Jump to content

Moto Zajednica

Honda VF 750 f 1988

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

post-19418-0-50345100-1409310248_thumb.jpgpost-19418-0-50345100-1409310248_thumb.jpgpost-19418-0-52267200-1409310185_thumb.jpgPozdrav do svih na forumu.

Clan sam ovog forum a ne bas od davna i samo sam ga pratio i stvarno je dobar.

sada bih hteo da pitam kao sto je gore navedeno oko Honde VF 750 f. Radi se o motoru koji bih hteo da ga uzmem po nekoj ceni od 800 evra neregistrovan sa predenih 3200km .Po raznim forumima sam procitao da se radi o rizicnoj masini (mislim na defekte ) pa zato sam hteo neke savete i sugestije od iskusnih pozbavaoce ove masine .Zanima me dali se isplati ta investicija oko tog motora .Pokusacu da stavim i neke fotografije od istoga ako uspem.Puno pozdrava od Blazevskog iz Skopljapost-19418-0-65453800-1409310123_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

1. Ako si siguran da je presla 3200km kupuj i ne razmisljaj!

 

2. Ako si siguran da je presla 32.000km kupuj i malo razmisli.

 

3. A posto je najverovatnije presla 320.000km zaobidji...mada lepo izgleda...

 

1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ovoj Hondi sa slike je procureo rezervoar - to možda može lako da se sredi, ali ako je previše istrulio, onda je sređivanje u sferi naučne fantastike ukoliko nemaš nekog limara koji je voljan time da se ozbiljno pozabavi. Opšte stanje ovog motora je daleko od 3.200 km. Sad, ako agregat nema čudne zvuke, i ako su mu karburatori u iole pristojnom stanju, onda eventualno i da razmisliš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

pa 32 000 je sigurno presla, samo koji put 1lol.gif

 

ispregledati dobro, ovakve masine iz 80ih su imale tendenciju da se mnogo zagrevaju i da im cesto strada radilica, nisu bas preceste kod nas i do delova nije lako doci po nekim preteratno povoljnim cenama, preko tipa nemacka, austrija ih ima a jbg sad verujem da ima i kako se kome zalomi, znaj da kad kupujes ovakav motor pogotovu ovoliko star da ces bar jos 200e uloziti da bude u korektnom stanju, sto se tice samog kvaliteta, honda je honda ako je iole odrzavana, gurace jos duuugo 1zdravo.gif

 

A kolega Golub moze iz prve ruke da ti kaze u kom smeru moze da ode sredjivanje starijeg motora kome npr u oglasu samo treba da se zameni zadnja guma 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Vf je promasen model honde....cak sta vise najnekvalitetniji hondin agregat....ima problema sa podmazivanjem radilice i bragastih....totalna suprotnost vfr koji je neunistiv pocevsi od rc24 ke...

 

Tako da moj ti je savet ako volis te v masine sad za 800 evra mozes da uzmes vfr 750 rc 24 i da se sit navozas...ima i on dve sitne mane kao i noviji rc 36 a to je regler i frajlauf...ali agregati neunistivi,razvod preko zupcanika,samo menjas ulje i pun gas,nikad nece stati...

 

Ja sam imao rc 24 ali meni licno nije legao sta znam valjda ne volim te v agregate...samo drnda a ne ide nesto posebno za moj ukus....ali o izdrzljivosti skidam kapu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Pozdrav

Puno se zahvalan na vasim odgovorima .Mislim da ga necu uzeti jel vase iskustvo je vece od mojega .inace motor je dovezen ia Svajcarije prije 15 i vise godine a tip koji je sopstvenik zivi tamo i vozio ga kada je dolazio u Makedonii.Ali odlucili su vasi sugestije a i na drugim forumima sam procitao da nije neka masina.Ipak puno hvala na pomoci .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

ja sam osamdesetih kupio ovakvu hondu sa predjenih 3000 km. bila je kod mene tri sezone. bio sam dva puta u rovinju a zivim u okolini panceva.Nista nisam pipnuo oko motora. i ova kilometraza od 32000 nije nista za hondu.Pozdrav za makedoniju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: cbr900rr-xl1000v varadero

Pre svega veliki pozdrav svima! Prvi moj motor "ozbiljnije" kubikaze je bila bas ova Honda.Mada se ja u Hondu "kunem" mogu vam reci da je ovaj model njen totalni promasaj-sto rece kolega iz nekog predhodnog posta:totalno djubre od masine....Licno ja sam imao problem "utanjale" su stubline i duvao je kompresiju u vodeni prostor,onda posto je razvod u agregatu sa lancima koji su predugacki pri svakom ozbiljnijem cimanje na gasu rizikovao sam "prezubljivanju" masine. Menjao sam spanere,razvodne lanceve,brusio glavu,menjao dihtunze na glavi i sve u svemu vise "vezbao" mehaniku nego sto se vozio. Na kraju sam je prodao i resio problem.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja