Jump to content

Moto Zajednica

Husqvarna SM 125 Supermoto

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Zürich Jagodina Selo Bunar
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R ,Yamaha DT125R

Ovako do skoro sam bio ljubitelj Yamahe DT i onda sasvim slucajno naleteo na jednu Husqvarnu SM 125 Supermoto posto cena bila smesna ja je uzmem da se nadje i onda promenim misljenje da Yamaha nemoze ni da pridje Husqvarni verovali ili ne...

 

Radi se o Husqvarni SM 125 Supermoto 2000 godiste

 

Problem je samo sto u nizim obrtaima kao da se davi i kasno primi gas cini mi se kao da trokira i ako je svecica nova dok u gornjim obrtaima nemogu da je sadrzim hoce da poludi. Mesavinu sam pravim pumpa za ulje je odma otkacena nemam poverenja u nju :) Filter za vazduh nov mada skido sam ga i probao isto se desava na motoru nema blokada otvoren je skroz na nekih 28-30 konja karburator jos nista nisam dirao hteo bih da cujem vasa misljenja da vidim sta mi predlazete.

 

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

To je dvotaktni agregat koji ne trpi niske obrtaje,

a sa 30 konjica iz 125 masine naravno da trazi iskusnu ruku za kontrolu

 

poredis motor od 12 i ovaj od 30 konja, a to ne ide :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Zürich Jagodina Selo Bunar
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R ,Yamaha DT125R

To je dvotaktni agregat koji ne trpi niske obrtaje,

a sa 30 konjica iz 125 masine naravno da trazi iskusnu ruku za kontrolu

 

poredis motor od 12 i ovaj od 30 konja, a to ne ide :neznam:

 

Neporedjujem druze 12 i 30 jer i Yamahica mi je 28 otvorena bez blokada otvoren cdi drugi karburator drugi izduv i tako dalje :)

 

Mada to je nebitno problem je u tome sto isti taj motor sam probao pre par dana u jednoj garazi i vuko je kao i u gornjim tako i u donjim obrtaima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

To je dvotaktni agregat koji ne trpi niske obrtaje,

a sa 30 konjica iz 125 masine naravno da trazi iskusnu ruku za kontrolu

 

poredis motor od 12 i ovaj od 30 konja, a to ne ide :neznam:

 

Neporedjujem druze 12 i 30 jer i Yamahica mi je 28 otvorena bez blokada otvoren cdi drugi karburator drugi izduv i tako dalje :)

 

Mada to je nebitno problem je u tome sto isti taj motor sam probao pre par dana u jednoj garazi i vuko je kao i u gornjim tako i u donjim obrtaima

 

Nemoguce da je i u niskim obrtajima vukao kao i u turazi. Ipak je to nabrijna cvaja od 125ccm.

PS. Proveri onaj ventil u auspuhu, RAV ventil, ili kako god da ga zovu. On je zaduzen za snagu na nizim i srednjim obrtajima.

POZZZ!!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Zürich Jagodina Selo Bunar
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R ,Yamaha DT125R

To je dvotaktni agregat koji ne trpi niske obrtaje,

a sa 30 konjica iz 125 masine naravno da trazi iskusnu ruku za kontrolu

 

poredis motor od 12 i ovaj od 30 konja, a to ne ide :neznam:

 

Neporedjujem druze 12 i 30 jer i Yamahica mi je 28 otvorena bez blokada otvoren cdi drugi karburator drugi izduv i tako dalje :)

 

Mada to je nebitno problem je u tome sto isti taj motor sam probao pre par dana u jednoj garazi i vuko je kao i u gornjim tako i u donjim obrtaima

 

Nemoguce da je i u niskim obrtajima vukao kao i u turazi. Ipak je to nabrijna cvaja od 125ccm.

PS. Proveri onaj ventil u auspuhu, RAV ventil, ili kako god da ga zovu. On je zaduzen za snagu na nizim i srednjim obrtajima.

POZZZ!!! :zdravo:

 

Veruj mi druze 90 % je isto vukao.

A upravo sam o izduvnom ventilu i ja sad razmisljao mozda je isto kao na Yamahi za 180 stepeni da se okrene. Moracu to sutra da proverim to nisam gledao zaboravio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Ako nije do ventila onda je do verovatno do karburatora.

To sto kazes da je vukao bolje pre neki dan je moguce i to ako si probao motor dok je jos bio hladan a kad se ugreje onda se malcice gusi u nizim obrtajima.

Probaj ti i sad i ako hladan bolje povlaci nego kada se zagreje iz nizih,onda mu je jasa smesa i treba stelovanje karburatora.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Zürich Jagodina Selo Bunar
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R ,Yamaha DT125R

Ako nije do ventila onda je do verovatno do karburatora.

To sto kazes da je vukao bolje pre neki dan je moguce i to ako si probao motor dok je jos bio hladan a kad se ugreje onda se malcice gusi u nizim obrtajima.

Probaj ti i sad i ako hladan bolje povlaci nego kada se zagreje iz nizih,onda mu je jasa smesa i treba stelovanje karburatora.1zdravo.gif

 

Hmmm druze isto vuce i hladan i vruc mislim da nisi razumeo pre neki dan sam probao drugi motor isti kao moj koi je vukao i u donje obrtalje dosta bolje nego moj.

 

Danas sam ventil pregledao okretao stelovao mucio se i dobio mozda samo malo bolje u donjim obrtaima ne mnogo.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Ako su isti motori kao sto kazes i ako imaju isto konja onda jedino sto mi pada na pamet je prenos.1neznam.gif

Mozda taj drugi motor ima manji prednji lancanik pa bolje povlaci iz nizih obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja