Jump to content

Moto Zajednica

Sudar motocikliste i bicikliste

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nezgoda se dogodila u petak uveče (12.09.2014.), u selu Prćilovica (opštinski put Đunis-Aleksinac).

Motocikl je vozio dečko iz Donjeg Adrovca (1992.g), a biciklista je stariji čovek iz sela Prćilovica. Biciklista je prilikom udesa zadobio posekotinu na čelu i nakon ukazane pomoći pušten je kući. Motociklista je nakon udesa bio u besvesnom stanju i srećom je među prvima na mestu udesa naišla neka žena sa medicinskim iskustvom i ustanovila da se dečko guši (jezik mu blokirao disajni kanal). Nekom kašikom je uspela da mu izvuče jezik, a nekako je uspela i da mu odveže kacigu (jer je veza sprečavala disanje). Dečko se ubrzo rasvestio i prebačen je u Aleksinačku bolnicu, a zatim u Niš. Izvršen je pregled i snimanja i "ustanovljeno" da (osim oderotina i nagnječenja (kontuzija) po celom telu. nema preloma niti unutrašnjeg krvarenja, paje odmah pušten kući!? Međutim ujutru je imao jake bolove u predelu vrata, po je ponovo otišao u bolnicu i ustanovljena je fraktura petog (vratnog) pršljena i nagnječenje kičmene moždine. Trenutno je u bolnici na pripremi za operaciju.

Udes je nastao na sledeći način: Motocikl se kretao iz pravca Adrovca prema Žitkovcu kada je /u selu Prćilovica) sa leve strane (sa sporednog puta) izašao biciklista (bez osvetljenja i signalizacije) i pokušao da se uključi na put takođe prema Žitkovcu. Pri tome se kretao levom stranom puta, a u momentu kada je motociklista prolaziopored njega naglo je skrenuo udesno. U tom momentu ga je motociklista zakačio levim laktom, a svojim prednjim točkom je udario u prednji točak bicikla. Istog momenta je skrenuo udesno i udario u zaštitnu ogradu (koja deli put od pruge), zatim je pao i onda nastavio da se kliže i kotrlja pored ograde (udarajući usput u stubiće koji drže ogradu). Motor je takođe otlizao pedesetak metara. Koliko sam mogao da vidim, nije bilo tragova kočenja pre udesa. Motor je potpuno uništen (bukvalno nema sklopa ili dela da je ispravan). Dečko je imao opremu koja ga je spasila. Pri tome je kaciga (Shoei) pukla sa bočne strane (vertikalno) u dužini od petnaestak santimetara, a na jakni nedostaju kompletni komadi platna (na levom ramenu je ostao samo protektor koji visi na nekim koncima).

Rekoše mi da je ustanovljeno da je biciklista bio pod uticajem alkohola prilikom alko testa.

Inače dečko koji je vozio motocikl mi je komšija i sa ocem (takođe motociklistom) drže moto mehaničarsku radnju. Poznajem dečka godinama i svakodnevno provedem kod njih u radnji bar po par sati. Motor vozi izvanredno (bukvalno može da uradi sa motorom šta god zaželi), međutim u saobraćaju se suviše oslanjao na sreću (što sam mu mnogo puta rekao).

Dobro je da u ovom udesu niko nije poginuo (a bile su sve šanse za tragediju) i daće bog da se dečko uspešno oporavi i da neće imati neke trajne posledice.

A ovaj događaj potvrđuje moju teoriju koju decenijama koristim: Kad vidiš ispred sebe bilo šta "sumnjivo", nikako ne predpostavljaj šta će neko tamo da uradi, nego odmah koči (dok još imaš vremena da to bezbedno učiniš), jer posle možda više ne dobiješ priliku za to.

  • Podržavam 30

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Joj tim biciklistima..vozacima apn-a i automatika koji ne mogu ni osvetljenje da srede..jos pod dejstvom alkohola,treba tuci da zapeva! Eto,taj pijani idiot je decku napravio ozbiljne povrede..a mogao se mucenik i ugusiti! Stoka pijana..

 

I ja vozim biciklu po mrklom mraku,ali imam lampice i napred i pozadi...lampice koje kostaju 250din kod Kineza a prilicno su vidljive i puno znace.

 

Bas sam jednog takvog "vozaca" komentarisao pre dve veceri.Vraca se covek sa pecanja,pada kisa,magistrala,a zadnja lampa je na samrti..znaci jedva da se vidi...ni prednja ne zaostaje.Nije mi sto ce njemu nesto da se dogodi..neka svako vodi racuna o svojoj bezbednosti,nego sto utice na moju bezbednost! Evo,ovaj primer..momak se izlomio a on pusten kuci sa posekotinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Kad vidiš ispred sebe bilo šta "sumnjivo", nikako ne predpostavljaj šta će neko tamo da uradi, nego odmah koči (dok još imaš vremena da to bezbedno učiniš), jer posle možda više ne dobiješ priliku za to.

Žiko ovo je teorija koje se i ja pridržavam, opreza nikad dosta 0takoje.gif dečku želim brz oporavak 1zdravo.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Обожавам нинџе на бициклима, без светла обучени у црно комплетно... Ал добро ја тај проблем више немам јер сам уградио ксенон и 2 додатна лед фара, па кад возим буде дан испред мене.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Kinesko svetlo za bicikl koje RADI, prednje: 150din, zadnje 150din. Baterije traju i do godinu i po dana ako ne vozis stalno uvece. Ljudi nemaju svest o tome. Kao kad bi objasnjavali pecinskom coveku sta je to kompjuter - tako je i da objasnjavas nekom biciklistickom umu koliko je bitno osvetljenje na biciklu. Cenim da ovaj sto je stradao ce opet da sedne na bajs, bez svetala. Tako to ide...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

... Motor je takođe otlizao pedesetak metara. Koliko sam mogao da vidim, nije bilo tragova kočenja pre udesa. Motor je potpuno uništen (bukvalno nema sklopa ili dela da je ispravan). Dečko je imao opremu koja ga je spasila. Pri tome je kaciga (Shoei) pukla sa bočne strane (vertikalno) u dužini od petnaestak santimetara, a na jakni nedostaju kompletni komadi platna (na levom ramenu je ostao samo protektor koji visi na nekim koncima)...

 

ponovo ista stvar: Kojom brzinom se kretao motorciklista?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Da mozda u pitanju nije Batin sin? Da nije u pitanju KTM? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Nezgoda se dogodila u petak uveče (12.09.2014.), u selu Prćilovica (opštinski put Đunis-Aleksinac).

Motocikl je vozio dečko iz Donjeg Adrovca (1992.g), a biciklista je stariji čovek iz sela Prćilovica. Biciklista je prilikom udesa zadobio posekotinu na čelu i nakon ukazane pomoći pušten je kući. Motociklista je nakon udesa bio u besvesnom stanju i srećom je među prvima na mestu udesa naišla neka žena sa medicinskim iskustvom i ustanovila da se dečko guši (jezik mu blokirao disajni kanal). Nekom kašikom je uspela da mu izvuče jezik, a nekako je uspela i da mu odveže kacigu (jer je veza sprečavala disanje). Dečko se ubrzo rasvestio i prebačen je u Aleksinačku bolnicu, a zatim u Niš. Izvršen je pregled i snimanja i "ustanovljeno" da (osim oderotina i nagnječenja (kontuzija) po celom telu. nema preloma niti unutrašnjeg krvarenja, paje odmah pušten kući!? Međutim ujutru je imao jake bolove u predelu vrata, po je ponovo otišao u bolnicu i ustanovljena je fraktura petog (vratnog) pršljena i nagnječenje kičmene moždine. Trenutno je u bolnici na pripremi za operaciju.

Udes je nastao na sledeći način: Motocikl se kretao iz pravca Adrovca prema Žitkovcu kada je /u selu Prćilovica) sa leve strane (sa sporednog puta) izašao biciklista (bez osvetljenja i signalizacije) i pokušao da se uključi na put takođe prema Žitkovcu. Pri tome se kretao levom stranom puta, a u momentu kada je motociklista prolaziopored njega naglo je skrenuo udesno. U tom momentu ga je motociklista zakačio levim laktom, a svojim prednjim točkom je udario u prednji točak bicikla. Istog momenta je skrenuo udesno i udario u zaštitnu ogradu (koja deli put od pruge), zatim je pao i onda nastavio da se kliže i kotrlja pored ograde (udarajući usput u stubiće koji drže ogradu). Motor je takođe otlizao pedesetak metara. Koliko sam mogao da vidim, nije bilo tragova kočenja pre udesa. Motor je potpuno uništen (bukvalno nema sklopa ili dela da je ispravan). Dečko je imao opremu koja ga je spasila. Pri tome je kaciga (Shoei) pukla sa bočne strane (vertikalno) u dužini od petnaestak santimetara, a na jakni nedostaju kompletni komadi platna (na levom ramenu je ostao samo protektor koji visi na nekim koncima).

Rekoše mi da je ustanovljeno da je biciklista bio pod uticajem alkohola prilikom alko testa.

Inače dečko koji je vozio motocikl mi je komšija i sa ocem (takođe motociklistom) drže moto mehaničarsku radnju. Poznajem dečka godinama i svakodnevno provedem kod njih u radnji bar po par sati. Motor vozi izvanredno (bukvalno može da uradi sa motorom šta god zaželi), međutim u saobraćaju se suviše oslanjao na sreću (što sam mu mnogo puta rekao).

Dobro je da u ovom udesu niko nije poginuo (a bile su sve šanse za tragediju) i daće bog da se dečko uspešno oporavi i da neće imati neke trajne posledice.

A ovaj događaj potvrđuje moju teoriju koju decenijama koristim: Kad vidiš ispred sebe bilo šta "sumnjivo", nikako ne predpostavljaj šta će neko tamo da uradi, nego odmah koči (dok još imaš vremena da to bezbedno učiniš), jer posle možda više ne dobiješ priliku za to.

Ziko kad objasnis situaciju,ti je brate objasnis.0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

... Motor je takođe otlizao pedesetak metara. Koliko sam mogao da vidim, nije bilo tragova kočenja pre udesa. Motor je potpuno uništen (bukvalno nema sklopa ili dela da je ispravan). Dečko je imao opremu koja ga je spasila. Pri tome je kaciga (Shoei) pukla sa bočne strane (vertikalno) u dužini od petnaestak santimetara, a na jakni nedostaju kompletni komadi platna (na levom ramenu je ostao samo protektor koji visi na nekim koncima)...

 

ponovo ista stvar: Kojom brzinom se kretao motorciklista?

Trudim se uvek da u svojim komentarima iznosim samo činjenice koje su utvrđene i mogu da se provere. Izbegavam da dajem svoje procene i mišljenja (čak i kada je neka stvar očigledna), upravo iz razloga da nekog ne bih pre vremena optužio ili mu "sudio". A posebno mi je teško da to činim u situaciji kada se radi o nekom kog lično poznajem i svakodnevno se družim sa njim.

Inače, dečko je rekao da je išao oko 60 km/h, da je video biciklistu kako se uključuje (na tom delu put je dobro osvetljen), ali da je očekivao da će ovaj da nastavi kretanje levom stranom puta (jer je opet predpostavio da je biciklista čuo motor koji mu dolazi s leđa), pa je zato rešio da nastavi i obiđe ga sa desne strane!?

Po meni, suviše predpostavki (pokazalo se pogrešnih), umesto da jednostavno ukoči (za šta je imao bar 5-6 sekundi vremena od momenta kada je mogao da uoči biciklistu). Bez obzira na to čija je krivica, mnogo toga bi se izbeglo.

A ko je (po zakonu) krivac za udes utvrdiće sud i veštaci.

 

SHOKLA user_popup.png

Postavljeno Danas, 15:55 PM

 

 

Da mozda u pitanju nije Batin sin? Da nije u pitanju KTM? :zbunjen:

Jeste, u pitanju je Aca, Batin sin, ali prilikom udesa je vozio Hondu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 373 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Pre desetak godina ima sam priliku da vidim kako čovek pada sa motora pri relativno maloj brzini max 50kmh. Izleteli klinci za loptom na asfalt, momak oborio motor i otklizo petnaestak metara i oljuštio se ko mlad krompir.Sreća pa je samo klizao a nije se tumbao i udario od nešto. U takvim situacijama nije potrebna velika brzina da se zadobiju ozbiljne povrede. A bicikliste nebih komentarisao, nego odoh da popravim zadnje svetlo na bajsu iz ovih stopa, a momku želim brz oporavak bez posledica.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Još jedna vrlo bitna činjenica. Da nije bilo "zaštitne ograde" pored puta motociklista bi verovatno prošao bez povreda (eventualno sa nekom ogrebotinom). Povrede koje je zadobio motociklista su uglavnom nastale prilikom udara u ogradu i u stubiće koji drže ogradu. Mislim da je o ovom problemu već bila tema na forumu, ali ovakva zaštita" za motocikliste predstavlja smrtnu opasnost, jer i prilikom najbezazlenijeg pada mogu da nastradaju zbog podvlačenja pod ogradu i udara u stubić (što sve bukvalno deluje kao giljotina).

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Momku što pre da se oporavi i ponovo počne da uživa.

 

Žiko, nije ni malo zlurado bilo citiranje i postavljanje pitanja. Prosto, dovoljno sam godina u guzicu naprdio i dovoljno kilometara pod istu podvukao da bih bez imalo problema postavio pitanje.

 

U čemu je štos: Vidiš bilo šta na putu što ti u odredjenom momentu predstavlja prepreku ili prepreku u nastajanju, usporiš i postaviš sebe, svoje vozilo u situaciju da možeš da odreaguješ, a isto tako i da upozoriš "to" ispred sebe a i one iza sebe da postoji neko sranje na putu.

 

Jebiga, iskustvo... Vidiš biciklistu, ZNAŠ da će da napravi sranje i NIKADA NE PRETPOSTAVLJAŠ da te je čuo, video, zna da si iza ... Iz iskustva ZNAŠ da te nije konstatovao.

 

Još je gore kada iza sebe imaš još jedno vozilo koje nije svesno šta se dešava ispred tebe. Zbog tih stvari i neočekivanih akcija učesnika stavljaš sebe u poziciju da imaš dovoljno vremena da ti i tvoje vozilo odgovorite na greške.

 

Generalno, nemotorizovani učesnici - obavesti da nailaziš u susret ili otpozadi. Nikada ne znaš šta su biseri u stanju da urade...

 

Zbog toga i pitanje "kojom brzinom se kretao?", a dopunio bih sa još jednim: Kolika je širina puta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Momku što pre da se oporavi i ponovo počne da uživa.

 

Žiko, nije ni malo zlurado bilo citiranje i postavljanje pitanja. Prosto, dovoljno sam godina u guzicu naprdio i dovoljno kilometara pod istu podvukao da bih bez imalo problema postavio pitanje.

 

U čemu je štos: Vidiš bilo šta na putu što ti u odredjenom momentu predstavlja prepreku ili prepreku u nastajanju, usporiš i postaviš sebe, svoje vozilo u situaciju da možeš da odreaguješ, a isto tako i da upozoriš "to" ispred sebe a i one iza sebe da postoji neko sranje na putu.

 

Jebiga, iskustvo... Vidiš biciklistu, ZNAŠ da će da napravi sranje i NIKADA NE PRETPOSTAVLJAŠ da te je čuo, video, zna da si iza ... Iz iskustva ZNAŠ da te nije konstatovao.

 

Još je gore kada iza sebe imaš još jedno vozilo koje nije svesno šta se dešava ispred tebe. Zbog tih stvari i neočekivanih akcija učesnika stavljaš sebe u poziciju da imaš dovoljno vremena da ti i tvoje vozilo odgovorite na greške.

 

Generalno, nemotorizovani učesnici - obavesti da nailaziš u susret ili otpozadi. Nikada ne znaš šta su biseri u stanju da urade...

 

Zbog toga i pitanje "kojom brzinom se kretao?", a dopunio bih sa još jednim: Kolika je širina puta?

Nisam ni shvatio tvoje pitanje kao zlurado, međutim ne raspolažem podacima o brzini kojom se kretao motociklista. Inače na tom mestu je ograničenje na 50km/h, (a do pedesetak metara ranije bilo je 30/kmh).

Širina puta je oko 5m.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Upoznao i Acu i Batu kada su kupovali KTM-a. I ja ga merkao za sebe istog dana, pa smo se sreli u Negotinu. Decko je ekstra sposoban na dva tocka, ali kao sto si vec naveo, isuvise se oslanjao na srecu. Takav utisak sam i ja stekao za tih par sati druzenja. Tipicno ponasanje za mladu osobu, i neiskustvo (ili premalo iskustvo) u svakodnevnom sobracaju i zivotu. Ulica i staza su dva dijametralno razlicita bojista.

Svejedno, pozdravi ga puno od mene, i pozeli mu brz oporavak. :takoje:

Nenad Kladovo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

A ovaj događaj potvrđuje moju teoriju koju decenijama koristim: Kad vidiš ispred sebe bilo šta "sumnjivo", nikako ne predpostavljaj šta će neko tamo da uradi, nego odmah koči (dok još imaš vremena da to bezbedno učiniš), jer posle možda više ne dobiješ priliku za to.

 

Ovim se i ja vodim. Takodje jako retko prelazim 100km/h. Do sada se pokazalo kao dobro, nikad incident.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Na tom delu puta, od uzbrdice od Adrovca pa sve do Zadruge u Prcilovici moze da se opegla preko 200 kao od sale. Naravno, biciklisti se ponasaju kao da su osvojili svet, ali ja tuda ni traktor ne vozim 60kmh 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Na tom delu puta, od uzbrdice od Adrovca pa sve do Zadruge u Prcilovici moze da se opegla preko 200 kao od sale. Naravno, biciklisti se ponasaju kao da su osvojili svet, ali ja tuda ni traktor ne vozim 60kmh 1moto3.gif

 

U Jurija Gagarina moze da se opegla 200 kao od sale, ali eto 99,99% bajkera to nikada nije ni pokusalo, zbog cega, iako nisi direktni ocevidac udesa, sugerises da je pokojni to uradio ?

Zato sto je poginuo, "zato sto tu moze", ili je jednostavno automatski "Kriv" zato sto je bajker ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Niti sam sugerisao da je on vozio 200, niti da je kriv zato sto je bajker. Nemoj da izvlacis tako glupe zakljucke.

 

Sa druge strane, ni 1% bajkera ili motociklista kroz Jurija Gagarina ne vozi po ogranicenju. I jel znas uopste koje je ogranicenje u Jurija Gagarina?

 

I cini mi se sa nije pokojni... Hvala Bogu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Na tom delu puta, od uzbrdice od Adrovca pa sve do Zadruge u Prcilovici moze da se opegla preko 200 kao od sale. Naravno, biciklisti se ponasaju kao da su osvojili svet, ali ja tuda ni traktor ne vozim 60kmh 1moto3.gif

 

U Jurija Gagarina moze da se opegla 200 kao od sale, ali eto 99,99% bajkera to nikada nije ni pokusalo, zbog cega, iako nisi direktni ocevidac udesa, sugerises da je pokojni to uradio ?

Zato sto je poginuo, "zato sto tu moze", ili je jednostavno automatski "Kriv" zato sto je bajker ?

Motociklista, hvala bogu, nije pokojni, (niti mu je život trenutno ugrožen). Danas bi trebao da bude operisan (sanacija petog pršljena).

Ja ne znam kakva je situacija u Jurija Gagarina, ali izgleda da je "zile-nbg" prilično dobro upoznat sa "običajima" koji vladaju na putu gde se nezgoda desila. Ovde zaista mnogim ljudima motori služe za iživljavanje i lečenja kompleksa, pa je vožnja kroz naselja brzinama koje su 3-4 puta veće od dozvoljenih, sasvim uobičajena i svakodnevna praksa kod lokalnih "bajkera". Smrtni ishodi su veoma česti, a povrede su svakodnevna pojava. Petnaestak minuta pre udesa koji sam opisao, na par stotina metara udaljenosti još jedan motociklista je povređen pri padu (ostao je bez tri prsta?), ali ne znam detalje uzroka. Inače se udesi gde nema teže povređenih ne evidentiraju jer se mesto udesa hitno napušta (pre nego što naiđe policija). Veoma često se voze neregistrovani motori.

U poslednje dve godine u krugu od par kilometara oko Žitkovca poginulo je pet osoba u moto udesima. Tragedija je u tome što na toj teritoriji nema više od pedesetak-šesdesetak ljudi koji aktivno voze motore, pa proizilazi da je to gubitak od blizu 10%!

Napominjem da sve nema nikakve veze sa konkretnim događajem jer nema izveštaja o mogućoj brzini kretanja, niti sam čuo da je neko od očevidaca pominjao preveliku brzinu (mada ne verujem da je bila u okviru ograničenja 50 km/h). Deo puta je potpuno prav, pregledan, sa jedne strane je pruga Bg.-Niš (odatle ništa ne može da izleti iznenada na put) sa druge strane postoji trotoar i zeleni pojas od oko 3-4 metara do ograda dvorišta pa je mala mogućnost da i sa te strane nešto "izleti" iznenada. Iskreno, i ja na tom delu uglavnom danju vozim sa oko 80km/h (u doba kada nema dece koja idu u školu ili se vraćaju).

Lično ne verujem da je u konkretnom slučaju glavni uzrok nezgode prevelika brzina (što ne znači da sam u pravu).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Kao sto kazes, Ziko, dobro poznajem taj kraj i jos bolje momke koji kidaju taj pravac. Nisam mislio da je decko vozio 200, ali posto smo zakljucili da je prilicno vest na motoru, onda bi se ovo mozda moglo izbeci da je bilo u okvirima ogranicenja.

 

Naravno, kazem mozda, jer to ne moze da se zna. Ali znam kako se tu vozi i koliko zivota je odnela krivina u Prcilovici, kao i taj pravac. A i put za Suhotno ne zaostaje.

 

Najbitnije je da decko nije pokojni i da ce biti sve u redu!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Problem u ovoj drzavi, je kako u mentalitetu vlastodrzaca, tako i u mentalitetu ljudi koji ponavljaju njihove reci kao papagaji.

Koliko sam samo puta cuo cuvenu otrcanu frazu "neprilagodjena brzina uslovima puta", koja odgovornima za rupe na putu, nedostatak znakova, rizlu u junu, neoprano ulje ili naftu u sred krivine, nepokupljene delove automobila, guma, i uginulih zivotinja po putu, daje apsolutni imunitet na bilo kakvu odgovornost ukoliko ne urade posao za koji su placeni i odgovorni, i to izaove tezak udes.

 

Moj prijatelj je poginuo motociklom pri brzini od 80 na sat, u oduzimanju prvenstva, i niko nikada nije uspeo da ubedi bilo koga da nije vozio 250, zbog tog mentaliteta.

 

Ne znaci da ako vozilo moze, ili je neki drugi bajker tu vozio 250, da je ovaj bajker tada i na tom mestu toliko i vozio. To je taj mentalitet koji treba suzbiti.

U glavama ljudi nije kriv onaj koji vuce slamu usred noci potpuno neosvetjen, nije kriv onaj koji sece traku bez gledanja, nije kriv onaj koji parkira kamionsku prikolicu usred krivine, nije kriv onaj koji vrsi polukruzno okretanje iako je vrlo dobro video da mu vozilo ide u susret, da je autobus stao bi, posto je motor i "jaci je" boli ga uvo, ne staje.

E tu je glavni problem u glavama ljudi, i sve vise sto je razocaravajuce i kod ponekih bajkera, ne znaci "ako je bio vest" sa motorima, i ako "tu moze" da se vozi 200, da je isti zaista tada i vozio 200, kako si ipak ti sugerisao, osim ako si direktni ocevidac udesa, imao si radar i izmerio tu brzinu, i spreman si da svedocis na sudu o tome, u kojem slucaju ti se izvinjavam.

 

Vrlo dobro znam konfiguraciju Jurija Gagarina, i ogranicenja na njemu, kao sto ti znas ogranicenja na tom putu gde se desila nezgoda, ne pricamo o ogranicenjima, vec o mogucnostima, i isto kao i ti kazem da i u Jurija gagarina isto tako "moze" da se vozi 200, kao sto si ti rekao da tamo "moze" 200, pa opet to ljudi, uglavnom ne rade.

 

Bez ljutnje, to je samo moje misljenje.

 

Motociklista hvala bogu NIJE pokojni, kasno nocu sam citao , pa mi se ucinilo da kao previse puta ove godine, citam crnu hroniku. Zelim mu sve najbolje, i da se sto pre oporavi, ponovo zajase motor, i sledeci put cetvore oci, i pamet u glavu, ko se cuva i bog ga cuva.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Kolegi zelim brz oporavak i da ne bude posledica.Sto se bicikla tice gledajte na njih kao na siguran uzrok problema.Navescu samo dva primera :

Rodjak,stariji covek,je poginuo vozeci bicikl na 200m od kuce u selu gde se inace vozi preko 100.Isao je desnom stranom trake,verovatno cuo auto iza sebe koji ga je obisao i onda ne gledajuci krenuo da sece levo da bi skrenuo u dvoriste a otpozadi naleti autobus koga verovantno nije cuo jer je zvuk bio maskiran prethodnim automobilom.Da je bio motocikl umesto autobusa verovatno bi stradali obojica.

Drugi slucaj je moje polaganje za A.Vozim u Pazovi,iza mene autoskola sa pandurom i nekim koji polaze za B;izleti mi biciklista sa desna,puna linija.Dal da obidjem ili ne,resim da ne,usporim,zagradim traku pomerajuci se levo i jos levom rukum signaliziram ovima iza da uspore.Ispalo je savrseno jer je biciklista posle par desetina metara bez ikakve najave sasekao nasu i suprotnu traku i skrenuo negde preko pune a mislim da nije ni bio svestan da ima motor i auto iza sebe.Polozih naravno ali ta situacija mi je samo potvrdila koliko su opasni biciklisti na seoskim biciklima.Zato,kao sto kolega rece,kada vidis bicikl koci odmah jer moze svasta da mu padne na pamet.

Slicno se desava i po gradu gde kuriri na skuterima bez pardona obilaze i levo i desno,prilicno brzo,i ne pada im na pamet da motor-skuter koji obilaze mozda resi da i on,iz stajanja, obidje kolonu ispred.To mi se desilo nebrojeno puta cak cesce nego situacije sa vozacima kola,srecom pa se setim da pogledam ali par puta je malo falilo da ga isecem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Vec sam nekoliko puta na ovom forumu napisao, a i sada cu ponoviti: Neosvetljene traktore, prikolice pretrpane senom i slamom, kamione pune drva, autoprikolice sa mertecima, gredama, armaturama... i ostala NEOSVETLJENA cuda na putu puna kojekakvih cuda bih tretirao kao smrtonosna oruzja i orudja, a njihovim neodgovornim korisnicima bih sudio za ubistvo u pokusaju. Isto vazi i za bicikliste, kojima je jeftin i svoj zivot, a kamoli tudji.

 

@ Hattrick: Neke stvari parafraziras, a u nekim izjavama u prethodnom postu malo preterujes. Mada se u vecini stvari slazem sa tobom. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja