Jump to content

Moto Zajednica

Ducati 916 sp4

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Motocikl je potpuno preradjen sa najskupljom visokokvalitetnom dodatnom opremom velike vrednosti: Ohlins prednje, zadnje ogibljenje i stabilizator, radijalni brembo, aluminijmske (ne magnezijumske) markenzini felne, masina kupljena sa slupanog trkackog motora i unesena umesto stare u saobracajnu, (serijsku prodajem, na mom imenu je). Motocikl sa kompetnim terminjonijem i odgovarajucim kompjuterom ima oko 150 ks. (klipovi 104mm, otvoren usis i izduv, jace punjenje gorivom). Poprecno ojacan ram. Ducatijev trkacki quick shifter, karbonski oklop ducati performance, trkacki nosac zadnjeg lancanika, MPL-tuning parts anti hoping kvacilo i trkacke lamele. Uz motocikl dajem dve opcije zadnjeg dela (sa jednim i sa dva sedista, aluminijumski i celiicni nosac).

Cena motocikla 9000e.

064/12-86-963

 

post-4195-0-54505700-1414074931_thumb.jpg post-4195-0-81978300-1414074949_thumb.jpg post-4195-0-94457500-1414074970_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Kao sto je vec naglaseno na motoru je druga masina,, ali nisam za poznavaoce objasnio koja.U vreme kada je motor sa tom masinom koriscen za trke ogranicenje kubikaze za dvocilindricne motore je bilo 1000ccm. (sada 1200). Kod mene su cilindri i klpovi porecnika 104 mm sa vrlo kratkim hodom, da bi se ispostovalo to pravilo. Glave su uze i sa vecim ventilima. Ova konfiguracija agregata je izuzetni retka i preko je mnogo cenjena. Terminjoni je kompletan od glave, i ima odgovarajuci kompjuter. Ako nekog bilo sta zanima 064 1286 963.  I

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Dobar pokušaj da šmekerski podneseš činjenicu da ćeš u Srbiji teško navatati takvog "poznavaoca" koji će za 15-16 godina star Ducati dati 4500 a kamoli 9000 eura.

Nikad se nikome nisam mešao u oglas pa ne bih ni tebi da si mi stvarno, kao što si rekao, dao + (plus), čak bih i ja tebi dao jedan za trud.

Ali, na žalost, ovako si samo ispao jedan od onih što "ne govore istinu", jer ti mi nisi dao taj mali plusić....

Laku noć !

  • Podržavam 26

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Ducati je dvanaest godina na mom imenu, i nisam ga odmah preneo sa prethodnog vlasnika, tako da ispade da ja 15 godina cekam naivnog kupca. (uvek sam pored njega imao i neke japanske motore). Mozda je bolje da poslusam tvoj dobronamerni savet i prodam  ga za realnu cenu. Hvala. (dobio si plus od mene)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Dobar pokušaj da šmekerski podneseš činjenicu da ćeš u Srbiji teško navatati takvog "poznavaoca" koji će za 15-16 godina star Ducati dati 4500 a kamoli 9000 eura.

Nikad se nikome nisam mešao u oglas pa ne bih ni tebi da si mi stvarno, kao što si rekao, dao + (plus), čak bih i ja tebi dao jedan za trud.

Ali, na žalost, ovako si samo ispao jedan od onih što "ne govore istinu", jer ti mi nisi dao taj mali plusić....

Laku noć !

 

Ne. Uopšte nije teško "navatati takvog "poznavaoca"" motora u Srbiji, ali je teško navatati 9 kila evara. Pri tome ne želim da komentarišem cenu, samo hoću da kažem da je teško.

 

Saša: Vidi se da si se potrudio oko motora. Moje duboko poštovanje za to. Posebno ako se zna koliko je teško doći do dobrih i kvalitetnih delova za motore u Srbiji, čak i za japance. Za Ducati da ne komentarišem. Kod ovakvih stvari godište motora nije ni bitno, bitno je šta je sve ugrađeno na njemu. To je ipak motor i tako ga treba i posmatrati, a ne kao da kupješ npr Renault Scenic ili tako nešto pa ti je bitno godište, vozila ga baba u Švajcarskoj do pijace i nazad...

 

 

Verovatno je glup komentar, ali da imam dovoljno keša uzeo bih ovako nešto i cepao ga smo po stazi. Ali na moju žalost to nje slučaj.

 

Srećno sa prodajom!

 

P.S. Ne kandidujem sebe za nekog vrhunskog sručnjaka za Ducati, samo komentarišem.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ovo je realna vrednost mog motora, s tim sto je masina na mom motoru skuplja prilikom posebne kupovine. Nisam kriv sto nesto toliko kosta.

http://www.916spa.de/

 

Realno sad ga vozi i uzivaj u njemu...Ozenio si se sa njim...

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Razvodio sam se i od boljih motora. Sredinom devedesetih sam morao da prodam superbajk gsxr kupljen od tima Hein gericke Deutschland. Bio je bezobrazno skup i isto toliko dobar. Uvezen je bio na klub na privremenu registraciju, i posle tri godine morao je biti izvezen. Prodace se Ducati za tu cenu, prepoznace neko dobru investiciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ovo je realna vrednost mog motora, s tim sto je masina na mom motoru skuplja prilikom posebne kupovine. Nisam kriv sto nesto toliko kosta.

 

 

http://www.916spa.de/

 

Jesi li probao staviti Oglas u strani oglasnim, npr. mobile.de ili Motoscout24. :zbunjen: Mozda tamo ima interesenata za takav motocikl po toj cijeni, a mozda i vecoj. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Probao sam pre pae godina da moju SP2 Edvards prodam u Hrvatsku. Imao sam kupca iz Vukovara i cena mu je bila povoljnija nego u EU. Onda se on raspitao oko uvoza iz Srbije ili neke druge zelje koja nije u uniji i posao nam je propao. Oni koji su u EU mogu slobodno trgovati medjusobno, a uvoz motora van unije podrazumeva najmanje euro3 normu ili najmanje 30 godina starosti da bi se bez toga uvezo kao old timer. Upoznao sam coveka na trci u Vrscu, prepoznao sam ga po motoru i registraciji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Ne razumem se u crotch rocket-e ali sto se tice izvoza imao sam isto pitanje i isti problem kao ti ali sam ga uspesno resio. Ja sam kola cupao napolje i uspeo sam ali ima dosta zajebancije sa papirima posto je nekoliko zakona vezano za izvoz kontradiktorno. Ako ovaj motor toliko vredi prodaj ga napolje. Vredi se zezati sa papirologijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Nazalost nijedan Ducati 916 na ovoj planeti nikad nece moci da zadovolji euro3 norme. Sredjivanjem papira za izvoz nikako ne mozes pomoci potencijalnom kupcu oko uvoza . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U NL euro3 nije uslov. Uvezao sam par automobila u protekle 2-3 godine. Jedino sto se mora platiti carina i pdv i voziti na malo 'opsirniji' tehnicki pregled.

Verujem da i u ostatku EU euro3 nije uslov.

 

Hrvatska tada nije bila deo EU i mozda je zbog toga vazio uslov o euro3?

 

Poz i srecno sa prodajom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Ako imas vremena molim te nazovi, ili mi pusti poruku da se ja tebi javim. Moja struka je saobracaj i nazalost siguran sam da Ducati sa trkackom ili serijskom masinom te generacije, trkackim komjuterom i auspuhom nigde, ali bas nazalost nigde u evropi ne moze da zadovolji njihove norme.  Mnogo bi voleo da gresim ali ko sto rekoh posao mi je da to znam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Hvala ti, i sumnjam da se norme za tehnicki bitno razlikuju. Trkacki agregat  tesko da osim u nekoliko drzava uopste moze dobiti dozvolu za registraciju u saobracaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Da li imas ili mozes da dodjes do COC papira za taj 916? Pri tome mislim na originalni setup,

a to sto si mu promjenio agregat u NL ne igra, niti ko za to pita pri uvozu.

Ni sam COC mi nikad nisu trazili, ali sam ja uvijek uvozio iz EU.

 

Ako imas COC i ako se takav Ducati (dakle bez obzira na agregat) prodavao u NL, onda imas prolaz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Uzeo mi Mile reč iz usta :) prilikom uvoza od van EU gleda se malo strožije(bar za automibile) i tu ne možeš prvi apk da radiš kod Hassan već baš kod rdw direktno. Motori ne podležu tom tehničkom pregledu pa ne znam kako ide prilikom uvoza i jel ima uopšte taj tehnički pregled.

Worst case scenario je da staviš plus minus originalno setup uvezes pa vratiš sve na prvobitno. Ne znam koliko je to komplikovano i koliko kosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ajde i ja da se oglasim, iako nisam preterano stručan povodom ovih stvari, ali...

 

Zar se ne gleda preferencijalno poreklo robe?

 

Koliko je meni poznato, sva EU i CEFTA regulativa je vezana za preferencijalno poreklo, a ne državu iz koje se u tom trenutku izvozi? Prosto, Ducati je italijanski što znači EU proizvod i njegovo preferencijalno poreklo je EU. Nema nikakve veze iz koje zemlje se on sad uvozi. Tako je i obrnuto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Ja sam ga odavno postavio na motori hr,  u nadi da saznam ovako nesto. U podrubriku Ducati, Cagiva, Moto guci, Mv Agusta (druga rubrika odozgo). Imao sam nekoliko poziva za savet, i nijednog kupca. Ako se ne proda, ipak je proglasen za motor proslog milenijuma, tesko da ce vremenom biti jeftiniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ajde i ja da se oglasim, iako nisam preterano stručan povodom ovih stvari, ali...

 

Zar se ne gleda preferencijalno poreklo robe?

 

Koliko je meni poznato, sva EU i CEFTA regulativa je vezana za preferencijalno poreklo, a ne državu iz koje se u tom trenutku izvozi? Prosto, Ducati je italijanski što znači EU proizvod i njegovo preferencijalno poreklo je EU. Nema nikakve veze iz koje zemlje se on sad uvozi. Tako je i obrnuto.

 

Imas i razlike po trzistu. Npr. USA Yugo ima crvene zmigavce, a na USA motorima gore svi zmigavci non stop.

Pa u UK svjetla bacaju vise u lijevo itd itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja