Jump to content

Moto Zajednica

Punjenje akumulatora

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ispraznio mi se akumulator na gs-u a i na 123-ci. Gs je bio pun još do kraja jula znači nije se uspeo isprazniti ne znam koliko ali dovoljno da neće da kresne. Na 123 je to malo duži period i skroz je bio prazan. Toliko prazan da punjač nije hteo ni da počne da ga puni. Gs accu je punjač lepo napunio.

 

Na google nadjoh da možeš 2 akumulatora da prespojis i da taj skroz prazni tako počneš puniti, u praksi znači klime od punjača na gs accu a sa njega start kablove na accu od 123. I uspeo je da ga oživi malo ali danas popodne sam punjac stavio direktno na accu od njih 123 i malopre proverim kad svega nepunih 12V. Toliko je bio i danas kad sam ih razdvojio.

 

Jel bi to trebalo da znači da je accu crko ili mu treba samo puno vremena da ga napuni. Punjač je punio sa 0.8A jer sam tako pročitao da je bolje da se sporije puni ako je se puno ispraznio. Sad sam ga prebacio na 3.8A

Inace accu sam kupio pre 2 godine i tako sam ga i ostavio sa autom u garažu. Možda sam ga jednom u prvoj godini upalio pa nije ni čudo što je prazan.

 

Šta vi mislite šta je najbolje napraviti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Neko ideju? Ove holandjane ne smem ni da pitam, to je odmah odgovor da kupim novi i da ga drzim na punjacu. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa sve lepo pise.

Ako na velikom akumulatoru vidis beli kruzic u prozorcetu, mozes da ga bacis. Ako bi ga i vratio u zivot nekim punjenjem nebi to dugo trajalo. Prva ladovina i pravac Anlasersrasse :zvizduk:

 

Za moto akumulator struja od 3,8A je prilicno jaka i to moze da pije vodu kao neko brzo punjenje. Sat, dva najvise.

Vidim da imas "pametni" punjac, pa ako prima punjenje od 0,8 ostavi ga slobodno tako. To ce mu vise prijati, a i kada ga napuni preci ce valjda u "mode" za odrzavanje automatski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mislio sam da ceo onaj krug (idnikator) mora da pobeli. A da je crna boja znak da je prazan. Nadam se da sam u pravu. Nov je 120e 1hmm.gif

 

A dok je bio povezan sa moto akumulatorom bio je na 0,8A Sad sam ga prebacio na 3,8 da malo ubrza i da digne V ako moze. Ili bolje ipak da skinem na 0,8?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Moze da ide na 3,8, ali ga nemoj dugo drzati tako. Provrice...ako vec nije. Ako tecnost ubrzo nakon sto povezes punjac pocne da "vri" to nikako nije dobar znak.

Za ostavljanje preko noci 0,8 obavezno i to negde gde ima protoka vazduha, garaza, podrum, itd. U zatvorenoj prostoriji od tih isparenja moze da se napravi zapaljiva smesa i na to obavezno obrati paznju! OBAVEZNO, nije zaebancija.

Onaj veliki ako je crn, trebalo bi da je jos dobar za punjenje, mada ces pravi rezultat da vidis tek kada ga nakon punjenja stavis i probas, tj. opteretis. To sto pokaze i nesto vise od 12V posle punjenja nista ne znaci. Anlaser mu je sudija. Ako se upuva...ciao zdravo, mozda bude dobar za neku led svetiljku ili tranzistor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Dobro je, nesporazum je u pitanju :care: O onom velikom se i radi. Gs-ov sam napunio i drzi lepo bez problema. Problematicn mi je od 123-ke akumulator. I njega sam stavio na 3,8, tj na mode za automobile, tj kako pise u uputstvu za akumulatore sa vise od 14Ah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Posle 24h na 3.8A je stigao do 12.8V. Ali punjač i dalje ne pokazuje da je full charged? A kod malog accu za gs pokaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Zaboravih da stavim feedback. Accu od 300D šljaka odlicno. Posle par dana padne na 12.7 sa 12.8 ali to kažu da je normalno. E sad ne znam kako bi se ponašao na nekoj zimi da li bi ga to potreslo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 441 postova

Ne bih da baksuziram ali po svemu navedenom taj akumulator neće dugo potrajati.

Sturuja od 3,8A je za akumulatore od 36Ah pa naviše (piše svašta i na tarabi pa nije), sve do 76Ah.

Ako se već tako "lepo" oporavio mogao bi da preživi zimu (ipak ne bih se u isti previše uzdao) pa onda i celu sledeću sezonu.

Za sledeću zimu (ako se upotrebljava) planiraj novi akum.

"pronto" je dao dobre savete.

Inače, više o akumulatorima na:

http://akumulatori-desulfatizatori.blogspot.com/

(sve što ste hteli da znate a niste imali koga da pitate)

 

P.S.

Krajičkom oka primetih temu, pa samo sam dao dobar link (bolji na srpskom nećete naći, možda tek par knjiga ali i one nisu toliko praktične). Ako me dalje ne bude u temi, to je zbog obaveza (ne bojkotujem istu).

Osim link-a, smatrao sam da treba da upozorim da se na takav akumulator (iz svega napisanog) NE treba uzdati (kao da je nov).

Za sada je dobro što drži napon ali to ništa posebno ne znači (u kakvom je zaista stanju).

Takve i uopšte akumulatore, kad se ne upotrebljavaju, treba čuvati u napunjenom stanju i na hladnom mestu (čak i ispod nule, ali ako je sigurno dobra gustina ell. u slučaju sumnje, da ne bude baš mraz, za ovaj spomenut, svakako ne).

Uzgred, "magično oko" je šarena laža (o tome ima na linku).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Hvala na reakciji. Accu je takav kakav je. Ostavljao sam ga više dana bez punjenja pa sam ga dopunjavao i tako u krug. Zasad radi, tj pali 3 litra staru dizel mašinu koja više stoji nego što se vozi. U tom kontekstu pouzdanost tog accu nije toliko ni bitna, a šteta ako je se desila- so be it.

 

Ali dobra lekcija za druge kojima još nije dušu ispustio da obrate pažnju jer punjač košta 15e a accu 100e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Izuzetno lep sajt za nas laike u tom domenu. A pročitavši pismo koje je upućeno vlasniku sajta o problemima sa accu i potom odgovor, verujem da i dosta 'majstora' može prijatno (ili zavisno od ega možda čak i neprijatno) da se iznenadi iformacijama :)

 

Hvala jos jednom na reakciji i linku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 441 postova

Hvala i vama. (na poverenju i reakciji)

Punjač je bitniji kao preventiva (nov napuniti, jer se na vozilu samo dopunjava, pa bar još 1-2 puta godišnje, ako se doliva voda (a kod nekih je poklopac samo sakriven)) ali dobar je i za spašavanje (doduše tu treba i znanja i bolji punjač, sa kontrolom).

Sajt je dobar ne samo za laike, uživaju u njemu i znalci ... (recimo moja malenkost ... kao elektrohemičar znam mnogo o akumulatorima (samo 3 ispita položena, direktno u vezi sa EH izvorima energije, indirektno još desetak, plus pročitanih radova i knjiga) ali Miša zna i teoriju i ima puno prakse ... majstor (i) za majstore).

Zaista preporučujem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ma nije problem ako sporo puni, mogu ja preko noci da ga drzim, meni je vaznija njegova pametna funkcija i to da moze trajno da ostane prikljucen. Posto mi je anlaser na kolima slab i zahteva da akumulator bude stalno u top formi. Jos neko misljenje sem Vukovog?

Expendable? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 441 postova

Poštovani,

U principu DA (može da se koristi). Ali u praksi verovatno NE.

Vredi (ipak) probati.

Ipak, pitanje je koliko je "pametan". Možda je i "prepametan" pa neće (hteti).

Ako krene (da "puni") onda ga ostavi (1A je zaista malo) pa (valjda se može uzdati u automatiku ...) 40 do 80h (2 do 3 dana), što je jako nepraktično (videćete koliko je "napunjen" na skali).

Osim toga, takvi uređaji (iako "pametni") NISU galvanostati (ni blizu), tako da onih 1A ne mora da bude toliko (povećavaće napon do nekog limita uređaja a struja može biti i različita od 1A ako je jako prazan, biće niža).

Sve u svemu, nećete akumulator oštetiti (a ni uređaj ... ako je stvarno onakav kakav je na reklami) ali ga verovatno NEĆETE ni napuniti.

Eventualno će biti "dopunjen". Probajte ali sa 12h nećete bog zna šta uraditi (ako išta). tih "1A" struje je uglavnom dovoljno za održavanje napunjenosti akum. od 76Ah. Da je galvanostat koji bi gurao 1A bez obzira na otpor (impendansu, zapravo) onda bi napunio akumulator za par desetina sati (pa do 90h, dakle skoro 4 dana)

Sve u svemu, verovatno, morate nabaviti punjač koji ima veće mogućnosti (bar 4A, još bolje 8A, idealno da se može podešavati "do 8A").

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja