Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko izbora motora.....

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Posto vec neko vreme nagovaram zenu da idemo negde u voznju motorom, mislim da je lagano dosao i taj dan da moram nabaviti neki motor koji bi mi zadovoljio sve moje potrebe. Ideja je bila da probamo da se napakujemo na bmw r51/3 i odemo u neku voznju po Vojvodini, ali i meni samom je dosta neudoban polozaj sedenja na njemu. Savetovali su me da podignem korman, podebljam sediste,..... ali necu nista da prepravljam na njemu. Svidja mi se ovakav kakav jeste, ali nije mi za putovanje sa suvozacem.

 

Zbog svega toga sam poceo da razmisljam o nabavci nekog drugog motora (dodatnog). Nije mi bitna ni krajnja brzina, ni kako ubrzava, bitno mi je samo da me moze dovesti tamo gde sam posao i da ne prelazi 750cc. Najvise sam razmisljao o nekom cruiser-u tipa Dragstar ili Shadow (cisto zbog toga sto vise volim taj oblik motora). Posto sam visok 187cm i imam 90kg, zamolicu vas za preporuku nekog modela koji bi odgovarao mojim gabaritima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Član Buca prodaje yamahu dragstar 650

 

http://forum.bjbiker...vs-650-classic/

 

Znajući Bucu ovo je verovatno najbolji polovni kruzer koji možeš dakupiš u Srbiji :zdravo:

 

 

Znam za ovaj motor. Vec sam ga zagledao ovde na forumu, ali mene samo interesuju iskustva sa tim modelima ili nekim trecim zbog moje "visine". Ljudi me ubedjuju da ce mi cruiser-i biti neudobni za vozikanje. Sto se tice same nabavke motora, to vec imam reseno sa nekih drugih strana pa mi samo treba pomoc oko izbora. U svakom slucaju hvala za preporuku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Posto sam visok 187cm i imam 90kg, zamolicu vas za preporuku nekog modela koji bi odgovarao mojim gabaritima.

 

Imao sam Dragstar 650 a istih sam gabarita i motor mi je sasvim odgovarao. Shadow nisam vozio ali mislim da bi ti Shadow 750 takođe bio OK, dok je Shadow 600 čini mi se nešto manji pa ga ne bih preporučio ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Meni licno je voznja motora koji ima los zvuk kao da jedem rostilj sa elektricne ploce. Da, radi posao ali je sranje da se ne lazemo 1moto3.gif

 

:lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Sto se tice zvuka, uvek imam BMW r51/3! :moto3:

I moja voznja bi bila uglavnom 80-90 km/h sa zenom. Nisam ljubitelj brze voznje, ali sam zato ljubitelj uzivanja u voznji.....

 

Dnevne kilometraze tesko da ce biti vece od 200km, posto zena tek treba da zavoli motore ;).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Nisam nista pisao neko vreme, posto sam bio rastrzan na sve strane oko trazenja motora. U svakom slucaju, zeleo bih da se zahvalim svima na pomoci i saetima oko izbora motora. Motor je kupljen pre par dana. Pobedila je Honda Shadow 750 Aero.... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Obecao sam slike, pa evo nekoliko.....

 

A sada lagano sredjivanje.... Duga je zima, ima se vremena....:jee:

post-24249-0-67625900-1414926750_thumb.jpg

post-24249-0-88276800-1414926755_thumb.jpg

post-24249-0-31995200-1414926760_thumb.jpg

post-24249-0-85903400-1414926763_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja