Jump to content

Moto Zajednica

Odjavljivanje tablica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

 

Sta se desava ako je motor na meni a istekla registracija pre godinu dana, da li je obavezno odjaviti tablicu?? pozz svim bajkerima

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Mislim da nisi duzan, ali da je to period u kome mozes da produzis registraciju (nova nalepnica). Ako taj period prodje, moras da odjavljujes (vratis staru tablicu i ponistis saobracajnu) i da radis sve novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Iz licnog iskustva

 

Ako prodje duze od 1 ili 3 meseca (nisam siguran) nakon isteka registracije ako ponovo zelis da registrujes staru vratis a dobijes (platis) novu tablicu nema odjave ako se vodi na tebe.

 

Ako prodje isti vremenski period i samo zelis da odjavis motor nista ne placas samo vracas tablicu

 

U oba slucaja nemas nikakvu kaznu za ne odjavljivanje motora nakon isteka registracije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Obaveza je vlasnika motornog vozila, da nakon isteka registracije, u roku od 30 dana, vrati tablice. Ukoliko to ne učini u navedenom zakonskom roku, može očekivati i novčanu kaznu, što zavisi od ažurnosti policijskih uprava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

Ja sam odjavio na kolima posle 2 god, a na motoru posle godinu i 3 meseca. Nikad kaznu nisam platio, niti sam platio nesto zbog toga :rolleyes:

 

Послато са GT-S5830i користећи Тапаток 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

I da napomenem da je novčana kazna od 6-20.000 dinara1neznam.gif

 

Za upravljanje vozilom na javnom putu kome je istekla registracija. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Po pravilu tablica se vraca ako je isteklo vise od 1 mesec. Tvrde da za to ima neka kazna mada nikome ne pisu. Stvar je u tome sto su izlaskom novih tablica rekli da su tvoje narednih 7 godina, pa opet nisu. Valjda im glupo zbog toga sto su slagali :D

Odjavljivao ili ne sad je svejedno posto se odjava vise ne placa. Jedino sto moras platiti novu saobracajnu i tablicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Za upravljanje vozilom na javnom putu kome je istekla registracija. ;)

ZOOBS

 

Član 274

Vlasnik, odnosno korisnik registrovanog vozila, ako u roku od 30 dana od dana isteka važenja

registracione nalepnice ne podnese zahtev za izdavanje nove registracione nalepnice, dužan je da vrati

registarske tablice organu koji je iste izdao. u ČL.332.T.102. predviđena je kazna navedena u prethodnom postu (čija visina se poklapa sa kaznom koju si naveo).1zvizduk.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Za neodjavljivanje posle više od 30 dana od isteka registracije sledi automatski prekršajna prijava iz SUPa. Samo je pitanje koliko su ažurni da odmah šalju prijave prekršajnom sudu ili nemaju uvek vremena za to. Moj stari motor bio je neregistrovan 2 i po godine, a tablicu nisam vratio. U trenutku kad su u SUPu umrežili kompjutere, odmah im je izbacio sva neodjavljena vozila i ja sam popio prijavu. Ako u tvom mestu imaju takav program, prijavu i kaznu možeš da očekuješ vrlo brzo po isteku mesec dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Plus tablicu kad odjavis, izbuse ti (poniste) saobracajnu (sa kojom se kasnije ponovo registruje).

Za kaznu je tacno da stoji u zakonu, ali praksa je potpuno drugacija. Nece te salterska sluzbenica u MUP-u kazniti sigurno, to prakticno nije ni njen posao niti je obucena za tako nesto. A neko drugi takodje ce se tesko baviti time pored toliko drugog posla... To je vise klauzula koja te prakticno tera da budes azuran. I mislim da radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Nema nista od kazne. Vrati i ne brini. Ja sam vratio posle 10 meseci i nista ( nova tablica, ne stara )Njihov sistem ce proraditi za 10 godina !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

ja zakasnio pre par godina mesec i po dana (jebiga nisam stigao1neznam.gif) i registrovao normalno ali me kaznili sa 1500 dinara ,e sad to je bilo po starom kako je sad jebem li ga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja