Jump to content

Moto Zajednica

190 guma na 5.5j felnu (za stazu)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Cuo sam da pojedini vozaci stavljaju 190 gumu na felnu 5.5j bas zbog boljeg gripa pri velikom nagibu i da to nije greska vec takticki potez.Guma se valjda vise savije i dobija vecu gaznu povrsinu a samim tim i bolji grip.

Zanima me misljenje vozaca koji izlaze na stazu sa motorom koji fabricki nosi gumu 180,da li su praktikovali ovo ili ne.Ako neko jeste neka napise svoje iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ja sam slabo sretao da na 5,5" stavljaju 190, iskreno više sam viđao da na 6" stavljaju 180. Ja ti ne predlažem da to radiš. U principu može, neće ništa da se desi ali bi ti možda bolja varijanta bila da ostaviš 180 širinu ali da nađeš 60 visinu ako hoćeš da bolje pada u krivinu i da imaš veću površinu gume u nagibu.

 

Naravno, 60-ica je isključivo trkačka guma za stazu, nikako za saobraćaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Najveci problem je taj sto ja za sezonu potrosim dve zadnje gume sa sarom od po 4mm a to je malo mnogo za moj budzet ako bi kupovao nove.Vozim prilicno ostro i guma mi je stalno na ivici.Samo ove sezone sam potrosio 50% slidere i par puta ostrugao fuzastere sto znaci da je zadnja guma vec odavno dosla do kraja.Shodno tome sam koristio iskljucivo hipersport gume tipa:GP Racer,Supercorsa,K3,S20 itd.

Takve polovne gume se tesko nalaze u dimenziji 180 i u dobrom stanju jer ih mahom montiraju na novije motorcikle koji nose 190 dimenziju,dok njih dosta cesce nalazim na oglasima.Zato sam sa neke strane primoran da stavim 190 jer 180 nemogu da nadjem dobru a nova mi se ne isplati jer nemoze da izdrzi vise od 3,5-4000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ako pričamo o ulici, imaš veliki izbor dobrih guma u 180 dimenziji. Vozim značajno jači motor od tebe i na točkovima imam Michelin pilot power 2CT koji drži za sve pare tako da ti je to moj predlog, npr. Takođe sam vozio i Pirelli Rosso II koji je odličan i koji takođe neće pustiti nikako. Na ulici nećeš osetiti nikakvu razliku između ove dve koje sam pomenuo i npr. GP racera 100%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Do sad sam vozio iskljucivo na ulici ali imam namere da se isprobam i na stazi sledece godine zato sam i postavio ovu temu.Imam drugara koji vec zadnjih par godina ide u Grcku na Serres i kaze da ko vozi 600ccm uglavnom stavlja 190 gumu jer ima bolji grip a to je cak i on uradio.Vozili smo se par puta na ulici i nisam primetio da je imao nekih problema sto mu je sira guma. On vozi iskljucivo GP Pro koja je i sama po sebi namenjena za stazu.Ja sam do sada vozio iskljucivo na propisanu dimenziju ali ako do proleca ne budem nasao odgovarajucu moracu da stavim 190 kojih ima mnogo veci izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja