Jump to content

Moto Zajednica

Papirologija oko kupovine motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Hocu da kupim svoj prvi motor tako da se bas ne razumem oko kupoprodaje.Ako bi neko mogao da mi objasni sta je potrebno oko papira sta proveriti od papira i gde sve zavrsiti,trazio sam po forumu,ali to je uglavnom oko toga sta gledati na motoru,a ne oko formalnih stvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pa taj kupoprodajni ugovor ti je potreban za prenos vlasnistva + odjavljena (stara) tablica i saobracajna + da se plati porez u poreskoj upravi. Sa svim tim papirima posle ides po nove tablice na tvoje ime

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Moras da odjavis tablice i da platis porez ako hoces motor na sebe. Moras platiti i nova dokumenta. Registracija ce da ti vazi do isteka tih par meseci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Izvinjavam se,ali se ne razumem bas najbolje pa sam zbunjen pa cu zato po stavkama napisati uz komentar ili pitanje ako mi nije jasno i ako sam negde pogresio ili izostavio vi me ispravite.Mislim da vecina zna ovo,ali mislim da nije lose da postoji ovakva tema sa detaljnim odgovorima da mladjim vozacima bude jasnije i da dobiju informacije iz prve ruke,a ne da traze po internetu na nekim forumima koji nemaju veze sa motorima i gde su apsolutno ne proverene informacije.

1)Kad se odlucim bas za taj motor odem u opstinu i tamo napravim taj ugovor o kupoprodaji koji mi oni overe.

Pitanja:

a)Jel taj ugovor mogu da uzmem u opastini ili ga nadjem na netu?

b)Jel idemo u opstinu samo sa licnim kartama i saobracajnom ili treba jos nesto i za koliko se zavrsi sve to u opstini?

2)Vlasnik mi daje logicno motor,tablice i saobracajnu i sa tim i ugovorom idem u sup u opstini gde je reg motor da ga prebacim na sebe

Pitanja:

a)Sta je sve potrebno za odjavu i prenos na mene?

b)Kako ja da vozim taj motor ako je on objavljen i vracene tablice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Moze li se sa ovlascenjem od vlasnika za voznju i saobracajnom dozvolom preneti vlasnistvo na mene ako je motor registrovan u Loznici a ja sam iz Beograda. Znaci imam ovlascenje, imam saobracajnu. Mogu li to u nekoj agenciji zavrsiti? Pozz0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

1. Купопродајни уговор можеш да скинеш на нету или да одеш до неке агенције која се бави том врстом посла (углавном су то исте агенције које врше регистрацију, пренос итд.)

 

а) Добио си одговор изнад,

б) За оверу уговора вам требају личне карте и уговор о купопродаји. Уколико се возило не води на продавца онда овлашћење да исто може отуђити а ако је фирма онда одлука о продаји возила.

 

2. Власник ти даје возило, таблице остају тамо где сте одјавили возило и пробушену саобрајајну дозволу и оверен уговор о купопродаји са којима идеш у неку агенцију где ћеш да платиш потребне таксе за издавање нове саобраћајне дозволе и таблица, па после тога у полицијску станицу где си ти пријављен да би регистровао возило.

 

а) за одјаву ти треба саобраћајна дозвола, таблице возила, власник, образац за одјаву, и регистрациони лист (то је очитана саобраћајна дозвола).

б) Једино како можеш да возиш возило које је одјављено је да извадиш пробне таблице или да окушаш срећу да те не заустави нико, што не препоручујем зато што су казне ненормално високе и то od 15-30.000 динара или 30 дана затвора.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Moze li se sa ovlascenjem od vlasnika za voznju i saobracajnom dozvolom preneti vlasnistvo na mene ako je motor registrovan u Loznici a ja sam iz Beograda. Znaci imam ovlascenje, imam saobracajnu. Mogu li to u nekoj agenciji zavrsiti? Pozz0takoje.gif

 

Не. Треба ти овлашћење да можеш да извршиш пренос а не само за вожњу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Pa to mi i jeste zaokruzeno u ugovoru koji imam. Tj zaokruzene su mi stavke 1. upravljanje motornim vozilom 2. izvrsiti tehnicki pregled i registrovati ga 3. izvrsiti prenos vlasnistva na svoje ime. Ako razumes na sta mislim, ako ne, mogu da slikam pa da mi kazes :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Cekaj znaci ja ako kupim tamo motor,ja moram tamo i da ga ostavim,da se vratim u svoj grad podnesem zahtev za tablice i cekam to par dana i tek onda odem po motor?A ako bi ga vlasnik dovezao u moj grad i tu izvrsili kupoprodaju i prenos kakva je onda procedura?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

U agenciji mozes da zavrsis bukvalno sve, uz odredjenu nadoknadu. Visina prenosa zavisi od milion faktora, a odredjuje se po katalogu AMSS-a. Imas varijantu da odes po motor. Sa vlasnikom napravis ugovor, doteras motor kuci, skines tablice i posaljes (postom, vozom, busom, brodom, golubom pismonosom...) zajedno sa saobracajnom tom vlasniku. On uradi odjavu, ode plati porez (tvojim ili njegovim parama kako se dogovorite) i vrati tebi nazad (postom, vozom, busom, brodom, golubom pismonosom...) Ti posle odes i izvadis nove table. Izkalkulisi sta ti je jeftinije

 

Ovo gore sto je neko pitao oko ovlascenja. PO PRAVILU, koje ne mora da se postuje (znas salterusu, podmitio si nekoga, preboravili nesto u supu...), ovlascenje ti sluzi samo za upravljanje. To sto pise da mozes da prevedes i registrujes i otudjis nema trika. To stoji na obrascu koji si ti sam nacinio, a ne SUP. Znaci moze da prodje, ali ne bi smelo. Iskljucivo mora vlasnik da prisustvuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Moram da postujem ovdje jer iz nekog razloga ne mogu da otvorim topic.

 

Trebam da ovjerim punomoc/ovlascenje standardno da osoba moze u moje ime registrovati, naplatiti stetu blabla, zanima me gdje se to radi? Zivim u Beogradu.

 

I jos jedno potpitanje ali mi je vaznije ovo iznad, posto sam ja iz Crne Gore i motor je registrovan u Crnoj Gori i tamo je vlasnik, da li ce mi to punomocje priznati dolje ako je ovdje pecatirano, posto ovdje sad zivim ne mogu se vracati samo da bih ovjerio to, bez ako mi on ne plati troskove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Moram da postujem ovdje jer iz nekog razloga ne mogu da otvorim topic.

 

Trebam da ovjerim punomoc/ovlascenje standardno da osoba moze u moje ime registrovati, naplatiti stetu blabla, zanima me gdje se to radi? Zivim u Beogradu.

 

I jos jedno potpitanje ali mi je vaznije ovo iznad, posto sam ja iz Crne Gore i motor je registrovan u Crnoj Gori i tamo je vlasnik, da li ce mi to punomocje priznati dolje ako je ovdje pecatirano, posto ovdje sad zivim ne mogu se vracati samo da bih ovjerio to, bez ako mi on ne plati troskove.

Mozes dati samo punomocje Crnogorcu i to samo u Crnu Goru da ga napravite.

Punomocje ti daje vlasnik motora.Trebaju mu tvoji podaci iz l.k. Znaci u Crnu Goru ti napravi punomocje, jer je motor iz CG a i on, pa ti posalje postom u BG. Ti mu za to i ne trebas. Eto!

I jos, ti sa punomocjem ne mozes davati drugome punomocje, Mora kupoprodajni ugovor i placen prenos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

A stvar je sto sam ja vlasnik i dajem nekom, a i ja sam iz Crne Gore. Napravio sam ga imam sve podatke samo da se pecatira.

 

Edit: jos jedna stvar, ja sam sa punomocjem dao punomocje drugom liku koji je lagano preveo i registrovao na sebe, nisam imao kupoprodajni ugovor. To je za prosli motor sad me interesuje ovo, jer je imao nezgodu pa treba da ga isplati osiguranje al prvo punomocje da moze da uzme pare.

 

 

Edit2: Ima salter za ovjeru dokumenata km od mene pa cu prosetati da pitam i ovjerim ako moze.

Edit3: Zavrsio sve :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja