Jump to content

Moto Zajednica

Termo prekidač Kawasaki zx9r 2000god.

Recommended Posts

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Pozdrav društvo,

večeras promenim antifiriz na motoru i eto sranja... ne pali ventilator. :(

Naravno kada ga direktono povežem, tj povežem direktno žice koje dolaze na termo prekidač ventilator radi. Takodje, čekao sam dok temperatura nije otišla do 101c, iako je ranije palio na 98c, ali ćorak...

 

E sada pitanje ... da li paše od nekog auta/traktora jer kontam da original nema šanse da nadjem za neke normalne novce i sad za odma (ovo drugo nije presudno)... i još ako smem biti sitničav ako bi mogao neki koji ranije pali?

 

Na ovom mom piše "EL 3" i "ON 98" ako to nekom nešto znači....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

pustio sam ga ako što rekoh dao 101 a na prekidaču piše 98... bojim se da ga ne pregrejem :(

 

To je Kawa 1neznam.gif, meni je na zx6r 2000 palio na tacno 107, eno motor nazalost ima samo 80.000km :( i dalje radi ko sat, nazalost, jer sam ga prodao :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Hvala :) sada ću da povijam neki od nekog auta sa tim navojem :)

 

Tesko da ces naci bilo sta od auta sa tim navojem, obicno su dosta ( kod auta ) veci navoji u precniku, posto sam i ja trazio kad sam imao problem sa Termo prekidacem. :( Ako sta nadjes javi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

.. i ja našao... e sada znaš šta je zanimljivo... kada imaš sreće ko ja pa naručiš taj polovan pa on isto ne ispravan ... a vratiću ga u nemačku ali juče :(

 

videću pošto je nov tamo... a i okrenuti npr culeta pa pitati pošto je nov OEM i spremiti casu vode i kilo šećera ... i tablu nitroglicerina :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Moze jedno pitanje, kako ti dovedes motor do 100 stepeni ? Ja sam moj jednom na 107, tada kada je palio ventilator, ali po tvom pisanju, sada skontah, da tebi cesto temperatura prelazi 100 stepeni ? 0stabre.gif

 

Meni motor konstantno radio na 72 stepena u toku voznje, samo jedno je bio na 107, a to je bilo kada je bilo 45 stepeni napolju i ogromna guzva u gradu, nisam mogao da se provlacim, pa nije bilo cirkulacije. Ali inace u gradu isto mi nije prelazila 75 stepeni, a van grada, vec navedenih 72.

 

Da ti prvo sebi namestis hladjenje kako treba, pa ne moras ni da mislis o tome da li ce paliti ventilator, jer verovatno sa ispravnim hladjenjem nikada nece ni trebati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

.. i ja našao... e sada znaš šta je zanimljivo... kada imaš sreće ko ja pa naručiš taj polovan pa on isto ne ispravan ... a vratiću ga u nemačku ali juče :(

 

videću pošto je nov tamo... a i okrenuti npr culeta pa pitati pošto je nov OEM i spremiti casu vode i kilo šećera ... i tablu nitroglicerina :lol:

 

SBK Brcko ( moj drugar ) drzi Kawasaki motore i dijelove. Trermo prekidac 55E i isporuka 10 dana od porudjbe,ali se porudjbe primaju samo ponedeljkom. Znaci od ponedeljka 10 dana isporuka. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Gagi, ajde sada polako. U normalonoj ekspolataciji mi je radna temeratura oko 84c, pri letošnjoj jurnjavi po Zlatiboru da dvoje, pun kofer, i ogromna tank torba i ritmom od 130-140 se kada se posle jurnjave zavalim u kolonu pela i na 94... ali se ako u gradskoj gužvi zaglavim na 50 spoljašnje temperature popela i na 98 i tu se oglašavao ventilator.....

Sinoć nakon izmene antifiriza (ispustio stari, isprao sistem, nalio novi) ostavim normalno motor da radi u mestu i kada je temperatura došla na 101-102c i ventilator se nije upalio pa sam ga ja bajpasovao da bih spasao mašinu od pregrevanja jer znam da taj zx9r agregat nikako ne voli da se pregreje......

 

Branko hvala na informacijama, vdeću ja šta još mogu da nadjem. Sve se nadam nekom malo jefitnijem rešenju... nekako mi 50-55e skupo za termo prekidač ali niko nije rekao da je sport kojim se bavimo jeftin ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Ako je bio ispravan pre zamene malo je nelogicno da crkne prilikom zamene rashladne tecnosti? To moze da bude problem ako si lose obezvazdusio sistem,tj ima vazdusni cep i ne ocitava pravu temperaturu. Najjednostavnije je da ga stavis u lonce okrenut na dole, nalijes vodu do kraja navoja(da voda ne preuzme ulogu prekidaca), napravis kolo struje sa probnom lampom i grejes dok ne prokljuca i upali lampu. Voda kluca na 100, ali je vrh na dnu posude tako da ce se upaliti i pre nego sto voda prokljuca, ako je ispravan naravno. Ako ipak mora da se menja obidji neki autootpad i potrazi na starijim japanskim vozilima, mislim da pasuje nesto. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...

I meni treba termo prekidač. Za zx6r 2001g. Inače meni kawa u gradskoj gužvi dodje do visoke temperature, kad su velike gužve u bg i ne mogu da se mrdnem. Dešavalo se da dodje do 110, kako krenem sa semafora krene temperatura naglo da pada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ovaj sam ovako nasao, trazeci :

http://www.motodelov...rmo-salter.html

 

A odgovara od : Kawasaki ZX6R 98-01 - ZX9R 98-01 - KLE 500 - GPZ 1000Yamaha YZF 1000 - FZR 1000 - FZ 750 - FZR600 - Mayesti YP 250 XTZ 660

 

A ako hoces jeftiniju soluciju :

Gledaj HONDA automobile, od njih bi trebalo da pase, ako sam dobro skontao od CRX-a i matorog Accorda.

 

Tako da izvolte, resen problem 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Kad si vec pomenuo automobile pored Honde slicne termo prekidace ima i Mazda, ali manji modeli. ;) Mislim da bi od Nissan Micre odgovarao posto ima navoj M16X1.5. :takoje:

 

termoprekidac-nissan-mic.jpg

 

termoprekidac-nissan-2-i.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja