Jump to content

Moto Zajednica

Potrebna pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Pozdrav novi sam na forumu, naime imam problem sa motorom, ne daju mi se pare vise za majstore pa rekoh da pitam ovde...

 

Ovako imam Tomos T14, dosta dobro ocuvan i malo je isao kod majstora na popravke, ali sad mi se desilo da je bio kod majstora i kad ga je dovezo vise mi motor ne radi u leru kad je u mestu, naime ubacim u ler izmedju prve i druge brzine i pustim gas, on se ugasi momentalno, do cega bi to moglo da bude da resim sam ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Moj prvi motor je bio Tomos 14,plavi metalizirani,nezaboravan i izdrzljiv ko konj.Nisam najbolje razumeo, da li ti motor ugasi odmah po ubacivanju u ler,ili ugasi samo kada je na niskim obrtajima u leru.Ako mu drzis visok gas u leru onda ne gasi?...Ako je tako onda je verovatno do paljenja,platinska dugmad su slaba tacka,kondezator,i kao kod svih motora moze i svecica da ne valja.Iz iskustva znam da je paljenje njihova slaba tacka. Takodje i karburator moze biti u pitanju,mada kod njega ta funkcija retko kad otkaze.Mozda je sklopljen naopako,ili je bas jako prljav,pogledaj i njega,on je krajne jednostavne konstrukcije. Srecan rad !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Upravo tako, meni majstor kaze da nije dobro nastelovana neka sajla za ler ili za gas nisam ga razumeo trazi mi 50 evra da mi nasteluje to, mislim da je to preskupo, molim da mi neko objasni kako to da uradim, posto ne znam najbolje uvek sam kod majstora isao, trenutno moj majstor nije tu na odmoru je ne znam sta cu..

Motor se ugasi tek kad se pusti gas u leru, sve dok drzis i mali gas on radi, i da kad se pali motor sad moram da drzim pun gas da bi ga upalio, a pre sam palio motor sa vrlo malo gasa...

I da kad pustim gas dok je u brzini a drzim kvacilo isto se gasi..

 

I jel skupo to sto kazes da je otisla platinska dugmad ili kondenzator, ja sam po pitanjuj toga skroz neupucen, znam samo da vozim i toliko, lepo me je poteralo, auto na kanalu kod majstora, motor vracen sa kanala neispravan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Ma nemoj da mu dajes tolike pare, to je preskupo! Verovatno je rastelovan karb i samo treba to regulisati, to je 2min posla onome ko zna..probaj da vozis sam dok se ne vrati tvoj majstor ili nadji negde sraf na karburatoru gde se kaci sajla od gasa na karb..taj sraf odvrni/zavrni da povecas ler gas..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Za početak napiši odakle si, možda neko od članova živi blizu tewbe pa ti može pomoći !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Jesi li se ti nama predstavio?

Zbog cega je bio kod majstora, i sta je taj stimung-lik od 50e cackao?

Pokusaj da budes precizan da bi dobio pravi odgovor.

I definitivno promeni majstora koji ti za podesavanje Tomosa trazi 50e, i to posle svoje "majstorije". :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

To je garant ovaj karburator probaj zavrni malo ovaj sjajni sraf na dnu sa oprugicom...tu se steluje visina ler gasa....cesto on cak yna da se skroz odvije i ispadne....ako se nista ne desava,onda je nesto unutra cackano oko dizna ili plovka pa preliva...

 

http://fodi.frubar.net/files/8527FE04-3969-AF43-A8E5-FF06AB1BFD61.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

U bre, ne znam ni sam, sve mi rastelovano, moj majstor dolazi tek za mesec dana a ovako da se vozi ne moze, malopre isao do reke i zakida mi se sajla kvacila, i sad me zanima mogu da odem do prodavnice u susednom gradu bez kvacila? Smem da menjam brzine bez kvacila ?

Kad kupim sajlu kvacila jel se to tesko steluje ?

Provericu ujutru sajlu za gas i karburator, ako je cackao nesto drugo onda nzm sta cu..

I htedoh da pitam koliko otprilike kosta da se uradi cela struja na T14tici nova i koliko kostaju sajle ?

Inace iz Cuprije sam...

 

I da jel moze da se vozi sa tim rastelovanim karburatorom posto mi se ne daju pare ako ne mogu sam da namestim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Brano,ne daj te pare majstoru ni u ludilu,taj preteruje svaku meru,skoro sve na T14 mozes sam da uradis sa malo alata.Video si na slici da je to Bing karburator,bas taj jeste,onaj sraf zlatne boje ti je dizna,a ovaj sa oprugom sluzi za ler gas kao sto rece Mohikanac.Zategni taj sraf sto vise pa upali motor,i ako motor radi i ima visok ler onda ga polako otpustaj.Ako zeza i dalje odsrafi mu diznu,mozda je zapusena,mozes da je produvas ustima,ili lagano procackas nekom tankom iglom za sivenje,pa onda opet produvas.Pogledaj i plovak,dogadja se da ljudi okrenu naopacke plovak.....Sto se tice cene platinske dugmadi i kondezatora,oni su bili jeftini kada sam ja to kupovao,i sada su verujem sigurno povoljne cene,jedino pri zameni istih moras da imas kljuc-radapciger za skidanje magneta koji je takodje jeftin i dostupan.Najbolje da ti to neko uradi ko ima tog iskustva,ti gledaj i odmah ces nauciti jer je to jednostavno....Ne menjaj brzine bez kvacila,lako se menjaju sajle,odsrafis onaj mali dekl gde ulazi sajla,izbacis staru,ubacis novu,pratis kako je stajala stara sajla,mada kazem ti neka ti samo neko pokaze jednom kako se to radi odmah ces ukapirati.Tako smo svi mi ucili jedni od drugih,ili smo sami to "istrazivali".Tomos je izdrzljiva mazga,laka za odrzavanje,i ima najpovoljnije cene rezervnih delova,uvek je tako bilo i ostalo,bez brige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Mozes da vozis bez kvacila, ako moras. Kad kreces malo se odgurni nogama i uz nikakvo ili vrlo blago dodavanje gasa toliko da se ne ugasi ubaci u prvu i kasnije samo skines gas i prebacis u narednu brzinu i dodas gas, standardna procedura. Kada treba da stanes lagano koci i spustaj brzine, gledaj da pogodis obrtaje da ne cima mnogo i probaj da ubacis u neutral pre nego sto skroz stanes da ti se ne bi ugasio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Hvala na pomoci videcu da se javim druze... Nego dobar mi je do posla i nazad.. Naime sinoc sam pokidao sajlu kvacila i danas sam zamenio, zanima me kako da znam kad je kvacilo nastelovano, ja sam skroz stegao sve i ne znam kako kad je nastelovana, dignem motor na nozice i ubacim u prvu stisnem kvacilo ali tocak se i dalje okrece, kad trebam da podjem iz lera, u leru sve upali ali kad treba da podjem ja stisnem kvacilo al ono promeni brzinu i cimne me napred i ugasi se, tek kad u leru gurnem motor napred i ubacim u prvu dok motor ide na ler onda se ne gasi i ne trza, a da i kad je u brzini ja stisnem kvacilo i motor se ugasi kad pustim gas iako drzim kvacilo ... Molim nekoga da mi pomogne, cak mi se danas desilo da nije hteo da upali jedno deset puta sam ga probavao i na kraju u drugoj upalio na gurke i sad pali dobro, ali kad to nije htelo curio je dosta kod svecice kad sam ga ugasio...

Molim pomoc...

I da u niskim obrtajima na leru se gasi, i kad stanem ako sam na primer u prvoj brzini i ja stanem stisnem kvacilo pustim gas i stisnem kocnicu odmah se ugasi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Izvinjavam se zbog duplog posta, neko pomoc ?

Zaboravio sam da kazem da na raskrsnici ne mogu da stanem odmah mi se ugasi, tacnije stisnem kvacilo i kocnicu a pustim gas i odmah se gasi, na svakoj raskrsnici mi se ugasi pa nece da upali posle >.<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja sam ti rekao da se javis, nisam majstor ali imao sam t15 i tu problematiku poznajem, naravno sve je to drugarska pomoc 'za dz', drugacije je uzivo da ti objasnim a drugacije slovima ovde .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Izvinjavam se zbog duplog posta, neko pomoc ?

Zaboravio sam da kazem da na raskrsnici ne mogu da stanem odmah mi se ugasi, tacnije stisnem kvacilo i kocnicu a pustim gas i odmah se gasi, na svakoj raskrsnici mi se ugasi pa nece da upali posle >.<

 

Nema tu pomoci, barem koliko ja vidim. Ti si beznadezan slucaj... :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Braticu javi se vise ovom drugu biker q da te upozna sa tvojom masinom..sve to mozes sam da resis samo da malo poznajes svoj motor,50€ je van pameti za tako nesto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Braticu javi se vise ovom drugu biker q da te upozna sa tvojom masinom..sve to mozes sam da resis samo da malo poznajes svoj motor,50€ je van pameti za tako nesto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Mora da se nasteluje ler gas, do tad kad pritisnes kvacilo, odrzavaj ga gasom da se ne ugasi

 

Problem je kad stisnem kvacilo motor i dalje ide ne staje...

Na primer vozim motor 2 km i kad stanem curi mi u predelu svecice i auspuh mi se pusi...

Cim ga ugasim nema sanse da upali dok se ne ohladi...

Ako vozim 2km i posle ga upalim nekako na ler dok je jos vruc motor odmah se gasi jedino se ne ugasi ako se drzi pun gas...

Jedva digne obrtaje kad ga palis dok je vruc...

Ali ujutru dok je hladan iz prve pali i radi na leru bez imalo gasa i ne gasi se sve je najnormalnije, odvezem jedan krug i odmah se gasi...

Mozda je nesto do kvacila, posto kad trebam da stanem na raskrsnici stisnem kocnicu i kvacilo i probam da ga odrzim gasom, ali on na kvacilo ne stane i dalje ide u brzini, ja stisnem kocnicu pustim gas i on kako stane tocak on se ugasi....

 

Javio sam se Bikeru Q hvala mu unapred.. Ali moze neko da mi kaze sta bi ovo moglo da bude da znam ako trebam da kupim neki novi deo pa da Biker to sklopi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Pogledacemo ne kupuj nista na slepo, ta sajla kvacila nije dobro zamenjena, treba srediti karb i eventualno pogledati da nije auspuh zapusen, usput pogledamo i platine, imas li ulja u menjacu itd. A znam i gde ima delova tako da nemas razloga za brigu, u krajnjem slucaju uputicu te na majstora koji nece kozu da ti odere ali mislim da cemo mi da ga dovedemo u red.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja