Jump to content

Moto Zajednica

TDM 850 TX4 vs TDM 900

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Imam jednu dilemu koju bih podelio sa Vama u nadi da ću joj nekako doakati :moto3:

 

U zadnje vreme sam dosta vremena proveo čitajući uopšteno Vaša iskustva pri čemu sam zaključio da ima ovde puno iskusnih vozača koji su vozili i (ili) servisirali mašine iz naslova teme, te da ovo nije loše mesto da se javno zapitam o nekim stvarima.

 

Elem, vozim TDM 850 (2000. god) sa kojim sam prilično zadovoljan (prethodni vlasnik je član ovog foruma, ali je motorcikl bio registrovan u Mađarskoj, tako da sam ga prilikom kupovine ocarinio i prvi sam vlasnik u Srbiji). Dobra mašina, sa lepom paletom dodatne opreme koju sam i ja još nadogradio i odista ne smatram da sam iole pogrešio pri tom pazaru.

 

Vremenom (pošto su deca malo porasla pa ih možemo ostavljati kod bake) se i moja supruga primila na slobodu popularno nazvanu "2 točka sa 0 osovina", pa nam je ova makina pružila i jednu novu dimenziju skitanja i od tada je touring motor u mojoj porodici "must bee". Prethodnih godina vozio sam motorcikl manjih gabarita i kubikaže koji još uvek posedujem i smatram ga nezamenjljivim za grad, supruga ima svoj skuter sa kojim svakodnevno kada uslovi dozvoljavaju ide na posao, a i deca su mi bukvalno odrastala na motoru. No tek sa TDM-om smo dobili ONAJ osećaj stvarnog putovanja...

 

E sad se ja razmišljam da pazarim TDM 900.

 

Zašto? Pa jbmlg iskreno ni sam ne znam. Valjda zato što je noviji model. Čuo sam i da je nešto štedljiviji na benzinu i da nema onu fabričku potrošnju ulja kao prethodnik (a koja me iskreno i stvarno nervira). Par konja više sigurno prija, mada možda meni i ne igra neku ulogu jer sam prilično umeren na ručici gasa i oprezan u saobraćaju. Sa druge strane od par drugara koji se bave servisom motorcikala (a kojima nemam razloga da ne verujem) čuo sam da je ova moja sprava solidnije urađena, dugotrajnija i jeftinija za održavanje. Elektronsko ubrizgavanje? Kome to uopšte treba? Ili možda treba? :D

 

Pa ipak ono "nešto" me vuče prema 900. Sa druge strane, iskreno, cimanje mi je da prodajem dobar motor, da se natežem sa kurajberima "kojima tuđe vreme i tuđe stvari ič ne koštaju", da ponovo jurim neku solidnu mašinu i nadogradim je onako kako želim. Plus doplata.

 

Pošto sam se ovako preopširno raspisao, sada molim sve Vas koji se osećate pozvanim da mi u ovoj temi pomognete između 2 izbora:

 

1. Odvezem TDM 850 na zimski servis, ušuškam ga u toplu garažu, pazarim na zimu par sitnica od opreme (čisto da zima brže prođe :D) i nastavim da uživam na njemu i naredne sezone.

 

2. Oglasim ovaj motor i prodam ga, spremim lovu za doplatu za TDM 900, odvezem ga na prolećni servis i skrckam još neke pare za dodatnu opremu, a sve to jer ću naredne sezone na njemu uživati još više

 

 

post-32651-0-37335800-1413327629_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako se uzme u obzir da je tvoj baš dobar,secam ga se iz oglasa (više mesta je zauzeo opis od slika) o 900 bih razmisljao samo kada bi lično dovezao dobar primerak e onda carina,pregled,reg...

Kaze nas narod " ne pravi od gotovog veresiju"

Glas za 1. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Na neki način i ja imam sličnu dilemu :moto3:

 

St počela da troši ulje, a mogla bi i u foliju ili farbu novu :jee:

 

Prilčno sam je prilagodio sebi.. verno me svuda nosi 3-godine oko 60K km

 

Ili zimski remont.. ili tdm :D

 

Zbog niskog klirensa mislim da ću ipak ostaviti matoru kamilu.. uraditi joj osvežavanje motora ,lifting rama i botoks lica :moto3:

 

Glavni mana moje tanjirače je glasan auspuh na 160.. posle par sati kao da sam na žurci bio pored zvučnika :lol:

Ali taj isti otvoren izduv mi je glavu spasio x puta.. tako da ne menjam konja koji dobija..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Bez previse iskustva, ali nekom logikom, ja sam za 1. varijantu.. On je svakako pokazao da nije "programiran" da se kvari posle odredjenog vremena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Ja sam bio u slicnom problemu kada sam resio da menjam mog TDMa ali igrom slucaja desio se Vstrom 1000, tako da uzmi u obzir i tu varijantu ako vecinu puta prelazis sa suvozacicom :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Trenutnoo sam za 1. varijantu, ali ako ti u medjuvremenu naleti neki dobar primer 900 kao taj onda ga kupiš pa ovaj prodaš. Nikako prvo prodas taj što voziš pa onda kreneš da tražiš bolji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ja bi samo dodao produzeni vizir, izduv 2u1 ( Robert ili Dragon - Ada ) prestelovao karb kod Bokilica i . . . . nastavio da uzivam. :zvizduk: Parice koje ustedis potrosis na neka lepa putovanja! :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Kaze nas narod " ne pravi od gotovog veresiju"

Glas za 1. :takoje:

 

Slažem se sa narodnom :takoje: Ali đavo burgija za praćenjem novijih tehnologija pa unozi nemir među narod :lol:

 

Ja sam bio u slicnom problemu kada sam resio da menjam mog TDMa ali igrom slucaja desio se Vstrom 1000, tako da uzmi u obzir i tu varijantu ako vecinu puta prelazis sa suvozacicom :moto3:

 

Pa nije baš većina puta, dosta se vozim i solo... Nekako bih ostao veran TDM-u

 

Trenutnoo sam za 1. varijantu, ali ako ti u medjuvremenu naleti neki dobar primer 900 kao taj onda ga kupiš pa ovaj prodaš. Nikako prvo prodas taj što voziš pa onda kreneš da tražiš bolji.

 

E ovde je kvaka :) Znam da je to najbolji put ( nije čak ni neostvarljiv), međutim u porodici već imamo 4 motora (Mali dominator, ženin skuter, ćaletov skuter + TDM. Sve ja kupio i podelio). Za peti (makar i na kratak period) bi me familija lansirala direktno u ludaru. Hteo sam da prodam ćaletov skuter pa da on pređe na Hondu koju voli da vozi ali se on u poslednjem trenutku predomislio sa razlogom da se u njegovim godinama (72) lepše oseća na skuteru od 125 ccm.

 

Zameni vizir i izduv i nista ne diraj.

Ja bi samo dodao produzeni vizir, izduv 2u1 ( Robert ili Dragon - Ada ) prestelovao karb kod Bokilica i . . . . nastavio da uzivam. :zvizduk: Parice koje ustedis potrosis na neka lepa putovanja! :aha:

Uz motor sam dobio produženi podešavajući vizir koji ove sezone nisam postavljao jer hoću da mu napravim malu doradu. Karbovi rade super, sam Bokilić mi je prilikom jednog viđenja rekao "da on tu ništa ne bi diro" Prošli vikend sam putovao relaciju BG-Žagubica-Bor-Kragujevac-BG, oko 550 km, solo i opterećen stvarima u jednom koferu. Sa prosekom 80-90, potrošnja 4,3 l 98-oktanskog goriva. Jako sam se iznenadio, odista sam mislio da ovaj model teško može da se spusti ispod 5l/100km.

 

Pitanje: Zašto bih menjao izduv? Ovaj fabrički nije bučan i to mi se dopada. Da li osim zvuka dobijam još nešto što ne znam?

 

Hvala svima. Zaista mi ova razmena mišljenja znači :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

Znaci potpuno ista dilema, ljetos neki neki lik parkirao crnu 900ku kraj moje 850ke, nesto mi srce zaigralo kad sam je vidio i od tad mi djavo neda mira. Samo sto bih pazario neku sa ABSom da probam i to cudo na motoru

 

pratim1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Ako je dobar kao sto kazes i ako si siguran u ovu tvoju matematiku sa potrosnjom goriva, vozi taj motor jos par sezona. A za to vreme mozes da budes u "zasedi" ako iskoci neki 900...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Iskreno i ja sam odlucio da pazarim TDM-a u toku zime i sad bijem bitku 850 ili 900. Realno po mojim saznanjima je 900 naravno bolji motor ali i razlika u ceni od otprilike 1000 evra izmedju ova dva modela nije za zanemarivanje.

Nego znas li orjentacionu cenu za koju mislis da bi mogao prodati tvoj motor i koliko bi trebao da doplatis za drugi, ne mislim cene na oglasima nego realnu za koju motor ode za dva dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Slažem se sa narodnom :takoje: Ali đavo burgija za praćenjem novijih tehnologija pa unozi nemir među narod :lol:

 

Ovo je poenta cele suštine :) Ti si već počeo da razmišljaš o novom motoru i svi racionalni razlozi za zadržavanje postojećeg jednostavno padaju u vodu. Na stranu što stvarno "racionalnih" razloga ima otprilike ukupno 1 :D - imaš li ili nemaš para za novi motor. Da imaš pare sad i odmah, ti ne bi ni pitao ovde na forumu za mišljenje, već bi sve lupajući nogama u dupe odjurio da pazariš novu igračku. Pošto je verovatno ipak potrebno da se malo iskalkulišeš, onda cenim da od nas u stvari tražiš podršku za odluku koju si negde u sebi verovatno već doneo :D Ili pak, niz "racionalnih" razloga da zadržiš stari motor, jer fakat, pare nikome ne padaju danas sa neba.

 

Elem, na osnovu ovog mog gore čantranja, moj glas ide u pravcu kupovine TDM 900. Veruj mi, daleko ćeš više uživati u vožnji, pa makar i ne koristio u potpunosti očigledne tehničke prednosti novog modela :zdravo: Ništa lepše nego kad novo konjče dođe u dvorište...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Iskreno i ja sam odlucio da pazarim TDM-a u toku zime i sad bijem bitku 850 ili 900. Realno po mojim saznanjima je 900 naravno bolji motor ali i razlika u ceni od otprilike 1000 evra izmedju ova dva modela nije za zanemarivanje.

Nego znas li orjentacionu cenu za koju mislis da bi mogao prodati tvoj motor i koliko bi trebao da doplatis za drugi, ne mislim cene na oglasima nego realnu za koju motor ode za dva dana.

 

Tako otprilike i ja cenim. Somić neke doplate za neku solidnu mašinicu, možda nešto preko toga za neko bolje godište bi trebalo da završi posao. Ali ne mogu da budem merodavan za formiranje cena za 2-dana-prodaju. To je u našoj maloj bari tržišta jako diskutabilno i teško za procenu i ozbiljnim stručnjacima. Nisam trgovac, nemam tu žicu u sebi i tu se više oslanjam na već postojeće tržišne faktore.

 

Jednom prilikom sam o tome razgovarao sa Čika Rajkom-Arakisom . Ugrađivao mi je "regler by Joška", ksenone i još neke zajebancijice koje se tiču njegove struke :D, pa smo nakon svega uz kaficu malo produskotovali o vrednostima. Pitao sam ga za iskreno i realno mišljenje o vrednosti motora koji je izašao iz njegove radionice (napravio je i neki krug da testira svoj rad) ali da ta vrednost ne bude našminkana oglasnim cenama. Rekao je 2400. To mi je i ostalo kao neki reper.

 

Ti si već počeo da razmišljaš o novom motoru i svi racionalni razlozi za zadržavanje postojećeg jednostavno padaju u vodu. Na stranu što stvarno "racionalnih" razloga ima otprilike ukupno 1 :D - imaš li ili nemaš para za novi motor. Da imaš pare sad i odmah, ti ne bi ni pitao ovde na forumu za mišljenje, već bi sve lupajući nogama u dupe odjurio da pazariš novu igračku. Pošto je verovatno ipak potrebno da se malo iskalkulišeš, onda cenim da od nas u stvari tražiš podršku za odluku koju si negde u sebi verovatno već doneo :D Ili pak, niz "racionalnih" razloga da zadržiš stari motor, jer fakat, pare nikome ne padaju danas sa neba.

 

Ma prostije je druže, nije, lova uzrok ovoj temi. Novac za to postoji i kod mene je isključivo pitanje racionalnosti da li TDM 900 pruža srazmerno više kvaliteta, ili su razlike minorne. Veći racionalni problem je u tome što 900-tki i nema mnogo na tržištu pa baš i nema da se bira i upoređuje očuvanost i stanje.

 

Znaš kako kažu cigani: "Sve je brate prosto, al jebeno da se objasni" ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Prognoza, djavo je učinio svoje i kupićes 900. A posle kad izgustiras taj mali napredak tehnologije potrajaće još malo dok ne priznaš da ništa nije falilo ni onom 850. Da ti neko ponudi da vrati pare/vreme pristao bi odmah :):rolleyes:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Iskreno i ja sam odlucio da pazarim TDM-a u toku zime i sad bijem bitku 850 ili 900. Realno po mojim saznanjima je 900 naravno bolji motor ali i razlika u ceni od otprilike 1000 evra izmedju ova dva modela nije za zanemarivanje.

Nego znas li orjentacionu cenu za koju mislis da bi mogao prodati tvoj motor i koliko bi trebao da doplatis za drugi, ne mislim cene na oglasima nego realnu za koju motor ode za dva dana.

 

Tako otprilike i ja cenim. Somić neke doplate za neku solidnu mašinicu, možda nešto preko toga za neko bolje godište bi trebalo da završi posao. Ali ne mogu da budem merodavan za formiranje cena za 2-dana-prodaju. To je u našoj maloj bari tržišta jako diskutabilno i teško za procenu i ozbiljnim stručnjacima. Nisam trgovac, nemam tu žicu u sebi i tu se više oslanjam na već postojeće tržišne faktore.

 

Jednom prilikom sam o tome razgovarao sa Čika Rajkom-Arakisom . Ugrađivao mi je "regler by Joška", ksenone i još neke zajebancijice koje se tiču njegove struke :D, pa smo nakon svega uz kaficu malo produskotovali o vrednostima. Pitao sam ga za iskreno i realno mišljenje o vrednosti motora koji je izašao iz njegove radionice (napravio je i neki krug da testira svoj rad) ali da ta vrednost ne bude našminkana oglasnim cenama. Rekao je 2400. To mi je i ostalo kao neki reper.

 

Ti si već počeo da razmišljaš o novom motoru i svi racionalni razlozi za zadržavanje postojećeg jednostavno padaju u vodu. Na stranu što stvarno "racionalnih" razloga ima otprilike ukupno 1 :D - imaš li ili nemaš para za novi motor. Da imaš pare sad i odmah, ti ne bi ni pitao ovde na forumu za mišljenje, već bi sve lupajući nogama u dupe odjurio da pazariš novu igračku. Pošto je verovatno ipak potrebno da se malo iskalkulišeš, onda cenim da od nas u stvari tražiš podršku za odluku koju si negde u sebi verovatno već doneo :D Ili pak, niz "racionalnih" razloga da zadržiš stari motor, jer fakat, pare nikome ne padaju danas sa neba.

 

Ma prostije je druže, nije, lova uzrok ovoj temi. Novac za to postoji i kod mene je isključivo pitanje racionalnosti da li TDM 900 pruža srazmerno više kvaliteta, ili su razlike minorne. Veći racionalni problem je u tome što 900-tki i nema mnogo na tržištu pa baš i nema da se bira i upoređuje očuvanost i stanje.

 

Znaš kako kažu cigani: "Sve je brate prosto, al jebeno da se objasni" ;)

 

 

Vidi ovako vozio sam 850 oko 4 godine i preso sa njim preko 40000 km i za to vreme nije stucno ni jednom ...naisla mi kombinacija i doplatio 1500 evra i uzeo 6 godina mladji 900.Presao sam a njim za nepune 4 godine nesto ispod 40 000 km takodje bez ijednog problema.

Razlike postoje ne velike ali su ipak prisutne i primetne....potrosnja je recimo oko pola litra manja u korist 900 -tke neki prosek je oko 5-6 litara,a cini mi se da je poboljsano lezanje po krivinama i uopste drzanje motora je izaslo iz nekog poluenduro fazona ka turring ...sto bi neki rekli ciklista je poboljsana.

Start i ubrzanja su slicni s tim sto 900 vuce bolje sa dvoje sto je svakako bitno kod duzih putovanja.Max brizna je kod 850 oko 200-210 do je 9000tka do 220.

Vrlo bitno i ono sto me je nerviralo bas kod 850 je da trosi ulje i to u mom slucaju oko litar do litar i po na 5000 km i to kod velikog broja 850 -tki.

Cena 850 -tki trenutno tesko da moze da predje 2000 evra dok 900 ne verujem da neko oce da ti da ispod 3000 i to 2002 g ...tako da to bi ti bio realan prikaz iz prve ruke.

I naravno 900 je lepsi ima moderniji dizajn i mislim da je tek ove godine prestao sa proizvodnjom tako da ce biti aktelan sigurno jos neko vreme

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Podgorica

nemam nekog prevelikog iskustva (svega nekih 30ak hiljada km za ove 4 godine)...tdm 900 sam kupio u novembru prosle godine i sa njim presao nekoh 8-9000 od tada...iskreno, prezadovoljan sam...moj glas ide definitivno za tdm 900 bas zbog ubrizgavanja...mislim da sada mozes 900 da nadjes po vrlo dobroj cijeni preko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ne bih da se pravim pametan ali kao sto neko vec rece.....TI SI VEC ODLUCIO DA KUPIS 900-tku...

i tako i treba ...i svi ostali bi raqdo zamenili svoje motore za noviji model...bar ja tako mislim i iz svog iskustva govorim....motorasi su zaljubljenici ne samo u motor nego i u sve ono sto ide zajedno sa njim, a pri tom mislim i na one male uzasne leptirice u stomaku dok planiras sta ces sve da mu popravis, dotegnes, nabacis :jee: :jee: :jee:

Zato POZURI i javi se kolegi cafe-raceru ima izvanrednog TDM-a 900 na prodaju

PS. da sam u zemlji bilo bi trke al vako.....

SRECNO :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Cim razmisljas o zameni znaci da ti je motor koji posedujes dosadio. I naravno da treba da ga menjas ako imas mogucnost. Nema nista gore nego kad treba da vozis nesto sto ti je dosadilo. Meni se to obicno desi vec posle 2-3 meseca :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Hm... NIsam vozač TDM-a ali ako hoćeš upgrade toga što imaš, možda bolje da pogledaš neku drugu opciju. Ima zaista dobrih turing motora pa vidi u šta možeš da se uklopiš.

 

Prosto, ako si već rešio da menjaš motor probaj nešto novo. Mislim da ćeš sa TDM900 ubrzo shvatiti da si kupio...isti qrac :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250
Mislim da ćeš sa TDM900 ubrzo shvatiti da si kupio...isti qrac :)

 

Pa ovo je u principu i najveća dilema :lol:

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Hm... NIsam vozač TDM-a ali ako hoćeš upgrade toga što imaš, možda bolje da pogledaš neku drugu opciju. Ima zaista dobrih turing motora pa vidi u šta možeš da se uklopiš.

 

Prosto, ako si već rešio da menjaš motor probaj nešto novo. Mislim da ćeš sa TDM900 ubrzo shvatiti da si kupio...isti qrac :)

 

 

Uporedjivati TDM900 i 850 je nerealan ...samo na izgled su slicni ...PREPORUKA za TDM900 iz iskustva

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Prijatelju...

 

Ne mislim da je potpuno isti motor, ali šta to može da bude toliko različito? Isti položaj sedenja, isti agregat (samo hod klipa je malo duži), snaga približno ista (desetak konja razlike).

 

Moj savet je da, ako čovek želi promenu, proba potpuno drugi bajk.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Nema za te pare Tako Dobar Motor :moto3:

Ja sam se lomio između varadera i tdm-a 900

 

i biće tdm 2004..

 

Sve druge opcije su još hiljadu-dve e gore..o razlici u potrošnji da ne govorimo..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja