Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa vrenjem vode u vodenoj pumpi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Trstenik

Dakle,na skuteru Derbi predator,imam vodu u vodenoj pumpi(za hladjenje) i posle onako par krugova po gradu,otvorim cep gde se sipa voda kad onoo vriii,kljuca i izleti napolje,i posle 10 sekundi se ohladi.U cemu je problem??? :neznam::neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Dakle,na skuteru Derbi predator,imam vodu u vodenoj pumpi(za hladjenje) i posle onako par krugova po gradu,otvorim cep gde se sipa voda kad onoo vriii,kljuca i izleti napolje,i posle 10 sekundi se ohladi.U cemu je problem??? :neznam::neznam:

 

Ne otvara termostat i nemas cirkulaciju rashladne tecnosti ( voda ili antifriz nebitno ) kroz rashladni sistem. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Trstenik

Dakle,na skuteru Derbi predator,imam vodu u vodenoj pumpi(za hladjenje) i posle onako par krugova po gradu,otvorim cep gde se sipa voda kad onoo vriii,kljuca i izleti napolje,i posle 10 sekundi se ohladi.U cemu je problem??? :neznam::neznam:

 

Ne otvara termostat i nemas cirkulaciju rashladne tecnosti ( voda ili antifriz nebitno ) kroz rashladni sistem. :aha:

 

kako mislis nemam cirkulaciju,kako da sredim to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Trstenik

jel otvoris cep na plasticnoj posudi za antifriz ili na samom hladnjaku?

 

ma ispod sedista,ima jedan cep za benzin gde sipam i odma pored mi stoji za ulje i za vodu za hladjenje,e tu odma :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

U svakom slucaju ne valja da se otvara to odmah posle voznje, jer ako voda/friz ima oko 100 stepeni opet ce da nabije pritisak cak iako je sve u redu. Vazno da ti ne kipi dok vozis, probaj da vozis pa da vidis jel izbacuje. Takodje sipaj Antifriz jer ona kuva na oko 108 stepeni a ne kao voda na 100.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Dakle,na skuteru Derbi predator,imam vodu u vodenoj pumpi(za hladjenje) i posle onako par krugova po gradu,otvorim cep gde se sipa voda kad onoo vriii,kljuca i izleti napolje,i posle 10 sekundi se ohladi.U cemu je problem??? :neznam::neznam:

 

Ne otvara termostat i nemas cirkulaciju rashladne tecnosti ( voda ili antifriz nebitno ) kroz rashladni sistem. :aha:

 

kako mislis nemam cirkulaciju,kako da sredim to?

 

Svaki rashladni sistem ima termostat koji se otvara kad tekucina dobije odredjenu temraturu ( radnu temperaturu motora ) i treba da se otvori i propusti ugrijanu tekucinu u hladnjak gdje se ista hladi usljed kretanja motora ili ventilatorom , pa se rashladjena vraca u motor koji hladi, a visak tekucine ide u posudu. Ako je kod tebe taj zatvoreni sistem onda ti je termostat blokirao i moras ga zamjeniti. Ako je otvoreni sistem sa prirodnom cirkulacijom ( bez termostata ) moguce je da ti fali teucine u sistemu i nije u stanju da ohladi motor. Ovo se sve odnosi, ako motor pregrijava. Medjutim ako se ne pregrijava, a stvaraju se zracni mjehurovi u sistemu onda moze lako biti da ti je probio dihtung glave motora. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Trstenik

Ovako,vodena pumpa i pre toga pustala po malo vode,kao i sada,znaci nekad se desi da sipam vodu i da odstoji ne pusti ni kap recimo 7 dana,a nekad mi se desi sipam danas posle 2 h bara,znaci nema pravila,a kad vozim i dodjem kuci,stanem,pogledam posto imam na skali pise koliko ima vode,nema nista(TAKO PISE),ja otvorim da pogledam kad ono samo odjednom prokljuca i vrati mi se gore..:staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Kolko sam svatio kod tebe kljuca voda zbog manjka vode u sistemu sto ti pokaze ( javi ) instrument. Znaci motor gubi vodu. Nadji gdje curi, na pumpi ili nekom spoju crijeva. Ako pumpa curi sigurno je procurila na "pakungu" ( osovini ) i moras je zamjeniti, isto se odnosi na crijevo, ako je puklo. Pregledaj sve spojeve i dotegni selne na crijevima rashladnog sistema od masine do hladnjaka.;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

fali tj nedostaje mu vlasnik koji razmislja. Naravno da ne smes da vozis tako. Moras da zamenis vodenu pumpu pod hitno jer ako nastavis da ga pregrevas svasta moze da se desi sto je daleko skuplje od par desetina evra za novu vodenu pumpu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ako ti je kuvao 2 meseca dihtung glave moras da menjas jer je vec pustio ili ce da pusti sutra. To sto mu fali vode znaci da ili pusta na dihtungu pumpe ili vuce u cilindar znaci da je vec pustio dihtung. I nemoj sipati vodu vec destilovana voda i antifriz pola pola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

S'obzirom na tvoje (ne)poznavanje mehanike i principa rada i hlađenja motora - najbolje da odeš do nekog dobrog majstora da ti to pogleda i sredi kako treba.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Nemoj voziti tako, Vidi se da nemas dovoljno iskustva sa ovim ne bas jednostavnim sistemom hladjenja. Poveri to nekom strucnom, jer sve ostale varijante na kraju ispadnu skuplje. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Odgovor:

 

A- Ma vidiš da može i tako bez problema da se vozi. Samo treba dobro pratiti nivo vode.

 

B- Može da se reši sipanjem kafe u rashladni sistem i tako još godinama da funkcioniše.

 

C- Pod hitno kod stručnog majstora da proveri do čega je što gubi tečnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Dragi kolega, dusa me zaboli kad neko zna da ima kvar u samom srcu motora i vozi ga tako dva meseca..nisi otisao u zadnjoj sekundi već dva meseca prekasno. Sledeći put kad se nešto pokvari odmah kod majstora. Ispoštuj malo svog konjica.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja