Jump to content

Moto Zajednica

ZRX 1100 ili Inazuma 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Mogao bih uskoro biti u prilici da promenim motor pa sam u dilemi šta i kako. Trenutno sam zainteresovan samo za naked-e.

 

Slovo spalo na dva modela iz naslova. Pa me sad interesuje mišljenje o njima. Koje su mane, dobre strane, cena održavanja, dostupnost delova, karburatori, imaju li neku urođenu falinku, potrošnja i slično. ZRX 1200 je nešto teže naći kod nas, a i malo iskače iz cenovnog ranga. 1100 ima na par mesta. 1200 je nešto jači i ima bolje kočnice.

 

Razlika u registraciji je nekih 7-8 hiljada što i nije zanemarljivo, ali ne igra presudnu ulogu.

 

Za Inazumu znam da ima problema sa rezervoarom. Za ZRX ne znam ništa u tom smislu, neke stvari na koju treba obratiti pažnju.

 

 

Pa sad, dobro bi mi došli komentari i utisci ljudi koji su imali priliku da ih voze i održavaju :)

 

Jedna od stvari koja mi se sviđa kod Inazume je što za razliku od ZRXa ima centralni

 

 

post_3236_1243240573.jpg Kawasaki_ZRX_1200_1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

apsolutno inazuma ... :takoje:

 

ali ja sam bolesni suzuki fan, pa nisam mjerodavan .. :lol: :lol:

 

no, činjenica je da je taj koncept suzukijeve mašine neuništiv ... :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Oba izgledaju lepo. Ali svaki put kad sam pokazivao ljudima "ovaj ili ovaj", kad bih pokazao ZRX reakcija je gotovo uvek bila "auuu što je ovaj dobar".

 

No, kao što rekoh, oba izgledaju odlično, tako da bih da čujem neke adute :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Da poredis motocikle u istoj klasi, recomo Inazumu 750 i Zephyra 750 mogao bi uporedjivati i traziti "adute " jednog ili drugog, ali ovako porediti babe i zabe ne ide. ;):D:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Crna boja je u oba slučaja, ovo su samo slike sa neta.

 

A što su babe i žabe, nisu toliko daleko modeli. Možda nisam lepo sročio prvu poruku, ali ne želim da ih neko upoređuje. Interesuju utisci o motorima, dobre i loše strane svakog od njih ponaosob. Oni koji su vozili Suzukija da napišu šta im se svidelo kod njega, a šta ne, i isto i za Kawu.

 

A ja ću u svojoj glavi već skontati šta mi više od toga leži :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Crna boja je u oba slučaja, ovo su samo slike sa neta.

 

A što su babe i žabe, nisu toliko daleko modeli. Možda nisam lepo sročio prvu poruku, ali ne želim da ih neko upoređuje. Interesuju utisci o motorima, dobre i loše strane svakog od njih ponaosob. Oni koji su vozili Suzukija da napišu šta im se svidelo kod njega, a šta ne, i isto i za Kawu.

 

A ja ću u svojoj glavi već skontati šta mi više od toga leži :)

 

 

ja sam ti već rekao što i vrapci na grani znaju ... taj koncept suzukijeve mašine je jednostavno nenadjebiv po pitanju izdržljivosti i bez kvarova ... ne postoji mašina koja može konkurirati suzukijevoj "uljari" po tom pitanju ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Crna boja je u oba slučaja, ovo su samo slike sa neta.

 

A što su babe i žabe, nisu toliko daleko modeli. Možda nisam lepo sročio prvu poruku, ali ne želim da ih neko upoređuje. Interesuju utisci o motorima, dobre i loše strane svakog od njih ponaosob. Oni koji su vozili Suzukija da napišu šta im se svidelo kod njega, a šta ne, i isto i za Kawu.

 

A ja ću u svojoj glavi već skontati šta mi više od toga leži :)

 

 

ja sam ti već rekao što i vrapci na grani znaju ... taj koncept suzukijeve mašine je jednostavno nenadjebiv po pitanju izdržljivosti i bez kvarova ... ne postoji mašina koja može konkurirati suzukijevoj "uljari" po tom pitanju ... :takoje:

 

Чека се друг "МОХИКАНАЦ" да да своје мишљење о (б)уљари :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Suzuki je meni pojam pravog golog gvozdenog motora i da je iste kubikaze ko Kawa dileme ne bi bilo....ovako moj glas ide za Kawasaki prvenstveno zbog velike razlike u kubikazi sto u krajnjoj liniji daje mnogo vece zadovoljstvo u voznji.

Mada realno gledano i kawa ima odlican dizajn.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Svi ovi dečkovi koji su za "jaču" opciju zrx-a očito je da nisu vozili ni jedan ni drugi .. ;)

 

ja jesam vozio oba ... :nanana:

 

inazuma sa svojih 90konja naspram 120konja kod zrx-a u rukama prosječnog vozača gotovo da i neće biti neke razlike ... ja sam spreman u gajbu piva zarundati na Mišeliku (može i na ušću :zvizduk: ) na inazumi .. :nanana:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Svi ovi dečkovi koji su za "jaču" opciju zrx-a očito je da nisu vozili ni jedan ni drugi .. ;)

 

 

Matori kreni što pre u sportsku kladionicu. Kad si ovo ko od šale pogodio ni liga šampiona ti neće teško pasti :nanana:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Imao sam 3 kom Inazume i 2 ZRX 1100,konkretno moj bivsi se sad prodaje.Vozio sam duze oba i definitivno dajem glas ZRX-u. To je (osim mog bivseg Fazera 1000) motor koji najlepse lezi u krivinama (moj prijatelj "klao" R-ove) udobnost uz vetrobran odlicna masina prosta i neunistiva.Centralni stender pravi par firmi preko a fabricki nema. Kocnice fenomenalne obrtni momenat takodje, mesta ispod sedista (iza filtera za vazduh) za dva velika kisna odela,ili 4 piva i koka kolu itd,takodje iz licnog iskustva.

Sto se tice inazume agregat od stare uljare bez problema, za visljeg coveka neudoban jer su pozicije vozaca pomerene nazad, dobre klasicne kocnice (ZRX ima sestoklipne kandze) ,da ne duzim moj glas ide definitivno Kawi.Mozes me i zvati ili svratiti u servis ako ti treba detaljniji saveti,pozz Iz Moto servisa Lukac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Hvala, bude li potrebe čućemo se ili videti, prolazim po nekad pored servisa.

 

A koji je to bivši ZRX, onaj zeleni? Mislim da je u oglasima bio sa velikim vetrobranom.

 

 

Inače, bo da vidim neke Inazume. Seo sam na par komada, mnogo je lepši osećaj na motoru nego na ER%, aj ok, za očekivati. Ali sam motor je odlično izbalansiran tako da sam imao osećaj da je lakši, a ne teži 15 kila od ER5.

 

Ja sam 175 tako da nemam problem visokih vozača :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Jeste oba ZRX-a su bila zelena i oba su imala vetrobrane.Jedan je bio na oglasima,uvezen iz Svajcarske,odlican.Inace zavisi i koliko love hoces da das,mislim da Inazumu mozes naci jeftinije,pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja