Jump to content

Moto Zajednica

Ideja za leto

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

mi smo bili gore , prevozali oko 9000 km , potrošili smo oko 2200 eura ,gore smo isli preko svedske , vracali se preko finske, latvije , nismo spavali u hotelima nego u hostelima gde je bilo to moguče ili u kucicama ili kempovima , potrošiti se moze puno vise ili nesto manje , sve zavisi sto ti je prioritet -- kad sada ovako gledam , na ovaj put ,(to ja moje mislenje -- svako ima svoje) verovatno vise nebi išao i blize ima puno lepih stvari --- jedino sto je lepo , mogu kazati da sam bio na NORDKAPPU i to je to ...lp

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
nismo spavali u hotelima nego u hostelima gde je bilo to moguče ili u kucicama ili kempovima

 

Koliko je kostalo prenociste u kucicama (hytte)? Da li se placalo po osobi ili zakup cele kucice na jednu noc?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A
nismo spavali u hotelima nego u hostelima gde je bilo to moguče ili u kucicama ili kempovima

 

Koliko je kostalo prenociste u kucicama (hytte)? Da li se placalo po osobi ili zakup cele kucice na jednu noc?

 

to nije skupo oko30 - 50 euro za cetvoricu na noc ,najvise sam platio u hamer kod OSLA - glavni grad norveske . kod lilihamer - skijaliste -- 110 eura za noc za dvojicu , ja sam prošao ovaj put 9000 km za 2200 eura , možes nesto manja ali sto ti je prioritet , meni je bio , da dođem na NORDKAPP , ako te nesto interesuje ma pitaj privat , znas kako je javno , svako ima svoj pogled ... lp milan

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

to je taj cuveni NORDKAP, eh da imam para isao bi sa vama , ako vec ides gore svrati na ovo mjesto, vjerovatno znas o cemu

je rijec. :moto3:

trolltunga-norway.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kad bih ja ovde svratio to mesto vise ne bi postojalo...

 

Ja cuo da ti je devojka skinula 20kg, i da si isti u kilazi kao i ja, 75kg.

 

Za 75kg bi trebale 2 da skidaju po 20kg. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja sam crtao po googlu tu destinaciju i konstatovao da mi je za sada nedostizna.

 

Ali zivotni planovi su

 

Nordkap

 

Barselona

 

Petra u jordanu

 

Svaki put kosta bar 4000 evrica.Ja ne znam kako vi mozete sa 2000 da odete ja kako god da sabiram samo putarine i gorivo izadju skoro tolko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

Ja sam crtao po googlu tu destinaciju i konstatovao da mi je za sada nedostizna.

 

Ali zivotni planovi su

 

Nordkap

 

Barselona

 

Petra u jordanu

 

Svaki put kosta bar 4000 evrica.Ja ne znam kako vi mozete sa 2000 da odete ja kako god da sabiram samo putarine i gorivo izadju skoro tolko.

 

 

vjerovatno ti mnogo trosi motor :lol::lol:

 

pricah sa kolegom koji je isao do Nordkapa , bili 23 dana, presli 12000km prosli kroz 16 zemalja i potrosili 3000 evrica :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Ja sam crtao po googlu tu destinaciju i konstatovao da mi je za sada nedostizna.

 

Ali zivotni planovi su

 

Nordkap

 

Barselona

 

Petra u jordanu

 

Svaki put kosta bar 4000 evrica.Ja ne znam kako vi mozete sa 2000 da odete ja kako god da sabiram samo putarine i gorivo izadju skoro tolko.

 

Nisam siguran koliko je ta računica dobra?

Ovaj put je koštao nešto manje od pola te sume (5500km, 15 dana, dve osobe).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Kako bre ljudi.

 

Stalno putujemo nas dvoje na motoru.Motor mi trosi 6 litara idem natovaren prtljagom nas dvoje ne moze manje da je boziji.

 

Gorivo za 5000 km kosta 500-600 evrica putarine ubijaju po italiji ,francuskoj.Prenocista nema bez 50 evrica.mora se nesto pojesti nemora restoran samousluga al i to kosta.

 

Na putu od 5000 servis radim kuci ali kad je vise radi se negde na putu i to kosta.Velike kolometraze ubise gume bar jedna zadnja do norkapa i nazad,a za svako takvo putovanje obe nove.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

U Italiji je putarina preskupa ako ides autoputem. Ako ides putevima obelezenim na mapi sa SS (Strada Stradale) oni su besplatni. Nekad su jako dobri i brzi, kao magistrale, a nekad su sporiji (u planinama). Prenociste je u proseku 50 eur za dve osobe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

to je taj cuveni NORDKAP, eh da imam para isao bi sa vama , ako vec ides gore svrati na ovo mjesto, vjerovatno znas o cemu

je rijec. :moto3:Ovo , nije NORDKAPP

trolltunga-norway.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

Kao sto kolega kaze , nije Nordkapa ali se nalazi u Norveskoj,mjesto se zove Trolltunga i ja mislim da je steta zaobici ovakvu destinaci ako se vec ide na Nordkap, jedino sto pravi mali problem za ovu destinaciju jeste sto nije blizu puta , pa tako ako zelis svratiti ovdje moras ostaviti citav dana za to, inace je 12km pjesaka od puta , al ja mislim da je vrijedno ostaviti zitav dana za ovako nesto :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

pa sliku sam postavio na prosloj strani, evo sad cu jos nekoliko, uglavnom put pocinje penjuci se uz stepenice preko stare zicare, nekih 2km, onda se nastavlja kroz prirodu jos 10km .

M%C3%A5gelibanen_Topp.jpg

1066991758.jpeg

97y4FY71YJaa6HhBGw-P.png

 

famous_rock_balancing_10.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

U Italiji je putarina preskupa ako ides autoputem. Ako ides putevima obelezenim na mapi sa SS (Strada Stradale) oni su besplatni. Nekad su jako dobri i brzi, kao magistrale, a nekad su sporiji (u planinama). Prenociste je u proseku 50 eur za dve osobe.

 

To Strada Stradale mi se be dopada nesto.

;-)

Autoput treba nacelno izbegavati, em je jeftinije, em lepse. Ne moze uvek, naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja