Jump to content

Moto Zajednica

predlozi za majce

varijante na glasanju  

42 članova je glasalo

  1. 1. za koju ste varijantu???

    • varijanta sa cirilicnim i latinicnim natpisom na ledjima
    • varijanta sa latinicnim i bjbikers.com


Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 145 postova
  • Lokacija: pancevo
  • Motocikl: piaggio beverly 250

ne pisem cesto,ali kad pisem-pisem glupo!:lud: 3 puta sam gledao majCe i na amblemu-grbu je cirilicno-latinicna varijanta,onda ostaje odluka po pitanju onog veceg natpisa.primetio sam taj detalj,meni nije bitan.glasao sam i cekam spisak da narucim,sta god odlucili!pozdrav!:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys, BMW R1200GS

Ako nije problem, naručio bih jednu samo na ćirilici i једну само на латиници, Прављењем две верзије сва расправа и гласање постају безпредметни. Штампар каже да није никакав проблем да се натпис на леђима штампа у две варијанте.

Ова варијанта са два писма изгледа као табла за улазак у насељено место, кад је већ прва варијанта латинична нека друга буде ћирилична: МАКСИ СКУТЕР КЛУБ

дружина лудака

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Auuu teski ste ko crna zemlja, sve vam nesto smeta, dlaka u jajetu se trazi, ja bi ovako-onako a sto tako...jel ste bajkeri ili zene kiprose???

 

panto_kg izbaci samo sliku kako ce izgledati majica i kraj price, ko zali stavice se na spisak ko ne zeli ima u gornjem desnom uglu X pa nek pravi tj stampa kako mu volja i kraj price da ne kazem rasprave.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

hvala dare,ali neka se zavrsi ovako jer smo tako i poceli.

 

 

 

pustite polemiku i ako zelite glasajte za predloge

0takoje.gif

 

molim alexanta da ispravi gramaticku gresku u naslovu teme,sta cu kada sam igrao poker za vreme casova...1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Jeste Boki ali onda se gubi smisao pravljenja majica. Onda bi svako od nas mogao da napravi za sebe onako kako on smatra da je najbolje.

Iskreno mislio sam da će varijanta br dva da bude glatko usvojena jer sadrži KOMPROMIS između dve strane. Stvarno mislim da nije ni kolegijalno(ako ništa drugo) to što ne može da se ispoštuje volja kolega da na majicama žele i ćirilicu. Pogotovo što se radi o ljudima koji su dali veliki doprinos našoj sve većoj zajednici.

Zato evo apelujem da ako je već nekom sve jedno ili mu nije bitno kojim pismom piše na majici to što piše da učini ljudima kojima to znači,ako ne glasanjem "za" ono bar uzdržanošću.

Budimo kolegijalni jer je to ipak suština našeg drženja.

Budimo ljudi iako smo motoristi ;-)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys, BMW R1200GS

Даре, погрешно си ме схватио, Мени ништа не смета и стварно ценим то што се Панта труди, само сам хтео да укажем да се без икакве потребе створила тензија, ако је 14 чланова гласало за латиничну верзију зашто онда и не би носили ту мају већ ће носити двојезичну за коју је гласало њих 26 а свако од тих 26 чланова би најрадије носио само ћириличну верзију. Како год да окренеш нико не добија. То је разлог зашто стојим код предлога да предња страна буде униформна а да лећа иду у две верзије и мирна босна,

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

`Nemo s ljutis Bigi,ja sam samo izneo moje misljenje.

Sto se tice koliko pratim forum...pa,kad imam vremena,to je hobi i mozda nekad ponesto i promakne.

To sto ste vidjeni i poznati ne znaci da ste najpoznatiji.

Sto se tice pozitivnih reakcija....ima i negativnih.

Ako se ime kluba brendira(фабричку марку; заштитни знак; врсту или тип производа; заједничку ознаку за све информације о неком производу или услузи...производ, обичај, поступак или популарну личност који су постали познати у свету; одређена очекивања конзумента од неког производа или услуге)onda i dalje stojim pri misljenju da treba da ide latinica jer,kao sto sam vec rekao,kad vec klub ima sve strane reci onda te reci gube boju i smisao na cirilici.

Slazem se da treba cuvati nas jezik i izbegavati koriscenje stranih reci u nasem jeziku jer lagano odumire,ali ne treba preterivati.

Ako se pak vezuje stvar pisma za patriotizam i Srpski jezik,kao i ocuvanje nacionalnog dobra,onda treba da jasemo konje a ne motore.

Kako god,opet kazem da je to moje misljenje....pa zato glasamo.

Kupicu majicu sta god da pise na njoj.

Vise mi je iskreno stalo do voznji i druzenja ali drago mi je i da pomognem klub,na nacin na koji ljudi koji zive za njega,vole i hoce,da ga prezentiraju drugima.

 

У реду је. Дао си своје мишљење гласањем ....видели смо.

Замолио би те само да не гушиш тему...гласање је у питању а не шта ћемо да радимо,возимо, ко ће којим писмом да пише, шта ће да носи.....

Kao sto pise u naslovu, "Predlozi za majce",shodno tome dao sam svoj komentar.

Niti sam pisao ko ce sta da nosi,sta ce ko da radi,vozi i kojim ce pismom da pise niti zelim da gusim bilo koga.

Ako se predlaze,mislim da svaki clan ima pravo na svoje misljenje a ne da mu se natura misljenje par pojedinaca.

Najbolje bi bilo da lepo oformite sindikat kluba od vas par koji se trudite da namecete svoje misljene.Onda lepo plasirate sta vam se svidja,cirilicu,veru,jezik i ton razgovora i sl.

Nemojte da pitate 100 i kusur ljudi za misljenje pa kad vam se ne dopadne,da naturate vase misljenje i ljude terate od sebe losim i odbijajucim tonom.

Naslov teme je trebao da bude"Cirilica ili latinica"i tacka.Predlog i glasanje nisu reci istog znacenja.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

mare stavrno vise ovo produzavanje nije u redu.

0stabre.gif

zasto trosimo sebe na takve stvari,lepo su ponudjene dve varijante od kojih ce se jedna raditi u ovoj turi.nece nista promeniti to "tupljenje zuba-tastature" koje smo gledali 30puta do sada i koja nam je samo oduzimala vreme.bolje razmisljajte gde cemo se voziti ili jednostavno iskulirajte sve i cao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

ja sada odo da se napijem,rodio se komsiji sin........1nanana.gif

i kada se vratim zatvoricemo glasanje i radimo majcu koja bude izglasana,mislim da je to ok.0takoje.gif

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Мислим да је евидентно ко је већина!!! Затварај!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ае!!!и ја ћу..али без повода,само ради опуштања духа и мог дебелог тела!!!;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Kontaktiran sam sinoć od Pante u vezi predloga majica... Rekao sam da smatram da treba da imamo dve varijante majica, upravo jer jedan broj drugara želi ćirilicu na majicama, što je njihovo legitimno pravo. Takođe pravo i onih drugih je da nose majice na kojima nema ćirilice. Jedno pravo ne treba da potire ono drugo jer je onda na snazi nametanje nečije volje. Iz tog razloga smatram da na varijanti sa ćirilicom treba da stoji verzija grba koja ima i ćirilični natpis a na verziji sa latinicom da stoji grb koji nema ćirilice u sebi. To ovako izgleda:

 

9928919B-0BA1-E442-99A4-D2AD65514694_thumb.jpg

 

9D0C2F92-5752-D149-B09F-6C044F1678A3_thumb.jpg

 

Postoje bele i crne majice.

 

Ovakvim rešenjem rasprava NE POSTOJI već se odmah pravi spisak i naručuje veličina i broj komada u varijanti koja se želi. To nije prihvaćeno i idemo dalje...

 

Panta je dao rešenja i na vama je da se izjasnite, ko želi. Ko ne želi neka zaobiđe raspravu. Glasanje i poručivanje majica nije obavezno... Panta ih radi ovako, niko vam ne brani da date drugačiji predlog i radite ih ako bude zainteresovanih... Sa druge strane nema potrebe za tenzijom i krupnim debelim tekstom. Previše je nervoze u zadnje vreme... Forum je mesto gde postoji sloboda pisanja u granicama kulturnog.

 

 

 

Nije teško biti fin :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Желео сам да се држим подаље од ове дискусије.Сматрао сам да је Панта направио добар, компромисан предлог. Био сам наравно спреман да прихватим било коју одлуку већине, макар она била у супротности са мојим ставовима. Одбијање тог компромиса и то не по први пут, говори ми доста тога о степену толеранције и ставовима одређеног броја људи. Мислим да се овде систематски торпедује сваки покушај налажења неког заједничког обележја, све због тврдоглавог одбијања прихватања било каквог компромиса. Не живим у илузији да ће овај мој пост променити било шта, свако је властан да бира себи оболежја, која су му драга.Да не дужим, нека се свака птица приклони свом јату.......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

ја сам за то да испоштујемо брата Панту и да лепо која буде бројнија ту варијанту штампамо!!! Није лепо да га шиљите овде,ипак је он уложио време и труд да би ово све реализовао!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja