Jump to content

Moto Zajednica

Honda nsr 125, pumpa za mesavinu, uljna puma.

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Honda NSR

Pozdrav, interesuje me da li je pametno da se pumpa za ulje izvadi, posto sam cuo da moze i onda sam da pravim mesavinu u rezervoaru? Cuo sam, ne znam koliko je tacno da ona ima plasticne zupcanike i moze doci do habanja i onda pumpa ne radi. U pitanju je honda nsr 125 1990god. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Pozdrav, interesuje me da li je pametno da se pumpa za ulje izvadi, posto sam cuo da moze i onda sam da pravim mesavinu u rezervoaru? Cuo sam, ne znam koliko je tacno da ona ima plasticne zupcanike i moze doci do habanja i onda pumpa ne radi. U pitanju je honda nsr 125 1990god. Hvala

 

Sa obzirom na godiste motora, izvadi.

 

I pravi sam mesavinu. Na 5 litara stavljaj 100ml kvalitetnog ulja, ako vec hoces da budes siguran, stavis 110ml na 5 litara ulja, nemoj vise od toga. Ali nemoj ni manje od 100ml na 5 litara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Honda NSR

Ok, jel znas mozda kako da je izvadim? Radim trenutno hilznovanje i kupio sam klip i iglicasti, pa bih da budem siguran kad sklopim sve to. Inace sipam motul ulje polusintetiku, i dodavao sam i u benzin ulje kao za savki slucaj, ali desilo mi se da je odjednom pocela slabo da vuce i promenila zvuk, onda sam skinuo auspuh i video da ima samo jednu kariku, ne znam gde je druga, a motor je palio i radio normalno na leru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Samo skini uljnu pumpu, ne bi trebalo da je komplikovano. Verovatno zupcanici vrte vodenu pumpu, isto kao i uljnu, tako da to ne diraj, ali nisam siguran da li je povezana na isti taj zupcanik, vodena i uljna, to proveri. Ali samu pumpu uljnu mozes skinuti.

 

honda-nsr125f-1990-italykph-oil-pump_bigecy4neae__0800_609b.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ok, jel znas mozda kako da je izvadim? Radim trenutno hilznovanje i kupio sam klip i iglicasti, pa bih da budem siguran kad sklopim sve to. Inace sipam motul ulje polusintetiku, i dodavao sam i u benzin ulje kao za savki slucaj, ali desilo mi se da je odjednom pocela slabo da vuce i promenila zvuk, onda sam skinuo auspuh i video da ima samo jednu kariku, ne znam gde je druga, a motor je palio i radio normalno na leru.

 

Predji na full sintetiku, jer je ipak 125ccm sa 28ks.

I polusintetika moze biti razlog lepljenja, jer ako je opterecenje veliko, polustintetika ne moze u potpunosti da odradi svoje.

Najpametnije je sipati full sintetiku, pogotovo sto motor vrti na 11.000rpm .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Da li si siguran da tvoj motor uopste ima klip sa dve karike? Vecina klipova koji se zadnjih godina proizvode su sa jednom karikom pa ti proveri da li uopste ima kanal za drugu kariku. Ako ti je mesac radio a ti jos dodavao ulja onda je nornalno da ce slabije da vuce, da dimi, mozda se i auspuh zacepio. Mesavinu pravi sam, od 2 do 2,5% sa full sintetikom i to samo kvalitetna ulja. I mali savet, nikad na cvaji ne koristi motorno kocenje, nikad ,nikad, nikad. Uvek motor raskvaci kad kocis i dodaji po malo gasa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Da li si siguran da tvoj motor uopste ima klip sa dve karike? Vecina klipova koji se zadnjih godina proizvode su sa jednom karikom pa ti proveri da li uopste ima kanal za drugu kariku. Ako ti je mesac radio a ti jos dodavao ulja onda je nornalno da ce slabije da vuce, da dimi, mozda se i auspuh zacepio. Mesavinu pravi sam, od 2 do 2,5% sa full sintetikom i to samo kvalitetna ulja. I mali savet, nikad na cvaji ne koristi motorno kocenje, nikad ,nikad, nikad. Uvek motor raskvaci kad kocis i dodaji po malo gasa

 

Vidi se da volis i vozis cvaje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Izvadi crevce koje ide od pumpe u grlo karba i vrati ga u rezervoar i ne moras skidati pumpu, a ulje ce kruziti kroz nju. Mustiklu na grlu gde je ulazilo crevce moras zastopovati da ne bi povukao fals. Sto se ulja tice i ja savetujem sintetiku u postotku koji proizvodjac propisuje, obicno je 2%. Mozes koristiti STIHL ulje za motorne testere, jer ima dobra svojstva podmazivanja u velikom diapazonu broja obrtaja, Od 2000-13000 obrtaja na punom gasu. Poseduje i bespepelne aditive, tako da nema dimljenja. U periodu razradjivanja hilzne mozes sipati 100ml na 4l benzina. Nemoj da te iznenadi ako ti motor ne bude isao kao pre,jer hilznovan i or. nikasil cilindar se ne mogu porediti, budi obazriv u razradjivanju i prvih 1000 km bez velike turaze! Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

2 dcl na 10 litara (1:50) ili ako bas hoces da budes obezbedjen onda 2 dcl na 8 litara benzina (1:40). Full sintetika, mozes npr bardahl kgr, pokazao se dobro zimi a ima i octane booster sto mu daje bolji rad motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Honda NSR

Ima dve karike, vidi se na klipu da ima, samo sto se druga istopila, ili ne znam zavrsila u delovima u asupuhu nemam pojma. Vozim je duze tako sto dodajem malo ulja u benzin, nikad nije imala prejaku mesavinu dimi samo dok je hladan motor i lepo je isao. Ovo mi se desilo odjednom, promenila je zvuk, zvucalo je kao da da je ona guma sto ide do kraburatora od filtera za vazduh ispala, nisam znao odmah da je karika upitanju. vozi sam jos nekih 100km, posto mi se desilo na put ka kuci. Posle sam rasturio i video ste je. Sad ne znam ne bih dirao radilicu, planiram da zamenim samo onaj gornji iglicasti, proveravao sam ono rukum gore, dole nema lufta, a ni motor nije zakovao radio je, samo je slabije iso zbog kompresije. Ovo sa povratnim crevom za ulje mi deluje zanimljivo, mozda cu to da uradim. Hvala. Jedan majstor mi je rekao da ne moram full sintetiku, kao posto je motor 90god. Imam jos 0,5 l ove polusintetike, da li smem sa njom da razradim motor, ili da vadim i da sipam ful sintetiku ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4677 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Nikada, nikada ga ne drzi na visokim obrtajima duze od 30-40 sekundi.... saltaj, saltaj ako se hoces voziti. Ne probaj koliko moze da ide itd... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Lepo te savetuje taj "majstor". Nema veze godina proizvodnje, vec karakteristike motora i broj obrtaja, a NSR-ka ih ima na pretek. Baci tu polu sintetiku, ili daj nekome za Tomos-a, a ti odmah kreni sa sintetikom i prvih 1000km, nikako vise od 2/3 gasa. Zazor radilice se proverava najbolje dok je motor sklopljen. Skine se auspuh, klip dovede na pola hoda, pritisne necim i pomera se magnet napred-nazad. Ako ima zazora i hoces tacno da ga lociras onda skines flater(lastina usta), uzmes bat. lampu i ponovis postupak gledajuci klipnjacu i vidis da li ima zazora u maloj, ili vel. pesnici. Kad je motor rasturen i osetis zazor pod rukom, to je pred prolupavanjem... Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Honda NSR

Ok, danas sam nekako dosao do karburatora i naso ono crevo kroz koje ide ulje, ima bas malo mesta, pa cu da odradim ono sto si mi predlozio u vezi pumpe. Reci mi samo, dal je bitan polozaj karika kad stavljam klip mislim ono ge su rasecene gde to treba da dodje, radio sam piaggio free ranije sam ga imao, sam sam zamenio klip i karike i sve je bilo uredu vozi sam se jos 2 god, nisam silazio sa njega, ali tad nisam obracao paznju na to samo sam ubacio klip sa karikama u cilinadr. Uzeo sam wossner klip, 85e nadam se da je dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ako na klipu imaš sisicu u žljebu za kariku onda taj rasečeni deo karike ide na tu sisicu, ona sprecava kariku da se okrece. To je bitno zbog toga da ne bi zakačila u izlazni port (najveći) i raspala se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Za sve dvotaktne motore su klipovi takvi i imaju taj delic koji sluzi da se karika ne okrece i sastavom ne najasi na neki od kanala. Povedi racuna i o strelici na klipu. uvek ide prema izduvu. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja