Jump to content

Moto Zajednica

Ima li limara na forumu?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750

Treba mi preporuka za nekog majstora/limara koji bi mi sredio ovo

 

QQ4J2f.jpg

 

 

KRhBX0.jpg

 

 

O9R6n8.jpg

 

 

 

Zanima me kako se ovo sredjuje, mora li da se prefarbava ceo rezervoar ili moze samo fleka, i koliko ce sve da me kosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Zasto uvek neko mora da da neki savet ako nije bas siguran u to sto prica....ovde vakum tesko da ce bilo sta uraditi.....Jedino resenje je ispravljanje iznutra tj.kroz otvor za cep ili navarivanje tega i izvlacenje....

 

 

E da cudi me da se jos niko nije javio da predlozi grejanje i hladjenje sa co2...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Zasto uvek neko mora da da neki savet ako nije bas siguran u to sto prica....ovde vakum tesko da ce bilo sta uraditi.....Jedino resenje je ispravljanje iznutra tj.kroz otvor za cep ili navarivanje tega i izvlacenje....

 

 

E da cudi me da se jos niko nije javio da predlozi grejanje i hladjenje sa co2...

 

Može to sa CO2 100%....gledao ja na youtube :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

I mene interesuje isto. Ako može ime majstora koji će to da uradi, pregledao sam na internetu sve gore pomenute tehnike samo mi treba ko će to da uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Farbanje ne gine u svakom slucaju jer je pukla boja i git. A i po kolicini gita bi se reklo da mu nije ovo prvi udarac u isto mesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750

Pretpostavljam da pri farbanju moze da se pogodi identicna boja sa identicnim sarama?

 

Kao sto rece kolega iznad - hvala na savetima i procedurama, u svakom slucaju trebao bi mi kontakt nekoga ko to radi posto je ovo suvise komplikovan zahvat za samostalan rad :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Da ne otvaram novu temu.

Imam oziljak na rezrvoaru. Rezervoar je plasticni i sama plastika nije ostecena ali farba jeste.

Neko mi je pricao da ovo ostecene moze da se sanira nekom flekicom. Da li je to izvodljivo, koliko bi to grubo kostalo i gde bi moglo da se uradi i koliko bi se primecivalo u odnosu na ostatak farbe. Ostatak farbe je u prilicno dobrom stanju bez obzira na gidiste motora.

IMG_20141011_0959071_zpsc26079f3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Da bi se boja ili lak ušpricavali a da se to ne bi videlo, potrebna je neka ivica ili uopšte promena u površini. Na delovima koji su jedna površina, videće se. Nisam siguran da li su ove bele šare nalepnica ali i ova fleka je duboko zagrebana tako da treba da se gituje. Samim tim, fleka će još da se otvara. Odavde bih rekao da ni lak nije nekog kvaliteta.

 

Moj zaključak je, ako želiš da ispadne kako treba, mora ceo rezervoar da se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja