Jump to content

Moto Zajednica

Ljakse sam, a volim..))

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Shumadija
  • Motocikl: Peugeot Elyseo 50ccm

Dakle, ja sam Xepoj iz Mladenovca, koji ne znam, ali zelim da mi se objasni da me pojedini priuceni majstori ne vortaju.. tri godine sam vozio Piaggio NRG mc3 2005.g., i sada sam presao na Peugeot Elyseo 2003.g. Pre par dana sam kupio ovaj drugi i vec je u garazi. Nije bilo problema u gradu, ali na obilaznici sam vozio 70km/h punih 5 minuta i tormo se odjednom ugasio kao da nema goriva.. nakon toga nije hteo da upali.. dogurao sam ga kuci, a odmah zatim kod ''majstora''.. svecica baca, gorivo slabo ide iz slavinice, vergla, nece da upali.. izvadjena svecica, uspricano malo mesavine, i opet nece, a NRG je hteo, par sekundi, pa se ugasi.. i sad me boli lobanja.. i metar oko nje.. citam po forumima, CDI, KARBURATOR.. A ''majstor'' svo vreme prica klip i karika, kompresija ne vuce gorivo, a imam osecaj da ne zna???? zna li iko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Verovatno ti je zalepila karika ili karike za klip. Trebalo bi izmeriti kompresiju. Bar da ima 8-9 bara ako ima 2-3 onda otvaranje. Moze se i odlepiti pazljivo karika i malo srediti klip i cilindar sa sitnom smirglom i mozes se voziti ....jos malo :D:aha:

Izbegavaj takvu voznju.... ako bas moras onda dvotaktol od 1500din a ne od 600.. :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Shumadija
  • Motocikl: Peugeot Elyseo 50ccm

sacekacu u nedelju odgovor majstora, pa cemo videti.. u svakom slucaju hvala)) ulje je neko grcko sa EKO pumpe, kazu da nije lose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

to za ulje rek'o, kaz'o za*ebi kupi mu neko provereno dobro ulje (motul, repsol, castrol, i pone itd...) i gledaj da kupis bas namenjeno skuterima a ne za 125ccm jer to ulje malo teze sagoreva :D i to grcko sa eko pumpe jel sintetika ili mineralno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Za pocetak izmeri kompresiju, ako je ispod 4 bara skini usisnu granu pa proveri flater, vidi kako stoje listici, otvori CVT pa prekontrolisi semering radilice..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Shumadija
  • Motocikl: Peugeot Elyseo 50ccm

jos uvek nije zavrsio, neverovatan covek.. juce smo se culi i kaze da treba da nosim blok da mi obrade stubline, jutros me zove i kaze da je blok Gusani i da ne moze da se obradi, pa ce da stavi samo karike, i kaze da je specifican jer ima dve karike na klipu???????? dilea.. i da mogu da uzmem motor tek sutra po podne.. eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee zemljo ko sve sheta tobom, jadna si..

Promenio član xepoj73
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

jos uvek nije zavrsio, neverovatan covek.. juce smo se culi i kaze da treba da nosim blok da mi obrade stubline, jutros me zove i kaze da je blok Gusani i da ne moze da se obradi, pa ce da stavi samo karike, i kaze da je specifican jer ima dve karike na klipu???????? dilea.. i da mogu da uzmem motor tek sutra po podne.. eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee zemljo ko sve sheta tobom, jadna si..

 

Toliko nelogicnosti u par recenica...gusani cilindar upravo moze da se obradjuje. Sta je specificno u tome da ima dve karike? Specificni su kitovi sa jednom karikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

za 2t skuter 50ccm je normalno da ima 2 karike kompresionu i mazucu brisaca mu ne treba jer trosi mesavinu.... a frizirani skuteri nemaju ni drugu kariku da bi se smanjilo termicko naprezanje klipa karike i cilindra (da bi se manje grejali ti delovi)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Shumadija
  • Motocikl: Peugeot Elyseo 50ccm

oooo ljudi.. otisao sam juce po podne do njega, da vidim, kaze da je zamenio karike, upalio i , kao, sutra da dodjem po motor.. Onda me je pred utakmicu Srbija-Albanija pozvao i rekao da mora nov klip zato sto je ovaj elipsast.. bruka, ne znam sta da mu radim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

pitaj ti njega da li postoji mala strelica na celu klipa... ako postoji, onda ta strelica ide na dole prema izduvnom kanalu! ako je okrene klip suprotno, naopako moze da pukne klip ili da naprsne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Covece nakukao se ti a na kraju ceh 80 eura :)

 

Ne kazem da je malo, verovatno bi manje ispalo da znas sam da uradis, sto ne znas, ali da ti dam primer, korektan kit za am6 masinu od 49cc (aprilia 50, tzr50 itd) dakle termo grupa klip sa dve karike, cilindar gusani nista specijalno kosta oko 150 eura pa navise. Mozes naci vise kubika za manje novce..odmah kupis dva da imas za rezervu.

 

Motori su skupe stvari, spadaju u luksuz po vidjenju ljudi koji ne voze iste. Meni spada u osnovno prevozno sredstvo ali objasni to liku u servisu sto prodaje delove kojih nema iza svake bandere a saraf bude 200 din po komadu.

 

Sipaj dobro ulje, prati masinu, slusaj je, oseti vibracije..motor sve kaze sta ga boli a vec kad stane onda je dusu ispustio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Shumadija
  • Motocikl: Peugeot Elyseo 50ccm

dobro je.. razradjen je.. iponovo ulje sipam i u rezervoar.. nisam zadovoljan poslednjim stelovanjem karburatora, mnogo je podigao tu iglu, i mnogo trosi i prpce dok ne dostigne obrtaje.. morace igla da se vrati malo.. a preko zime sredjivanje plastikica..)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Shumadija
  • Motocikl: Peugeot Elyseo 50ccm

kako sam da spustim tu iglicu na karburatoru??? imam utisak kao da se davi pri manjem gasu.. cim dam veci gas on ide extra.. ipak, po gradu mi treba da ide lepo i pod manjim gasom.. zna li iko?? ili opet moram kod defektasha??))))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Za manji gas ti je vise zaduzen ler gas nego iglica. Povecaj malo vazduh na sarafu za smesu na karburatoru. Pazi samo da ne pomesas saraf za ler i saraf za smesu. Ovaj za smesu ti se verovatno nalazi blize filteru vazduha. Okreni ga prema levo (odvrces saraf) pola kruga pa probaj. Ako ne, probaj jos cetvrt kruga. Pazi samo da ne preteras jer je hladno a ako mu das previse vazduha ribace ti masina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Nije ledeno nego batica nema opremu 1moto3.gif ako ces voziti tek u prolece onda ga ostavi i ne cackaj sad oko karburatora nista jer ces svakako kad otopli morati podesavati ponovo. Zimi ide bogatija smesa, leti slabija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja