Jump to content

Moto Zajednica

Honda Hornet 600 2004

Recommended Posts

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Nakon četiri godine lepog druženja, vreme da se predje na nešto drugo. Starijim članovima foruma je motor poznat, ko me zna lično zna kako čuvam, održavam i kako vozim.

 

Motor je odličan, mehanički i estetski. Jedinstven primerak, sredjen do detalja i jako očuvan sa puno dodatne opreme. Ja sam vlasnik i motor je registrovan do polovine jula 2015. Odlično održavan, servisi uvek radjeni na vreme i sa najkvalitetnijim potrošnim materijalom. Motor nikada nije prenoćio napolju a da nije bio pod ceradom i svaku zimu je bio u grejanoj garaži.

 

Dodatna oprema:

 

- Alarm

- Rizoma korman, širi i niži od fabričkog koji daje mnogo bolji položaj u vožnji

- Isotta vetrobran (plaćen 130e u Italiji, veliki i jako kvalitetan, nije Louis varijanta)

- LED migavci

- Sportske ručke kvačila i kočnice, štelujuće, u boji kormana

- KN filter (originalni KN za originalno kućište, ne pečurka, filter sa doživotnom garancijom koji se čisti i podmazuje)

- Race Exhaust trioval auspuh

 

Motor je kompletno ofarban i uradjen je airbrush, sve što vidite od šara na motoru je farbano - nema nalepnica. Motor je farban iz estetskih razloga, nije bio havarisan i to mogu dokazati slikama ili možete pogledati da li ima varova na plastikama.

 

Od redovnog održavanja:

 

- pre 1000km stavljena nova Michelin Pilot Power zadnja guma, prednja je solidna

- danas stavljen nov akumulator, imam račun i garanciju

- na početku sezone zamenjeno ulje (Motorex) i filter

- kočione pločice sasvim dobre, neće skoro dospeti za zamenu

- Lanac i lančanici (zlatni DID i YT) zamenjeni u toku prethodne sezone, sada su na oko 10 000km.

- Semerinzi, ulje u viljušci, rashladna tečnost, ulje u kočnicama i svećice menjani na početku prošle sezone, nema potrebe da se bilo šta dira

 

 

Motor sam lično uvezao iz Italije za sebe, od poznatog vlasnika - nije kupljen od preprodavaca i nije kupljen na placu. Apsolutno garantujem za legalnost motora, kilometraža je prava, motor je kod mene od nekih 13 000km. Ako se nekom ta brojka čini mnogo velikom, za 20e možemo da naštelujemo bilo koju manju, ali nema smisla da motor star 10 godina ima 20 000km na satu kao što mnogi imaju.

 

 

Kupcu uz motor poklanjam i fabrički auspuh, set xenona za kratko svetlo koji sam morao da skinem zbog prelaska granice i kacigu Shoei XR1000 sa 2 vizira, u bojama motora. Kaciga je polovna, ali u dobrom stanju, želim da je poklonim jer se savršeno uklapa uz motor. Sve ovo vredi bar 200e, na motoru ima preko 500e u opremi, ne računajući airbrush i motor je apsolutno bez ulaganja.

 

AZX9h3F.jpg

 

iWB80Xm.jpg

 

R99DVYW.jpg

 

R8sYlZB.jpg

 

ihE3nPC.jpg

 

wYODkQL.jpg

 

6hujwHV.jpg

 

UWp5avt.jpg

 

oeo4OmY.jpg

 

yHg5xBP.jpg

 

JfN43h7.jpg

 

581581_10151567398101065_855546285_n.jpg?oh=ff3f875a3d99b1de3071815f3086b508&oe=548F86BE

 

Cena 3100 evropskih.

 

063/69-69-45, Nemanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Uradio sam copy/paste sa polovnih, pa je kilometraža ostala nedopisana. Sada je na satu 43000.

 

Sledeći motor je CB1000R.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Sezona se približava kraju, a ja garažu nemam. Motor mi zimuje u zimovniku od Delta automobila na NBGD, što će malo zakomplikovati situaciju oko prodaje. Ne znam kakva je njihova praksa, ali čisto sumnjam da će svaki čas da primaju nekoga u magacin u kom drže vozila da bih ja mogao kupcu da pokažem motor. To automatski znači da ja motor teško da ću prodati do proleća, što znači da ću ja skuplje platiti svoj sledeći odnosno da će kupac ovog skuplje platiti ovaj. Plus, ja ću na početku sezone verovatno biti bez motora, što ne volem. Tim povodom, ja sam spreman da kupcu ovog motora sad dam jedan fin popust, ukoliko se javi u narednih 15ak dana, koliko će motor još biti kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Poslednji update, cena je 2600e. Ponuda stoji 10ak dana, nakon toga motor pakujem u Delta Automoto garažu i do proleća neće biti na prodaju. Tada ću odlučiti šta mi je činiti dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Stvarno nisam mogao ni da pretpostavim da ću imati tolike muke sa prodajom ovakvog motora po ovoj ceni. :O Solidni vremenski uslovi ga i dalje održavaju van zimovnika, aktuelno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Ni meni nisu jasni razlozi. Da dolaze ljudi da gledaju, pa da kažem ne svidja im se motor. Bila su dvojica, jedan koji je tokom razgovora držao sluške u ušima i jedan momak sa foruma koji mi deluje kao ozbiljan kupac, al kom se ne slažu kockice finansijski trenutno. Obojici se motor baš svideo i osim toga, niko ni da pozove. Kao jedini razlog mi pada na pamet to što ide zima, ali motori se valjda i kupuju na zimu. Meni i jeste "frka" da prodam Horneta što pre, da bih mogao da kupim motor sad kad ide loše vreme. Al mi smo Srbi, više volimo da zarobimo pare u slamarici nego da ih zarobimo u motoru i uštedimo npr 10% u odnosu na prolećnu cenu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Aj da iznesem moje misljenje. Kao prvo i osnovno u Srbiji se vec par godina za kes tesko bilo sta prodaje. Moze ali ili treba da budes strpljiv ili da je cena debelo ispod realne. Jbg ja sam fazera 1000 prodao za kes za 3 dana ali za 2100e kad ni jedan na oglasima nije bio ispod 3000e. Eto i onaj bandit stoji na oglasima za smesne pare ali jbg njega verovatno zeza sto je bio lupan. Druga stvar sto u Srbiji ljudi i dalje ne cene ulaganje u motor. Odmah idu pitanja tipa, a sto je on to farbao, to mora da je bilo skrseno itd. Ja licno volim kad je nesto unikat ali nasi ljudi jos uvek vise cene kad je u prvoj boji. Lep ti je motor i verujem da ce se kupac pojaviti, e sad ako ti bas gori i nemas vremena budi spreman da da jos dosta skines cenu pa privuces i one koji su planirali mozda nesto drugo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Aj da iznesem moje misljenje. Kao prvo i osnovno u Srbiji se vec par godina za kes tesko bilo sta prodaje. Moze ali ili treba da budes strpljiv ili da je cena debelo ispod realne. Jbg ja sam fazera 1000 prodao za kes za 3 dana ali za 2100e kad ni jedan na oglasima nije bio ispod 3000e. Eto i onaj bandit stoji na oglasima za smesne pare ali jbg njega verovatno zeza sto je bio lupan. Druga stvar sto u Srbiji ljudi i dalje ne cene ulaganje u motor. Odmah idu pitanja tipa, a sto je on to farbao, to mora da je bilo skrseno itd. Ja licno volim kad je nesto unikat ali nasi ljudi jos uvek vise cene kad je u prvoj boji. Lep ti je motor i verujem da ce se kupac pojaviti, e sad ako ti bas gori i nemas vremena budi spreman da da jos dosta skines cenu pa privuces i one koji su planirali mozda nesto drugo.

 

Toga sam ja svestan. Što se tiče sumnje da li je motor lupan, to može da se proveri, vidi se da li je vareno, gitovano... Imam slike pre/posle, slike koje su "na pola" pošto nisam odjednom farbao sve delove... Što se tiče cene, 2500e je stvarno povoljna cena, u poredjenju sa ponudom. Za te pare mislim da ne može da se nadje čak ni pristojan model 03/04, a ne ovako sredjen sa ovoliko uloženog novca. Čak ima dosta primeraka prethodnog modela koji su skuplji. Ne gori meni, ali ne razumem. Na proleće će sigurno da se proda, tad neću hteti da ga dam za ove pare. Zar ljudima ne radi logika, kupac bi uštedeo 300e na ovom motoru, ja bih uštedeo 500e na svom novom motoru, svima lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja