Jump to content

Moto Zajednica

Karburatori i delovi agregata Kawasaki ZZR600 1993

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Karburatori:

 

IMG_7489_zps9fb39f59.jpg

IMG_7488_zpsf92f9b7d.jpgIMG_7487_zps0a458c0c.jpg

IMG_7486_zps106ba003.jpg

 

 

Delovi agregata sa ZZR600 1993. Ima svasta samo je pitanje sta je korisno:

-3 klipa

-Glava, verovatno udarena posto je treci klip puko i udario u ventile. Drugi ventili su verovatno dobri i mogu se poskidati.

-cilindri

-zupcanici

-dekla ulja

-dekla struje

-karter ?

 

Slike delova na:

 

https://www.dropbox.com/sh/l0mxs8xjbesgk8x/AAC0YAOJamn_UYZiZ_Qwsc-ra?dl=0

 

Cena, nemam pojma. Moze solarno placanje a moze i zamena.

 

Zamena za: par prednjih kocionih klesta za ZZR600, desna rucica sa komandama ( gas, paljenje motora, run / stop ) i plastiku na levoj strani kod rezervara gde se nalazi kutija za kljuceve. Takodje moze i zamena za nesto moto opreme, nemam pojma ponudite nesto.

 

Ovo je ono sto mi treba:

Klesta:

SJr3bK.jpg

Rucica:

dZ72fN.jpg

Plastika:

UKEDGa.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Kao i svaki zzr 600 i 1100 obavezno strada radilica...meni se prilicno svidja zzr 1100 al ga ne bi nikad uzeo jer ima jako lose agregate,a 600 em je ruzan em mali em kvarljiv...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Jel imas radilicu ?

 

Radilica je odsvirala svoje :D

 

Imam jos lamele koje na sebi imaju samo nekih 800km predjeno i posle je motor prolupao.

mislio sam da ih ostavim sebi za rezervu ali moze i to prodaja / zamena.

Slike sutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

-Dekla Ulja ( desna strana ) prodato ! :)

 

Da dodam:

 

Lamele sa samo nekih 800 km na njima:

 

th_20141020_115227_zps6ee33e5d.jpg

 

th_20141020_115203_zps1306bc06.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Kao i svaki zzr 600 i 1100 obavezno strada radilica...meni se prilicno svidja zzr 1100 al ga ne bi nikad uzeo jer ima jako lose agregate,a 600 em je ruzan em mali em kvarljiv...

 

 

1. ne strada obavezno radilica

2.sta znaci los agregat ?!?!?

3.ruzan ? stvar ukusa ... nije lepo ono sto je lepo nego je lepo ono sto je meni lepo

4. sta znaci kvarljiv ? prodje mu rok trajanja ????

 

 

nego , rodjeni , imas li prednje diskove i oce li da legnu na mom iz 97 god ?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Kao i svaki zzr 600 i 1100 obavezno strada radilica...meni se prilicno svidja zzr 1100 al ga ne bi nikad uzeo jer ima jako lose agregate,a 600 em je ruzan em mali em kvarljiv...

 

 

1. ne strada obavezno radilica

2.sta znaci los agregat ?!?!?

3.ruzan ? stvar ukusa ... nije lepo ono sto je lepo nego je lepo ono sto je meni lepo

4. sta znaci kvarljiv ? prodje mu rok trajanja ????

 

 

nego , rodjeni , imas li prednje diskove i oce li da legnu na mom iz 97 god ?

 

 

Na skoro svakom zzr 600 i 1100 koji se pokvario,uzrok je bila radilica....to im je boljka,kao sto je yamahi thundercat 600 boljka 2 brzina ili na vfru regler,pegasu 650 frajlauf.....i kavasaki generalni ima najnekvalitetnije cetvorocilindricne agregate kod starijih motora,pocevsi od gpza 600,pa zxr 750,gpx pa do zzr 600 i zzr1100...

 

Recimo motori tog godista,od vfr 750,cbr f600 i 1000,gsxr 750 i 1100,gsxf 600 i 750 su pojam kvaliteta i izdrzljivosti u odnosu na matore kawasakije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Necu se sloziti sa tobom... iako je off , voleo bih da ti odgovorim

 

Ovdasnje shvatanje te marke Kawasaki je kreirao svapski "motorrad" - svojevremeno nikada nisu bili sposobni da obore krivinu, i prvi motor koji im je "lego" je Kawa Gpz900R.

 

Pa test na 100.000km. Pa kad nisu imali sta da mu zamere, onda su na spisak cene stavili i 'ticu koja im je odvalila retrovizor. (Posle 100.000km k'o nov.)

 

Nekako slucajno mi se nadju americki casopisi. (Tu drljaju fuzaster na svemu jbt, znaju da voze, to sve 80-tih, 90-tih). Kawa 900 Gpz-r upropasti neku Bimotu za 1.5sec po krugu, Hondu vfr-r za 4.5sec, ... Kawasaki ih je razvalio!

 

 

Svojevremeno na internetu nadjem tekst pod naslovom koji bi se preveo kao "Tezi, pa sta" (Nemoj da gubis vreme trazeci taj tekst, vise ga nema.). Neka grupica od 20-tak trkaca amatera u Americi bila radoznala oko toga zasto se Fireblade prodaje "ko alva" a Gpz900r jako slabo. Pa isprobaju oba motora. Rezime je da su svih tih njih 20-tak bili jedinstveni u zakljucku da bi mnogo radije uzeli Kawu i za stazu, i za grad, i za putovanje. (Tek usput ubaceno da Kawa jeste 30kg tezi motorcikl ali da se to ne oseca, i da Honda bolje koci. Pa zakljucili da je samo imenom Fireblade napravljena "masovna histerija" i da je taj motor samo zbog toga prodavan toliko koliko jeste.)

 

Od jos ranije. Nikako mi ne ide u glavu da je u Svabiji Kawasaki los, a da je istovremeno u susednoj Francuskoj omiljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Mi izgleda ne govorimo o istom,ja ti pricam o kvalitetu,a ti o voznim osobinama....,mada i o tome imam misljenje,koje je bolje da ne iznosim ali moram...za mene su te starije 600 bukvalno smesne,hocu da kazem preslabe..

 

Hocu samo da ti kazem kako su se ti motori pokazali kod nas....i da svako ko je imao zzr koga poznajem,a pri tome vozi ostrije je brzo ostao bez radilice....a ti verovao ili ne,tesio se ili ne znam sta veci u to ne ulazim niti mi je bitno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

proslog zzr-a 1100 sam imao 5 god , sad vozim 600 iz 97 i imam je tri god , ajde , sacekacu jos desetak da vidim sta ce mi se desiti sa radilicom ...da kucnem u drvo ni na jednom zzr nisam imao problem sa radilicom... drugari sa kojima se vozim su uglavnom zzr-ovci , pa niko od njih koje ja poznajem nije imoa problem sa radilicom....

 

to kako su se pokazali kod nas necu uopste da prihvatim zdravo za gotovo jer znam kako neki NE/odrzavaju motore , pa isti takvi ne mogu da budu primeri

 

a ovo preslabe , evo moj ima 100ak konja , ne znam ko je od konkurencije iz tih godina i u klasi 600 toliko jaci i brzi ?

 

nisi me ubedio i dalje... sve si to cuo mozda kod nekog Cede u garazi

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Aj reci mi jos ovo....kakav ti je stil voznje,na koliko obrtaja saltas,da li saltas u crvenom....Ja znam nekoliko likova koji sve motore voze voze ostro,saltanje tek kad pocne da zakiva blokada....i zzr nikad nije dugo izdrzao takav stil voznje,dok ostali motor rade bez greske...

 

 

Inace i u oglasimma,najvise zzrova ima sa opisom oglasa,tipa....okrenuo lezaj ili potrebno samo zameniti radilicu i jednu klipnjacu ili nesto lupa u agregatu....dosta pratim oglase,narocito havarisanih motora pa znam dosta o tome....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

stil voznje mi nije sigurno saltanje kad krene da "zakiva" blokada ... umem i te kako da ga poteram muski i ostro , ali nikad saltanje u blokadi ... to za mene nije ostra voznja , nego .. ma necu ni da nazovem to...

 

takav stil voznje ne tri ni jedan motor a ne samo zzr .. evo ga clan kosta66 na forumu , on ima suzu k1 i ima bas stil kakav si ti opisao ... kupio ga je u aprilu , pre neki dan mu je izgoreo ventil , i klipnjaca probila blok ... motor od 140/150 konja...

 

takvo divljanje nece da istrpi ni jedan, i ti koji su trpe su pre stariji motori nego novije sminkice... mada ne vidim razlog za takvu voznju uopste , zasto ne bi promenio brzinu na 10ak,12 hiljada nego ceka da udje i vristi u blokadi , sta , izgubice sekundu do cilja...

 

smejurija

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Evo da odgovorim da ne ostanem dužan: motor sam vozio normalno saltanje u veću brzinu na 6-8k obrtaja. Kad sam vozio oštrije saltao sam na oko 11-12k nisam pustio da ide u crveno.

Tad kad sam ga ubio vozio sam ga veoma ostro, ne znam šta mi bi. Jutro oko 8h, posle oko 10 km kulturnje vožnje, sustigao sam saobracaj ispred. Traktor napravio kolonu odmah iza njega sleper i kolona automobila. Provukao sam se do slepera, morao malo da sacekam da prođu kola iz suprotnog smera. Obilazim, prva brzina pa pun gas u blokadu, napred put čist i tako isšaltam sve do 5. brzine. Naravno nisam ga drzao u blokadi dugo, samo toliko da prebacim u veću, manje od sekund. I u petoj brzini u blokadi prilikom prebaciva u 6 brzinu samo je puklo nešto... Treci klip se raspao, klipnjaca probila blok sa gornje strane, ulje mi ispcurilo na desnu nogu i na zadnju gumu... Jedva sam se zaustavio bez pada... I to je bilo to... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

a ne odgovori mi , prodajes li mu prednje diskove ?

Ne prodajem. Motor je sklopljen sa drugim agregatom i spreman za sledeću sezonu posle zamene kocionih klešta zato sam napisao da može zamena za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

.. evo ga clan kosta66 na forumu , on ima suzu k1 i ima bas stil kakav si ti opisao ... kupio ga je u aprilu , pre neki dan mu je izgoreo ventil , i klipnjaca probila blok ... motor od 140/150 konja...

 

 

[/quote

 

Taj kostin motor bio na izdisaju i kad ga je uzeo,a i on je celu sezonu vozio tako iako je cuo da agregat lupa....to je moralo da se desi....inace da je bio dobar agregat morao bi mnogo vise da se potrudi da ga upropasi...

 

Ja moj svaki motor vozim pun das....plus propratno ludiranje na skupovima,paljenje guma pucanje i ni jedan motor mi nije prolupao.....zzr mi ne bi izdrzao ni pola sezone u to sam siguran,ako mi ne verujes daj mi tvoj motor ja cu te vrlo brzo uveriti :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

 

 

 

[/quote

 

daj mi tvoj motor ja cu te vrlo brzo uveriti :lol:

 

 

ponesi 3 ljubicaste i zelenu i dodji teraj 1zvizduk.gif

 

nego ne vredi ni to , kaparisao ga covek vec ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

 

 

 

[/quote

 

daj mi tvoj motor ja cu te vrlo brzo uveriti :lol:

 

 

ponesi 3 ljubicaste i zelenu i dodji teraj 1zvizduk.gif

 

nego ne vredi ni to , kaparisao ga covek vec ...

 

Evo ti kopiran tekst poruke clana gvozden iz odgasa iznad,koji samo potvrdjuje moju pricu..........Svaki drugi zzr1100 treba novu radilicu, cudi me da nije prodata....

 

 

:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Moram se malo ukljuciti. Iako vec 20 god vozim Suzuki ne mogu a da se ne osvrnem na divne dane na Kawasakiju i djelimicno te demantujem.Davne 90. god kada je serija ZZR izasla svjetski eminentni novinari su ZZR-a 600 nazvali "VANZEMALJCEM " i bili su u pravu. Ja sam ga kupio odmah u Mariboru u Jeklo Tehni. Bio je za dva broja veci od motora u istoj klasi tipa GPZ, GPX, CBR. FZR. Imao je ca 100 konja i isao ladno 250 km/h, malo li je ??? Nije bogami ni danas poslije 24godine. Istina da sam ga perfektno razradio, npr, vozio sam od Bijeljine do Bgd-a na 4000 obrtaja i tako sam ga bas pazio prvih 2-3 hilj km. Kasnije sam ga vozio u svim rezimima i nije nikada pokazao neki los znak. Prodao sam ga i ponovo vracao u zamjenu dva puta i jos je dugo dugo slusao a dosta njih se u medjuvremenu ucilo bas na njemu. Tako da sve pohvale za to divno motorce. Nemoj da sudis po tamo nekim kantama koje su prosle sve golgote pocetnika i bahatih vozaca. Kasnije sam imao dva ZZR-a 1100 istina polovna i sa njima sam se vozio dvije sezone bez ikakvih problema. Nije ni jedan motor predvidjen da je u blokadi, samo sto neki cikne malo prije ili kasnije i te iste masine ne ubija brza vec nasilnicka i ne strucna voznja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja