Jump to content

Moto Zajednica

Poliranje blatobrana, pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svima !

 

Došao sam na ovaj forum guglajuci o problemu koji me muci - poliranje.Potpuni sam početnik u bilo kakvoj restauraciji i moje iskustvo svodi se na odgledane klipove i slike sa interneta. Video sam da postoje teme gde ljudi imaju razna iskustva u vezi sa poliranjem :

 

http://forum.bjbiker..._1#entry1523083

http://forum.bjbiker...poliranje-en-a/

..

 

U mom slučaju se radi o blatobranu od bicikla koji restauriram a ne motora, ali verujem da će ova tema biti od koristi svima koje zanima poliranje. Palo mi je na pamet da restauriram neki stari bicikl, Prvi na redu su blatobrani - i vec sam zapeo, naime :

 

Uzeo sam na zajam od jednog prijatelja kolutove i paste za poliranje nerđajućeg čelika - pretpostavio sam da se radi o celiku jer ga magnet privlaci (jel ovo ima smisla ?). I tako sam smirglom 150 masinski obrusio sve ogrebotine i rdju sa blatobrana, zatim ručno 180, pa 220 pa 320 pa 400 i 500. Onda sam uzeo te kolutove i paste i ispolirao blatobran do "ogledalo" sjaja - kada je izgledao kao da je tek izasao iz fabrike, a ne kao da je star 30 godina.

 

Međutim, već u naredna 2 dana pojavio se problem - verovatno neki od vas vec naslucuju o čemu je reč, a ja kao potpuni nepoznavalac ovog zanata nisam ni sanjao o njemu - rđa. Rđa je se pojavila po toj blistavoj, neodoljivoj površini i već posle 5-6 dana zauzela polovinu površine i potpuno je uništila.

 

Šta mi je činiti ? Jesam li šmirglanjem skinuo neki zaštitni sloj sa blatobrana ? Može li se ispoliran blatobran zaštiti od rđe ? Mogu li to nekako sam kući da izvedem nekim hemikalijama/lakovima ili moram da plaćam galvanizaciju/hromiranje ? Da li to zavisi od toga od kog konkretno metala je blatobran ?

 

Cilj mi je da mi blatobran izgleda kao go metal koji se sija kao ogledalo, a ne da ga farbam. Kao na primer auspuh iz 1. teme koju sam pomenuo gore.

 

Može li neko da odgovori na ova pitanja, i da kaže nešto više ili da neke korisne linkove o ovakvoj vrsti obrade metala ?

 

Izvinjavam se na velikom neznanju i unapred zahvalan na odgovorima ! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

svaki "go" metal rdja kada je izlozen spoljnim uticajima, na sebi mora imati neku vrstu zastite, boje, lakovi, nikl, hrom itd... to su dugo trajne, a imas i kratkotrajnu varijantu da ka premazes uljem i nece rdjati npr. mesec dana. Sigurno postoji lak u spreju za polirane povrsine, raspitaj je u nekoj farbari.... nadam se da sam ti bar malo pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako ti je blatobran bio od nerđajućeg čelika a kolutove nisu jer ih privlači magnet, onda si kontaminirao nerđajući čelik pa je počeo da rdje.

Od nerdjajucih čelika poznajem samo duplex ili superduplex materijal ali kolutove sumnjam da prave od tog.

 

A da blatobran odneseš na elektrolizu pošto ih ponovo očistiš? Pod uslovom da nisu od rvs. Ako pak jesu može da se kiselinom otkloni kontaminacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

@DusanD - Hvala, zvao sam već različite farbare i odgovori su bili različiti : jedni su me ubeđivali da metal mora da se prefarba, drugi su mi savetovali da ga premažem zavrsnim (bezbojnim) lakom za farbu (clearcoat), treći su mi govorili da ako to uradim da ce se rđa pojaviti ispod tog laka ... šta je pravi odgovor ?

 

@Savan - Mislim da je došlo do zabune : kolutovi su redom : od sisala, od gusto šivenog platna, i retko šivenog platna, nisu metalni. Prvo se pasta, koja je u stvari u čvrstoj formi i u obliku je zlatne poluge, nanese na kolutove, pa se njima metal polira. Takođe, zaboravio sam da napomenem da poliranje planiram i za neke druge delove : felne, volan, lula - a neke od njih magnet ne privlači. Kada sam zvao te firme koje se bave i elektrolizom i objasnio im problem, kao ovde vama, oni su me posavetovali da im odnesem da oni hromiraju. E sada, kada sam hteo da saznam cenu takve usluge, pitao sam ih za najveći deo (točak) i rekli su mi da će koštati oko 40 evra - što je zaista besmisleno jer imajte u vidu da se radi o biciklu ... tako da bi bilo poželjno da ja kući nekim hemikalijama rešim stvar, ako je moguće. Da li bi posle te elektrolize deo ostao podjednako sjajan kao i pre nje, i da li je ona jeftinija od hromiranja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Moguce da je doslo do zabune. Ja sam mislio na kolutove za fino brusenje koje imas u izvedbi za rdjajuci i ne rdjajuci celik.

Ne znam kako ide za hromiranje ali elektrolizom sigurno možeš da naneseš tanak sloj cinka koji se takodje sija a ujedno štiti materijal od rdje. Hromiranje se vrši tako što se materijal potopi u kadu sa rastopljenim...? I onda poliras do besvesti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

markoni, reći ći ti ja nešto .... ;)

 

restauriranje je extremno skup sport .. ;) i reći da je nešto besmisleno restaurirati je pomalo bezveze ..... jer o isplativosti takvog postupka možeš pričati JEDINO ako imaš mušteriju koja će to kupiti ili poslodavca koji te za to plaća... SVE ostalo u pogledu restauracije je NEisplativo .. :takoje: ... i radiš to zato jer želiš to napraviti, a u tom slučaju ne pitaš za pare, već platiš što se mora platiti ... ;)

 

Firmama koje kromiraju je potpuno svejedno hoće kromirati blatobran od bicikla koji košta 5€ ili od nekog registriranog oldtimera koji košta 500€ ... potpuno im je to nebitna stvar kod formiranja cijene jer cijenu formiraju po težini i gabaritima predmeta koji se kromira.. :takoje:

 

dalje.. :D

 

nehrđajući čelici (inox, rostfrei i ostalo, što je ustvari isti qurac, samo ga ljudi drugačije zovu, postoje međusobne razlike, ali nebitne za ovu priču) su mahom NEmagnetični i ako ih magnet privlači, znači da se u 99% slučajeva ne radi o nehrđajućem čeliku, već o najobičnijoj gvožđuriji jer su od toga i rađeni bicikli ... :takoje:

 

dalje... :D

 

ako već radiš restauraciju, onda, kako i sama riječ kaže, trebaš nešto restaurirati, a to znači da trebaš vratiti SVE u originalno stanje kakvo je bilo prilikom izlaska sa proizvodne trake, ako nećeš to napraviti, onda se ne radi o restauraciji, već o običnom popravku nečega (u ovom slučaju bicikla)

 

dalje... :D

 

da se vratimo na konkretnu problematiku ... Kako smo utvrdili da se ne radi o nehrđajučem čeliku, u tom slučaju je potrebna fizička zaštita predmeta protiv hrđanja... a to opet znači da se MORA nanijeti nekakav sloj nečega (farba, plastika, krom, cink, ...) jer će u protivnom hrđati ... :takoje:

 

i na kraju da ti samo kažem da si za prvu "restauraciju" izabrao malo preveliki zalogaj, bez obzira što se radi o starom biciklu .. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

@strašilo : Hvala što si razjasnio ovo sa magnetom. Što se ostalog tiče, moj cilj je da bicikl izgleda kao da je nov. Kako ćemo nazvati proces kojim ću do toga doći za mene potpuno je nebitno - popravka, restauracija, kupovina ... drugim rečima, ako nova felna za bajs košta 10-20 evra, besmisleno je mučiti se sa poliranjem i šmirglanjem i nositi u firmu za 40 evra. Na to sam mislio. Nadao sam se da mogu da iskoristim to što mi je dostupna oprema za poliranje i nešto slobodnog vremena da sam neke stvari sredim, a ne da kupujem. Ali vratimo se začas na blatobrane i zaboravimo ostatak bicikla.

 

@aca-pn : potpuno si u pravu, ali zato sam i došao da mi pomognete, ne da me napadate ovde kako ništa ne znam (to i sam znam :P)

 

Ok ljudi, jednu stvar smo razjasnili 100% - nečim se blatobran od gvožđurije mora zaštititi od rđe. Sada sledi pitanje od milion dolara, koje sam postavio još u prvom postu :

Mogu li to nekako sam kući da izvedem nekim hemikalijama/lakovima ili moram da plaćam galvanizaciju/hromiranje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

@strašilo : Hvala što si razjasnio ovo sa magnetom. Što se ostalog tiče, moj cilj je da bicikl izgleda kao da je nov. Kako ćemo nazvati proces kojim ću do toga doći za mene potpuno je nebitno - popravka, restauracija, kupovina ... drugim rečima, ako nova felna za bajs košta 10-20 evra, besmisleno je mučiti se sa poliranjem i šmirglanjem i nositi u firmu za 40 evra. Na to sam mislio. Nadao sam se da mogu da iskoristim to što mi je dostupna oprema za poliranje i nešto slobodnog vremena da sam neke stvari sredim, a ne da kupujem. Ali vratimo se začas na blatobrane i zaboravimo ostatak bicikla.

 

@aca-pn : potpuno si u pravu, ali zato sam i došao da mi pomognete, ne da me napadate ovde kako ništa ne znam (to i sam znam :P)

 

Ok ljudi, jednu stvar smo razjasnili 100% - nečim se blatobran od gvožđurije mora zaštititi od rđe. Sada sledi pitanje od milion dolara, koje sam postavio još u prvom postu :

Mogu li to nekako sam kući da izvedem nekim hemikalijama/lakovima ili moram da plaćam galvanizaciju/hromiranje ?

 

Konkretan odgovor na to pitanje je: MOZES. ali na taj odgovor se postavlja drugo pitanje, "koliko ce to da traje" Moje licno misljenje je da nece dugo da traje. ako budes blatobran preprskao lakom, on ce da se ljusti jer i njemu treba neka vrsta podlog (hemijskog tipa). pocinkovanje bi stitilo blatobran od rdje a i sijalo bi se jer mozes i sam zastitan sloj da poliras ALI cim budes cuknuo blatobran negde stvorice se nesto nalik pukotini ili tome slicno (nzm. kako tacno da ti obljasnim) Cink puca kada se cukne, udari..... jedina adekvatne zastite koje se sjaje su HROM i Nikl... ... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja