Jump to content

Moto Zajednica

elektricari, elektronicari pomoc !

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Kolege, imam na servisu skuter PEUGEOT ELYSTAR 50 SDI, mehaniku sam resio, ali osciluje mu napon punjenja pa mu i remeti rad motora. Na leru puni normalno i kako se greje posle 5 min. dodje do 16v. Ukljucivanje potrosaca i dodavanje gasa ne menja stvar. Sa drugim reglerom se isto ponasa. Regler mu je sa 6 izlaza, tri faze, crvena, crna i zelena zica. Medjufazni otpor mu je isti, nema dodira sa masom, AC napon mu je na leru oko 15v, pri turazi oko 40v sto mislim da je u redu. Kad mu otkacim jednu fazu punjenje je u nekim nazovi granicama, ali to necu ostaviti tako naravno. Sta mislite da bi mogao biti uzrok problema. Pozdrav i hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ostaje samo akumulator? Uzmi neki veći elektrolit, kapaciteta preko 20 000 uF i priključi ga na krajeve akumulatora i ako se napon ustali na 14V - menjaj accu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Ostaje samo akumulator? Uzmi neki veći elektrolit, kapaciteta preko 20 000 uF i priključi ga na krajeve akumulatora i ako se napon ustali na 14V - menjaj accu :)

Prvo hvala na pomoci, a sad da nastavimo. Zakacio sam elektrolit od 25000 i opet odlazi preko 15v, Stavim drugi accu isto, skinem treci regler sa Honde shadow koja ima super punjenje, ista stvar. Kad sam paralelno vezao dva acum. od po 9Ah stao je na 14,5v. Po manualu on nosi accu od 4Ah (doteran je sa 9Ah), skinem sa mog skutera accu od 4Ah koji nije u nekom stanju i sa njim je drzao do 14,7v,a radio je 20 min. u raznim rezimima. Ako to moze da bude problem, kupicu nov, mada mi je malo nelogicno. Da li postoji mogucnost da mu neki potrosac vuce mnogo struje, recimo benzinska pumpa, pa "motivise"regler da puni mnogo? Meni struja na motorima nije jaca strana, zato i molim za pomoc. Veliki pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Друже, радо бих ти помогао али као што си сам рекао:

Meni struja na motorima nije jaca strana, zato i molim za pomoc.

 

1neznam.gif1neznam.gif1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ajde prvo proveri žicu od mase (minus pol akumulatora) da nema slučajno slab spoj sa ramom i mašinom, pa regler automatski diže napon.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Izvini na pitanju, jesi li probao s drugim voltmetrom? Mozda se voltmetar ''greje'', pa slaze napon. Ili baterija u istom crkava..

 

Imao sam kineski multimetar koji je baš to radio - čim baterija u njemu oslabi počinje da podiže napon prilikom merenja??

 

Zato u garaži imam bar dva multimetra i vrlo često upoređujem pokazivanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Izvini na pitanju, jesi li probao s drugim voltmetrom? Mozda se voltmetar ''greje'', pa slaze napon. Ili baterija u istom crkava..

Ma posumnjao sam i ja na voltmetar. Drugar i komsija mi je TV mehanicar i ima profi unimer,Zaprtim jedan accu i unimer i proverimo sve, AC, DC; otpor. . . i slaze se u decimalu. Na displeju skutera ima crvena lampica koja sija ispod 12 i preko 15 v, tako da ne sumnjam u merenje. Ostaje mi da pregledam glavnu masu po savetu kolege BMW-a i sve vodove, a ima milion zica (elektronsko ubrizgavanje), a i kupicu nov accu od 4Ah, pa ako nista stavicu ga na svoj skuter. Hvala svima na odgovorima. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Nadji zicu koja je plus sa kontakta a ide u regler. preseci je, i taj izvod reglera spoji na klemu akumulatora. Taj izvod mu je referentni napon,i prema tome odredjuje napon punjenja.

 

A posto ide sa kontakl brave odakle idu i svi ostali potrosaci, ako je tamo pad napona malo veci,on ce se truditi da taj napon digne na podesenu vrednost,a to na akumulatoru rezultira povecanim naponom,

 

Ne kazem da je ovo 100% kvar, ali moze da bude dobar uzrok.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Po Joskinom savetu sam prevezao regler i stabilizovao napon na oko 14,8v sto vec moze da pije vodu i sto je najbitnije ne sija crvena lampica ni na malom ni na velikom gasu. Hvala svima na pomoci

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja