Jump to content

Moto Zajednica

honda cx 500. ne cafe raser

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

počelo je tako što je kupljena na telefonski razgovor.iskopaću negde slike kad smo se sreli prvi put.(bila tema).pošto svake sezone krene igranje sa brusilicom ovde to zovu bimbalo ispala je nekako ovako.

 

uz svesrdnu pomoć mog životnog osloncapost-11279-0-04392000-1411852048_thumb.jpg i puno njenih živaca kad poludim i rešim da ga zapalim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

]post-11279-0-87882100-1411854127_thumb.jpgmalo se snizila. sedište na 60cm.produžila međuosovimski 165cm.zašiljila i ispala ovako

 

i opet zahvaljujući dragoj i njenim čeličnim živcimapost-11279-0-30867900-1411854236_thumb.jpg

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

nista strašno na volanu nisu bas posebno oštri. ispala taman kako sam hteo.samo sam se ja malo uvećao od trenutka kad je počela prerada pa mi nekako malena.:neznam:

 

post-11279-0-78233300-1411892440_thumb.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne daj Boze, i bezazlen pad ovi siljci mogu zestoko da zakomplikuju... Okomito ka vozacu ni vizir nije dobar, kamoli metal.

Atest ce tesko proci...

 

Inace kreativnost se vidi1zdravo.gif ali ne zapostavi bezbednost,

pozdrav Nenad.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Cak bi bio i zanimljiviji bez tih siljaka uvis. Ja bi ih odsekao i to u ravni sa kormanom. Znaci na nulu ! Ovako, pored toga sto je opasno, nekako je predizajnirano. Da ne kazem klinacki...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

odrađen proban i prodat.još neka slika za kraj. i da bi se videla promena slikan kraj vn-a od kog je za malo duži.

 

 

 

 

 

 

 

post-11279-0-34949900-1415729407_thumb.jpg

post-11279-0-97174300-1415729555_thumb.jpg

post-11279-0-51881900-1415729721_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

autor bi još dugo dugo da živi.hvala na pitanju.ako će vam biti lakše najverovatnije će se praviti drugi volan.ono što prija je da je retko ko video sve ostalo što je na njemu tj rezervar je ručni rad.kako je motor koji je težak za preradu u čopera zbog samog agregata i dimenzija na kraju ipak ispao kao prerada a još se i redovno može voziti.:neznam:o ukusima se nevredi raspravljati pa tako i ja znam da se ono što sam napravio može dopasti ili ne,ali svakako mi negde zanimljivije kad se ljudi koji su u čoper fazonu jave i daju svoje mišljenje.

 

u svakom slučaju motor završen i ispravan za vožnju.

 

na redu su zimske dokolice sa vn-om.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

autor bi još dugo dugo da živi.hvala na pitanju.ako će vam biti lakše najverovatnije će se praviti drugi volan.

 

 

Brate, ako tebi nije vazna tvoja sigurnost, potrudi se da ljudima oko tebe omogućiš da ih ne nosiš ili te ne nose na duši.

 

Bilo kakav banalan problem u vožnji sa ovakvim šiljcima može da bude koban po vozača...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

autor bi još dugo dugo da živi.hvala na pitanju.ako će vam biti lakše najverovatnije će se praviti drugi volan.

 

 

Brate, ako tebi nije vazna tvoja sigurnost, potrudi se da ljudima oko tebe omogućiš da ih ne nosiš ili te ne nose na duši.

 

Bilo kakav banalan problem u vožnji sa ovakvim šiljcima može da bude koban po vozača...

 

značii opet ponavljam meni život lep i ne mili mi se da ga gubim još neko vreme.

 

al ajd opet taj volan sa tim dimenzijama se već radi kao aftermarket proizvod na zapadu. usled proporcija motora tačke sedenja i svega ostalog da bi došao u situaciju da se povredim treba da doživim ozbiljan direktan udarac prednjim krajem.itd itd.

 

pošto se preradama motora bavim već neko vreme svakako ne bi da nosim nekog na duši.a i opet da podvučem meni je život lep i ne kanim ga gubiti.

 

shodno tome hvala na brizi i savetima.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

znaci i dalje ne kapiraš šta si napravio?

 

Dao si odgovor ali vidim da i dalje ne kapiraš da preletanje koje neko može da preživi bez ili sa minimalnim posledicama završava fatalno!

 

Recimo desi se da neko izleti sadašnjem ponosnom vlasniku tvoje igrarije i ovaj se zalepi u njega. Da nije imao šiljke bio bi povredjen, ali sa šiljcima je na novom groblju, parcela 3A.

 

Taj koji je napravio banalnu grešku ide u tvorza umesto tebe koji si direktni saučesnik!

 

KAPIRAŠ LI SADA?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

odrađen proban i prodat.još neka slika za kraj. i da bi se videla promena slikan kraj vn-a od kog je za malo duži.

 

Kažeš da ti je lepo i da ti se živi. Super. A taj kome je motor prodat? Lepa ti je prerada, zaista lepa, al taj detalj baš ''bode''...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

novi vlasnik je dobar lik.negde ste preskočili deo u kome piše da će se raditi drugi volan. nisam planirao prodaju honde al mi se izmalerisao posao pa je jedan od dva motora morao otići.da je ostao u mom vlasništvu ostao bi takav.pošto je prodat da opet ponovim radiće se drugi volan ne samo zbog šiljaka već i zato što mu je raspon oko 100cm pa je problem jer je čovek niži od mene pa je nezgodan za upravljanje.

 

toliko o tome.:zdravo:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

znaci i dalje ne kapiraš šta si napravio?

 

Dao si odgovor ali vidim da i dalje ne kapiraš da preletanje koje neko može da preživi bez ili sa minimalnim posledicama završava fatalno!

 

Recimo desi se da neko izleti sadašnjem ponosnom vlasniku tvoje igrarije i ovaj se zalepi u njega. Da nije imao šiljke bio bi povredjen, ali sa šiljcima je na novom groblju, parcela 3A.

 

Taj koji je napravio banalnu grešku ide u tvorza umesto tebe koji si direktni saučesnik!

 

KAPIRAŠ LI SADA?

 

ne poznajemo se a svakako nisam imao nameru da ulazim u nadmudrivanje.u predhodnom odgovoru a i pre toga je napisano da će se praviti drugi volan.

 

ta igrarija kako je nazivaš je nešto što je rađeno dobrih godinu dana. da ne bi sad objašnjavao merenja preačunavanja savetovanja što sa ljudima odavde što sa ljudima koji su napolje i bave se preradama i na kraju je ispala tako.

 

ja da nekog pošaljem na groblje nemam nameru .

 

znači opet za kraj hvala svima na dobronamernim savetima.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Ne shvatas ponovo. Celo vreme pricas o tome kako ce se praviti novi volan ali ne prihvatas "zajebo sam se, prastajte" i ne kapiras problem u sigurnosti vozaca, vec tu pricu o pravljenju novog volana vodis u pricu da je volan neprilagodjen nizem vozaču.

 

 

TI da pošalješ nekoga na groblje si napravio uredjaj

 

BackFiringGun-300x204.jpg

 

 

Sigurnost prvo. Neće tebe zakon dohvatiti što si napravio uredjaj za ubistvo, već nekog jadnika koji će napraviti banalnu grešku.

 

Samo pogledaj ovu dvojcu naših prijatelja ćopavih: šta je čoveku napravila papučica menjača (ostao bez palca) Gradimir Gajo sa svojim "Poljubih asfalt i ja" - i kako izgleda covek koji dodirne veoma lako gužvajući pleh blatobrana modernog automobila -> Dule i njegov My Story

 

 

Sada zamisli sta tvoj "PRORAČUN" može da uradi. Ti si samo "jedan tu iz kraja sa brusilicom i švajs aparatom" u odnosu na timove inženjera koji su radili godinama na razvoju sigurnosnih sistema, zona gužvanja i apsorbcije udara na automobilima i motorima. Ali ne došao je naš mali i zajeb'o gi sve - stavio po cola vodovodne šipke sa šiljcima na vrhu ...

 

Proračunato ubistvo. Čestitam

 

MOLIM TE ali onako drugarski da ne pokušavaš više da se braniš nekim nesuvislim pričama "merio, preračunavao, savetovao"... Shvati da taj motorcikl koji si sklepao, debelo pogrešio po pitanju sigurnosti.

 

O daljim ukusima da li mi se svidja ili ne - ne želim (btw sledeći put daj nekome drugome da ti vari auspuh, mada je mnogo efikasnije da ga ne režeš nego saviješ iz jednog komada - a to uopšte nije rocket science)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja