Jump to content

Moto Zajednica

Hyosung GT 250 R EFI

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Kacim oglas za brata koji nema 100 poruka na forumu. Na sva pitanja ce odgovarati on, jer se mnogo bolje razume u to sto prodaje nego ja. :)

 

 

Hyosung GT 250 R EFI

2011. godište

5.800 km

Bez zamene

Kubikaža (cm3): 250

Snaga (kW / KS): 22 / 30

Nije registrovan

Cena na kraju, nije fiksna :)

1moto3.gif

 

Motor je kupljen nov u Beogradu, u V Moto salonu (ovlasceni zastupnik Hyosunga).Pre toga je stajao u predstavnistvu Mass Company-ija kao eksponat godinu i po dana (iz tog razloga poseduje sve nalepnice na sebi, nije koriscen za trke ili bilo sta slicno). U pitanju je EFI model, tj. model sa direktnim ubrizgavanjem (ajnspric).U prevodu nema karburatora nego novi sistem ubrizgavanja goriva. Takodje ima LED stop svetlo, fabricki tamne zmigavce. Ja sam drugi vlasnik, kupio sam ga od prvog vlasnika sa 3.300km i napravio sa njim 2.500km. Motor trenutno ukupno ima 5.800km, znaci bukvalno nov motor, tek razradjen. Posedujem 2 kljuca (1 nije koristen), kompletnu dokumentaciju, racun od kupovine motocikla, fakture, korisnicko uputstvo i ostalo. Motor je sve vreme garaziran, i kod prvog vlasnika i sada kod mene. Nijedan dan nije proveo na kisi, snegu ili slicno. Motor se i sada nalazi u mojoj garazi u cega se mozete uveriti pri dolasku. Motor je kod mene 3 godine, tj. od 2012-te godine. Na motor je ugradjen protocni karbonski auspuh sa niklovanom kapicom koji je radio Robert iz Ade (Robert Race auspuh), koji sem odlicnog izgleda, daje motoru izuzetno dobar, glasan i dubok zvuk.Motor se sa ovim auspuhom cuje sigurno 2-3 puta ozbiljnije i lepse. Auspuh je radjen po kalupu sraf na sraf, tako da nista nije menjano, fabricki auspuh moze da se vrati u roku od 15 minuta. Takodje, poseduje BMC sportski filter vazduha, kupljen i ugradjen u V moto Beograd. U kombinaciji sa ovim auspuhom omogucuje motoru da lepse ''dise'' i radi. Pored toga, poseduje naknadno stavljen zadnji amortizer, koji moze da se podesava u 3 nivoa, tj. tvrdoce. Ugradjena japanska pumpa za gorivo zbog boljeg protoka umesto kineske fabricke pumpe.(Mitsubishi pumpa).

 

Sve nalepnice na motoru su samo zalepljene, nisu lakirane, zalivene ili slicno sto znaci da mogu da se skinu po potrebi. Mada uzivo motor izgleda izuzetno atraktivno sa nalepnicama. Motor je 2009.godiste, prvi put registrovan i upaljen 2011-te godine. Posedujem papire o datumu prve registracije i datumu kupovine. Zamene me ne intresuju, motor se prodaje zbog nemogucnosti vozenja istog, tj. zdravstvenih problema. Pristajem na bilo kakve vrste provera kod Vaseg majstora, ili na licu mesta kod mene, sta god zelite. Proba (voznja) motora je moguca uz avans u celokupnom iznosu. Uz motor bih prodao i opremu po zelji kupca uz dogovor. Posedujem vrhunske kozne pantalone, koznu jaknu, rukavice, kacigu, cizme, pojas itd.

 

Cena bez opreme: 2500e. Nije fiksna. 0takoje.gif

post-13040-0-87318300-1409703453_thumb.jpg

post-13040-0-35817800-1409703498_thumb.jpg

post-13040-0-79958300-1409703499_thumb.jpg

post-13040-0-29664500-1409703501_thumb.jpg

post-13040-0-35442800-1409703502_thumb.jpg

post-13040-0-79446700-1409703503_thumb.jpg

post-13040-0-10327300-1409703505_thumb.jpg

post-13040-0-57870700-1409703506_thumb.jpg

post-13040-0-83476100-1409703507_thumb.jpg

post-13040-0-20974400-1409703509_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Koliko je to cudo, mislim gabaritno? Trebala bi biti najveca 250tka na trzistu trenutno. Stane balkanac na nju?

 

Koliko trosi u proseku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Koliko je to cudo, mislim gabaritno? Trebala bi biti najveca 250tka na trzistu trenutno. Stane balkanac na nju?

 

Koliko trosi u proseku?

pa i jeste najveca, i ima najsiru zadnju gumu od konkurencije, sedeo sam na njemu i sasvim ok mi je pristajao, cak je i glomazniji u odnosu na Suzuki GS500e ciji ram su Koreanci uzeli za ovaj motor, i sto je bitno u poredjenju sa najjacim konkurentom Kawom Ninja 250R ni u cemu ne zaostaje posebno, a potrosnja im se krece oko 4-4,5 litre sto neces ni osetiti s obzirom da vozis cvajtakt maschinen :)

Ja sam jedno vreme ozbiljno razmisljao da uzmem GT250, poznanik koji ga je imao par godina nahvalio je motor, ali sam ipak odustao pa sam uzeo CB500 zbog putovanja, jer kad se nakacimo nas dvoje na bajk + prtljag treba mi malo vise kubika :neznam: mada daleko od toga da GT nije sposoban da odradi posao, moze on to i te kako :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Sad gledam na cycle ergo gori su brojevi tj vise mi je savijeno koleno i kuk nego na mojoj cvaji a i ovo mi je pomalo neudobno. Ebes ga ne moze da bude mala kubikaza a udoban za visoke ljude, to ne prave 0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Da se zapljunem jedan vikend pa odem u NS da uzjasem i probam kako mi cuci..bojim se da ću ga kupiti1moto3.gif

 

Inace taj Hyosung 250R je istih dimenzija kao i ostali R motori od 1000cc, ne znam kako moze biti manji od tzr50?

 

Planirao sam da pazarim taj motor pa sam ga dobro prostudirao :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Evo bas sam sad uporedio dimenzije hyosunga i gsxr 1000

 

hyosung: 2,080x655x1,090mm

 

gsxr1000: 2,030x710 x1,130

 

Mada zavisi koje godiste je gsxr, razlikuju se po dimenzijama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

radi poredjenja, pre par godina, vozio sam jednu sezonu i malcice vise (oko 8-9.000km) Hondu VFR 750 koja mi je ergonomski super pristajala, i onda sam posle nje uzeo Suzuki RF400R, koji uopste nije manji jer mu je ram indentican jacem modelu RF 600R, ali,

kad sam bio da probam/kupim RF-a provozao sam ga malo po ulici i delovao mi je ok iako su mi na njemu bila savijenija kolena nego na VFR-u, ali

kad sam ga pazario, i doterao kuci, voznja nekih 20-ak km ,osetio sam da mi sve vise smeta taj cudan polozaj sa savijenim kolenima u toj meri, i onda,

posle nekoliko stotina km , jednostavno taj problem je nestao, navikao sam se, posle mi uopste nije bilo problem, ni kad sam isao na more, a isao sam 2x na more sa RF-om, i nikakav problem sa kolenima nisam imao , iako mi je u pocetku bilo malo zabrinjavajuce :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Gledao sam ugao kuka i ugao kolena. Naravno da je motor veći od Tzr 50. Svidja mi se jako sto je ajnspric. Takođe, makar bio i korejski, opet je ko nov. Ništa, moram da vidim masinu uzivo, ovako preko ekrana ništa ne moze. Nasao sam negde informaciju da fuzasteri imaju 3 nivoa podešavanja. Jedino sto meni A kategorija još nije gotova zbog nepovoljnih vremenskih prilika..biće 1moto3.gif

Brkicm. da li ti odgovara jedna subota, dodjem busom u NS, cucnem na motor, ne vozim samo probavam velicinu, malo ga upalis da čujem masinu, za dalje kako i šta zavisi od dupeta, stane ili ne stane1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

A to sto je Korejski ne treba da te brine, jer seti se,

SAMSUNG, LG - vrh elektronika

HYUNDAI, KIA - super auti

a sve je to made in KOREA :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Gledao sam ugao kuka i ugao kolena. Naravno da je motor veći od Tzr 50. Svidja mi se jako sto je ajnspric. Takođe, makar bio i korejski, opet je ko nov. Ništa, moram da vidim masinu uzivo, ovako preko ekrana ništa ne moze. Nasao sam negde informaciju da fuzasteri imaju 3 nivoa podešavanja. Jedino sto meni A kategorija još nije gotova zbog nepovoljnih vremenskih prilika..biće 1moto3.gif

Brkicm. da li ti odgovara jedna subota, dodjem busom u NS, cucnem na motor, ne vozim samo probavam velicinu, malo ga upalis da čujem masinu, za dalje kako i šta zavisi od dupeta, stane ili ne stane1lol.gif

 

Odgovara, samo se javi ranije da se isplaniramo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Druze, ja bih došao za vikend do Ns da vidim motor, ako tebi odgovara. Reci koji vikend i dan, subota ili nedelja pa da ja cucnem na njega, ne mogu vise da odlazem, prolece samo sto nije :) moze i na pp pa se dogovaramo da ne punimo temu bezveze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Bio, probao, motorce je skroz korektno, ima par sitnih ostecenja od klizanja ali su minorni i čisto kozmeticke prirode. Nažalost, meni je taj motor mali i previše agresivnog polozaja tela. Drago mi je da sam video motor i probao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Bio, probao, motorce je skroz korektno, ima par sitnih ostecenja od klizanja ali su minorni i čisto kozmeticke prirode. Nažalost, meni je taj motor mali i previše agresivnog polozaja tela. Drago mi je da sam video motor i probao.

 

Ne hvalis se da si uzeo TDMa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja