Jump to content

Moto Zajednica

Dilema u vezi fara

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova

Potrebno mi je misljenje ljudi sa iskustvom u vezi predstojeceg problema. Imam motor Yamaha XJ600N 1997-o godiste. Dosta sam ga izmenjao i trudim se da ga napravim na "StreetFighter". Razmisljam o promeni fabrickog fara za neka dva manja (gledao sam na "Louis" i na "Kupujem-prodajem").

Na KP sam nasao ovaj oglas:

http://www.kupujemprodajem.com/Univerzalna-street-fighter-maska-far-15804228-oglas.htm . Covek kaze da svetla rade zajedno (dugo i kratko na oba) i da je svetlo H1 dok je moje H4 pa me interesuje da li je moguce da oni nekako rade na mom motoru, jacina je 2x35 dok je moje svetlo 60. Interesuje me da li je uopste dobro da menjam fabricko svetlo za nesto ovako. Na "Louis.de" postoje dva manja fara (rade odvojeno dugo i kratko) jacine oko 55w. Jel ima neko iskustva sa njima?

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

Maska je super.Izgleda ok..Sa njom mozes da se vozis samo po danu..Pre par godina je kostala 70e i kupim je..Izgled super ali...Nocu kao corava kokoska..Svetla nigde..Iste takve sijalice ugradjuju u rigips..Ja probao i nikad vise..Kako hoces..Moje iskustvo je lose..

Pozzz..

Sto se tice iskustva...

Na motoru sam preko trideset godina a inace drzim Moto-servis nekih dvadesetak...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

A da li si jos nesto menjao na svom motoru tipa rep ili sta vec pa hoces ovakvu masku da stavis? Jer na xj u fabrickom izdanju najlepse stoji njegov originalni far ili dva manja okrugla hromirana, sve ostalo je mrtvi kic i ne lici ni na sta. E sad ako si vec iskasapio ceo motor, stavio agresivniji rep, ralicu,sediste itd onda je vec druga prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

A da li si jos nesto menjao na svom motoru tipa rep ili sta vec pa hoces ovakvu masku da stavis? Jer na xj u fabrickom izdanju najlepse stoji njegov originalni far ili dva manja okrugla hromirana, sve ostalo je mrtvi kic i ne lici ni na sta. E sad ako si vec iskasapio ceo motor, stavio agresivniji rep, ralicu,sediste itd onda je vec druga prica.

 

Motor je ofarban juce i trenutno izgleda ovako... Sutra cu da zalepim dva okrugla Yamaha znaka na rezervoaru i jedan Tank Pad. Na felnama cu da stavim crvene trake i Belly Pan sam napravio od lima koji cu da stavim isto ovih dana. Izbacicu sliku kad zavrsim. Bilo kakav predlog je dobrodosao. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

A da li si jos nesto menjao na svom motoru tipa rep ili sta vec pa hoces ovakvu masku da stavis? Jer na xj u fabrickom izdanju najlepse stoji njegov originalni far ili dva manja okrugla hromirana, sve ostalo je mrtvi kic i ne lici ni na sta. E sad ako si vec iskasapio ceo motor, stavio agresivniji rep, ralicu,sediste itd onda je vec druga prica.

 

Motor je ofarban juce i trenutno izgleda ovako... Sutra cu da zalepim dva okrugla Yamaha znaka na rezervoaru i jedan Tank Pad. Na felnama cu da stavim crvene trake i Belly Pan sam napravio od lima koji cu da stavim isto ovih dana. Izbacicu sliku kad zavrsim. Bilo kakav predlog je dobrodosao. :)

post-34633-0-09735700-1413932327_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

ako ti je fabricki far trenutno na motoru, ja tu ne bih nista dirao... ovo ti je daaaaleeeekooo od streetfightera... za belly pan od lima :zbunjen:

 

kontaktiraj Brku iz Mladenovca da ti napravi od poliestera za 30tak eura, zalepi to sto si mislio i nista vise ne diraj...

 

taj motor je bolje ostaviti u fabrickom stanju, samo nabaci kozmeticke dodatke i to ti je to... (korman u crvenoj boji, poluge kvacila i kocnice (kratke) takodje u crvenoj boji, itd)

 

svidja mi se kako si auspuhe odradio :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

ako ti je fabricki far trenutno na motoru, ja tu ne bih nista dirao... ovo ti je daaaaleeeekooo od streetfightera... za belly pan od lima :zbunjen:

 

kontaktiraj Brku iz Mladenovca da ti napravi od poliestera za 30tak eura, zalepi to sto si mislio i nista vise ne diraj...

 

taj motor je bolje ostaviti u fabrickom stanju, samo nabaci kozmeticke dodatke i to ti je to... (korman u crvenoj boji, poluge kvacila i kocnice (kratke) takodje u crvenoj boji, itd)

 

svidja mi se kako si auspuhe odradio :takoje:

 

Hvala ti na pomoci prijatelju. Kazi mi sta podrazumeva "Streetfighter"? Ja sam ga zamisljao kao neki naked custom motor agresivnog izgleda... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

kucaj "streetfighter bikes" u google, imas brdo primera...

 

za agresivan izgled opet treba nesto vise od maske kao sto je gavrolini napisao...

 

imao sam i ja XJ i hteo sam isto to da radim, ali kad sam se preracunao, odustao sam. Dobio bi streetfightera sa preslabim motorom i ulozenim brdom kesha koji nikad ne bih povratio... ovo na slici dole je bio moj XJ... takvu sam je prodao...

 

Primer sta bih ja uradio da sad imam XJ: korman u boji motora, poluge kvacila i kocnice u boji motora, neke retrovizore, belly pan, ako bi nasao drugi (lepsi) blatobran.

post-1520-0-92274100-1414087934_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Ovo sad deluje kao da ti solim pamet, ali nije mi to namera...

 

ako se ipak odlucis da stavis neku masku napred, molim te nemoj tu sa pocetka teme... nikako ne osvetljava put, a i takvu nosi svaki drugi "streetfighter" u Srbiji :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja