj skidanjem rezervoara , bočnih plastika, repa, blatobrana. Onda smo Dača i ja uzeli stolice seli pored motora i gledali , gledali, popušili pola kutije cigara gledajući, što u motor ispred nas , što u slike na kompu onoga što želimo da napravimo . Gledajući kako drugi rade sve izgleda mnogo lakše :).

 

Ćutanje i gledanje prekide Dača uzevši u ruke brusilicu uz povik : ! Sečemo deo repa ! . WP_20140909_010.jpg

Znam da ćete me odmah pitati šta je ovo u pozadini (Hofman 1952 god :) )

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha XJ 650

Pošto smo što bi narod rekao prokinuli sa radovima, bacili smo se na pronalaženje adekvatnog rezervoara, zadnjeg blatobrana i ostalih sitnica.

 

Da napomenem da nećemo dirati zadnje ogibljenje tj raditi krutu vezu .

 

Prilikom rasklapanja primetili smo da je potrebno zameniti semeringe na prednjim vilama .

 

Pronašli smo adekvatan rezervoar od Honde VT 500 koji baš lepo leži i zadnji blatobran od nekog prastarog motora iz Dačine kolekcije rezervnih delova.

 

Stavili sve to na motor da vidimo kako vizuelno izgleda. Nije loše svidja mi se :) (na slici model -Dača)WP_20140908_002.jpg

 

Sada sledi skidanje kompletne instalacije , kočionog sistema, signalizacije itd.

 

WP_20140912_001.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha XJ 650

Tokom prerade neću kupovati delove tipa migavaca , zadnjeg svetla itd, sve ćemo probati da napravimo sami uz minimalne troškove.

Tamo gde budemo morali da kupimo neki rezervni deo a vezan je za agregat nećemo štedeti .

Ne želim šminkeraj na prvom mestu već potpunu tehničku ispravnost .

 

 

Prilikom raspremanja motora primetili smo da na dihtungu glave postoje minimalna curenja ulja pa smo odlučili da zamenimo sve dihtunge, kad već motor ide napolje bilo bi glupo ne uraditi to.

 

WP_20140909_002.jpg

 

WP_20140911_012.jpg

 

WP_20140912_010.jpg

 

Znači kad su u pitanju vitalne stvari , agregat , kočioni sistem itd , nema štednje , sve mora biti urađeno kako treba . 1moto3.gif

 

I došlo vreme da agregat ide napolje, kako bi mogli da pripremamo ram i ostale delove za farbanje.

 

Šefa farbanja će biti ram+ blatobrani = smb boja , agregat = mat crna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha XJ 650

Agregat izvdjen napolje i čeka majstor za facelifting. Kupljena termo boja mat crna. Nabavljeni dihtunzi .

 

KAd majstor Goran otvori mašinu videćemo da li treba još nešto . :)

 

Sa rama skinuti svi nepotrebni delovi i polako počinje priprema za farbanje.

 

WP_20140913_002.jpg

 

 

WP_20140913_001.jpg

 

 

 

WP_20140913_004.jpg

 

 

WP_20140922_001.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Pozdrav svima,

 

konačno nađoh malo slobodnog vremena da podelim sa vama moj pokušaj prepravke jednog sasvim solidnog motora koji sam kupio u avgustu mesecu u Sremskim Karlovcima. Radi se o motoru Yamaha XJ 650 83 god.

 

Želja mi je da da napravim military bobbber.

 

Motor je prilikom kupovine izgledao ovako :

10682031_10204916844588679_43377270_n.jpg10647740_10204916852788884_1283771780_n.jpg10660739_10204916856108967_151418971_n.jpg

 

 

Sasvim solidan izgled , solidan rad, zaista bez nekih većih problema. Znam da će neki reći da je bolje da sam zadržao originalan izgled itd , ali prosto je moja želja da motor prepravim u military bobber-a bila jača.

 

Motor je dovežen u Šabac kod mog drugara Dače gde ću sledeće vreme svakodnevno daviti i smarati :).

 

amaha XJ 650.

 

 

Na motoru ćemo raditi osim mene (instalacije , ideje i nabavka ), Dača (seckanje , varenje, farbanje) , Goran (agregat).

 

Počinjemo pa šta nam Bog da.

 

 

E da hoću da motor izgleda otprilike ovako : 10656577_10204909963936667_1187675475_n.jpg

 

Jos jedan Oltajmer unisten, umjesto da je renoviran i doveden u fabricko stanje. :(

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

E koliko slijepaca hoda ovom zemljom. :staa2:

 

Dobro je da imamo tebe da nam otvoriš oči...Pa to što prelazi godine, ne znači da svaki vredi restuarirati ili ga dovoditi u prvobitno stanje...Isto kao kada bi neko uzeo juga 30 godina star da pravi "oldatajmer". Ti si beše onaj koji nema motor?

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

Sa srecom u radovima. Uvek ima onih koji ce kukati, al nek idu zemljom i spasavaju motore, a ti uzivaj u preradi, a mi cemo u slikama. Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Daleko sam od mišljenja da prerade ne treba raditi.

Samo smatram da je greh iseći motor koji je skoro pa u originalnom stanju proveo 30+ godina.

Za brusilicu ima onih koji nisu u fabričkom stanju.

Finansijski sama početna cena donora je mali procenat cene celog projekta ,

Tako da stanje tog donora ne mora biti dobro.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja