Jump to content

Moto Zajednica

Dimenzije volana Kawasaki Zephyr 750 ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Pozdrav svim članovima foruma.

 

Pratim Vas već izvjesno vrijeme iz Mostara (BiH) i uživam u informacijama i tekstovima.

Kao povratinik u moto-svijet odnedavno sam vlasnik Kawasaki Zephyr 750 (1991). Motor svojim izgledom i godinama priliči mojim godinama i izgledu (45) tako da smo savršen par.

 

Raniji vlasnik se malo "poigrao" sa njim i skinuo mu originalni volan/guverner stavivši malo širi i položeniji, koji meni nikako ne odgovara u vožnji, a čini mi se ni motoru.

Tražio sam na internetu i vidio da ima zamjenskih volana međutim ne mogu nikako da dođem do orginalnih dimenzija volana kako bi kupio tačan "zamjenski" ili bar približno tačan.

 

Da li neko može da mi pomogne ??

 

Pozdrav iz Mostara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Pozdrav svim članovima foruma.

 

Pratim Vas već izvjesno vrijeme iz Mostara (BiH) i uživam u informacijama i tekstovima.

Kao povratinik u moto-svijet odnedavno sam vlasnik Kawasaki Zephyr 750 (1991). Motor svojim izgledom i godinama priliči mojim godinama i izgledu (45) tako da smo savršen par.

 

Raniji vlasnik se malo "poigrao" sa njim i skinuo mu originalni volan/guverner stavivši malo širi i položeniji, koji meni nikako ne odgovara u vožnji, a čini mi se ni motoru.

Tražio sam na internetu i vidio da ima zamjenskih volana međutim ne mogu nikako da dođem do orginalnih dimenzija volana kako bi kupio tačan "zamjenski" ili bar približno tačan.

 

Da li neko može da mi pomogne ??

 

Pozdrav iz Mostara

 

Neka ti neko kupi na Ebay originalni. http://www.ebay.de/itm/Kawasaki-750-Zephyr-Lenker-/111484811774?pt=DE_Motorradteile&hash=item19f50339fe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Izvoli..ja vozim Zefira..

 

Hvala unaprijed na pomoći.

 

Ukratko, sadašnji volan nije original, položen je i širok mada nov. Želim Zephyra vratiti u fabričko stanje.

Zastupnik Kawasakija mi je uredno napisao da kod njih volan košta 100 Eur !! - ali da nemaju dimenzije originanog volana ??

Tražio sam i u Service manual - nema.

 

Preko Ebeya (njemačkog) nudi mi se kupovina novih - zamjenskih volana od c.a. 40 Eur koje proizvodi izvjesni Lucas ali u nekoliko varijanti: Elegance, Clasic High, Clasic Low itd itd... sve različitih dimenzija. I svi su navodno za Zephira. Ne sumnjam da nisu ali volio bih da sliči originalu.

Priložiću foto dimenzija jednih od tih volana u ovom postu.

 

Ni oni (Lucas) ne znaju dimenzije originala, pitao sam i njih. Znači ili da pišem u sjedište u Japan ili da mi ti izmjeriš svoj volan (ako je originalni) i po uzoru na ovaj priloženi fajl napišeš koliko iznosi u cm A, B, C D i F. Prema tome bi naručio volan preko Ebaya. Ne mora biti tačno posebno,

 

Naravno ovo sve ako ti nije puno teretli...... ja ne vidim drugo rješenje, tj. nisam ga našao.

 

Sutra kada dođem na posao, uslikaću i sadašnji volan kao i moju kawu, pa cu staviti i te fotose.

 

Puno hvala još jednom, pozdrav iz Mostara

post-34590-0-86530500-1413216117_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Pozdrav svim članovima foruma.

 

Pratim Vas već izvjesno vrijeme iz Mostara (BiH) i uživam u informacijama i tekstovima.

Kao povratinik u moto-svijet odnedavno sam vlasnik Kawasaki Zephyr 750 (1991). Motor svojim izgledom i godinama priliči mojim godinama i izgledu (45) tako da smo savršen par.

 

Raniji vlasnik se malo "poigrao" sa njim i skinuo mu originalni volan/guverner stavivši malo širi i položeniji, koji meni nikako ne odgovara u vožnji, a čini mi se ni motoru.

Tražio sam na internetu i vidio da ima zamjenskih volana međutim ne mogu nikako da dođem do orginalnih dimenzija volana kako bi kupio tačan "zamjenski" ili bar približno tačan.

 

Da li neko može da mi pomogne ??

 

Pozdrav iz Mostara

 

Neka ti neko kupi na Ebay originalni. http://www.ebay.de/i...=item19f50339fe

 

Da, i ja sam vidio ovaj volan.

 

Traži se plaćanje kod preuzimanja (Frankfurt) ili uplata preko banke. Uz to još 7 Eur poštarine u Njemačkoj. Privatna prodaja nema garancija nikakvih.

Imam druga u Njemačkoj kod kojeg slažem Ebay stvari i onda on kada pođe to mi ponese. Ja to plaćam preko PayPala ili kartice. Za uplatu Iz BiH (nećeš vjerovati) traže još 10 Eur iz banke. Znači 34 Eur, ili da gnjavim ovoga svoga emigranta da on uplaćuje.... Ako mi ne upali potraga za dimenzijama odlučiću se možda i za ovaj, ali bi radije nov za 40, jer ovaj nakon 20 godina mora imati barem mrvu hrđe na sebi - fotosi su malko izdaleka pa sam sumnjičav....

 

U svakom slučaju hvala na pomoći, pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@Limeni67

 

Izmjeri Fi cijevi guvernala i trazi na Pik.ba ili u svom okruzenju ( bar u Mostaru ima motora i dijelova ) standardni guvernal od bilo koga klasicnog ( naked ) Japanca. Mislima da je vecina guvernala skoro ista ili veoma slicna. ;)

 

Mislima da ti ovaj od Bandita odgovara za Kawasaki: http://www.pik.ba/ar...ernal-za-motor/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

A da potražiš na ebay polovan original?

 

Ovaj što mi je Branko predložio je polovan original na Ebayu, on mi je zadnja opcija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

@Limeni67

 

Izmjeri Fi cijevi guvernala i trazi na Pik.ba ili u svom okruzenju ( bar u Mostaru ima motora i dijelova ) standardni guvernal od bilo koga klasicnog ( naked ) Japanca. Mislima da je vecina guvernala skoro ista ili veoma slicna. ;)

 

Mislima da ti ovaj od Bandita odgovara za Kawasaki: http://www.pik.ba/ar...ernal-za-motor/

 

I meni liči da bi mogao da odgovara.

Ali opet lutam.

 

Kada bi znao tačne mjere onda bi znao šta tražim....Dulence molim te izmjeri pa se javi ako budeš prolazio kroz Mostar za piće ispod Starog mosta !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

A=680mm B=42mm C=240mm D=... E=180mm F=120mm to je to..sta sam uspeo na motoru da premerim

 

I tako ispade da upravo najviše odgovara ovaj slučajni primjer kojeg sam zakačio na otvaranju teme !?

 

Dulence Hvala najljepša ! Svaka čast !!

 

Hvala ostalima koji su se uključili da pomognu.

Pozdrav svima još jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Skrenuću ti pažnju na jednu stvar. Vrlo često su fabrički upravljači uski za prosječno građenog evropljanina. Nemoj da ti se desi da uložiš toliki trud, vrijeme i novac da dođeš do fabričkog upravljača i da ti on na kraju ne odgovara.

Ja vozim fejzera sa fabričkim upravljačem i ruke su mi uglavnom na tegićima na krajevima, uzak mi je a ja nisam baš krupan čovjek (kao npr. Branko iz prethodnih postova :nanana: ). Uzmi onaj koji tebi lično odgovara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Skrenuću ti pažnju na jednu stvar. Vrlo često su fabrički upravljači uski za prosječno građenog evropljanina. Nemoj da ti se desi da uložiš toliki trud, vrijeme i novac da dođeš do fabričkog upravljača i da ti on na kraju ne odgovara.

Ja vozim fejzera sa fabričkim upravljačem i ruke su mi uglavnom na tegićima na krajevima, uzak mi je a ja nisam baš krupan čovjek (kao npr. Branko iz prethodnih postova :nanana: ). Uzmi onaj koji tebi lično odgovara.

 

Nisam mislio na to. Sa jedne strane si u pravu.

 

Međutim: kada sam se odlučivao za motor, Zephyr je bio u kombinaciji upravo zbog toga što sam 1,75 visok i što mi motor odgovara visinom i mojom građom. Ja sam ti malo viši nego prosječni Japanc haha. Dok nisam kupio Kawu, uzimao sam od sestrića Yamahu Fejzer 600 (2007), obično na par dana kada on nije u gradu. Taj motor mi je za broj velik (moj sestrić je 95kg x 190cm)) ali na njemu nisam osjetio uzak volan ??

 

Ovaj zamjenski lucasov volan, kojeg sam pronašao zahvaljujući mjerama od Dulenca, je malo veći po svim dimenzijama od originala u prosjeku po par cm na svakoj mjeri, pa stoga - a naročito zbog tvoje opaske - mislim da će on biti ono - taman mjera !

 

Pozdrav iz Mostara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

@Limeni67: Nista,nista..drago mi je sto sam mogao da pomognem..to i jeste svrha ovih foruma..cimaj ako sta jos zatreba..pozdrav

 

Volan je bio problem, on mi je smetao, ostalo je sve pod kontrolom:

 

Mali servis preko zime... i to je to.

 

Ako šta neplanirano zapne, vidim da je forum ruka spasa... Hvala još jednom, pozdrav

post-34590-0-99697700-1413541960_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja