Jump to content

Moto Zajednica

Hitno potrebna pomoc na putu u CG!!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Suzuki GSX R750

Cao drugari, trenutno se nalazim u CG u Baru i imam jedan veliki problem oko kvara na motora, pa sam mso da mozda mozemo zajedno da ga resimo, mozda se nekom vec dogodilo nesto tako ili pak neki majstor zna o cemu se radi.

U pitanju je suzuki gsxr 750 k7, a evo sta i kako mi se desilo...

Krenuo sam u ponedeljak na put od 1700km iz Lazarevca i sve do Zlatibora nisam imao nikakvih problema, kada mi je u jednom trenutku motor naglo poceo da usporava, kao kada bi oduzeo gas ili kada bi aktivirao kill switch. Napominjem motor se ne ugasi, samo pocne usporavati i to traje par sekundi kad opet dobije gas, ali na displeju pocne da treperi crvena lampica i prikazuje FI (fault indicator). Skinem ga sa kontakta i ponovo startujem i sve bude ok odredjeno vreme, kad se problem ponovo vrati i biva sve cesci i cesci... Da problem ne ostane mali, kada sam stigao u bar gde sam sada smesten, pokusao sam da sam otkrijem kvar stavljajuci ga u dealer mode kako bi eventualno ocitao gresku. I uspeo sam u tome, i u pocetku mi je prikazao dve, C60 i C42, da bi kasnije C42 nestala. C60(cooling fan relay circuit malfunction) je ostala, ali meni oko ventilatora radi sve perfekto, pa zeleci da nekako resetujem kompjuter skinuo sam akomulator na pola sata i gle cuda, vise nece ni da upali. Sada kada dam kontakt blinka crvena lampica kljuca, i motor vergla ali nece da startuje. Pretpostavljam da je ta lampica za imobilizator motora. Skidao sam i ranije akomulator na duze ali mi se nikad ovako nesto nije desilo.

Zna li neko u cemu je problem i kako bar da sredim kvar oko paljenja kako bi mogao da se vratim kuci, posto vise i ne razmisljam o nastavljanju puta, samo o povratku.

 

Pozdrav i hvala svim kolegama koji se odazovu na ovaj poziv u pomoc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako ne uspe ovo sto ti je Mario postavio, preimenuj temu u "hitno potrebna pomoc na putu u CG". Ima ovde forumasa iz CG, pa ce pre tako baciti pogled na temu i mozda ti se neki i licno nadje u toj nevolji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

U Starom Baru ima jedan servis motora pa probaj kod njega da resis problem.Kad podjes iz Bara prema Ulcinju predjes preko onog velikog mosta i dolazis na kruzni tok.Pre kruznog toka ima jedan put desno,cini mi se da ima neki salon keramike,skrenes tu i odatle ima jedno 600-700 metara do servisa.Malo je zajebano da ga nadjes ali znaju ga lokalci,raspitaj se malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Suzuki GSX R750

Bio kod majstora kaze ne moze on to da sredi, poslao me u kljucarsku radnju, kljucar reko da moram da mu donesem kompjuter da ga on rasturi posto je zaliven, i da ugradi nov modul i dva kljuca. To bi me kostalo 100e i trebalo bi da resi problem ako je u pitanju to. A sta ako nije... zvao sam i prokom u podgorici, kaze mi covek otvorno "nismo mi bas neki strucnjaci za to, al imam nekog u yamahi ko bi mozda mogao da resi problem" samo treba da ga doslepam, samo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Imaš li onaj crveni ključ?

Kod ortaka (TDM900), kad bi skinuo i vratio akumulator, morao je prvo da koristi crveni ključ, pa onda ovaj normalni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Suzuki GSX R750

Nemam crveni kljuc, msm da i ne postoji za ovaj motor, a i ranije sam skidao akomulator, nikad mi se ovo nije desavalo. A sto se tice prekidaca na copaku siguran sam da nije to jer treba pali kad je u leru i ako je na copaku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

druže, meni ovo više liči na problem sa strujom, kao da je izgubio signal sa pikapova ili signal sa senzora radilice. Proveri da ti se nije negde zeznuo neki kontakt (pogotovu ako imaš senzor na radilici.....)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

edit: link koji sam našao vidim da je već okačen... nadam se da ćeš srediti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere
0stabre.gif Skini opet kleme sa akumulatora, pokusaj tako da ga resetujes.. . verovatno imas senzor radilice, nekako mi se cini da on jede g. Jedino njega ne mozes da prespojis da sljaka da se dovuces do kuce, sve ostalo moze uz pomoc stapa i kanapa... ali ako se zakljucao imobilajzer, ne pomaze voda majko....1neznam.gif Sa srecom tebro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ako nece da upali moras prvo da razgranicis da li? (to se zove sistem eliminacije)

1. Nema varnice

Skini svecice, stavi ih u kapke, verglaj i videces da li ima varnicu... ako iima nije imobilajzer( ponekad NOVE svecice traju dva dana)

 

2. Nema goriva

Nema u rezervaru; pumpa ne radi; pumpa radi ali ZAPUSENO SITO OD PUMPE (95% kvarova na suzukiju); sipali ti eurodisele;(to sam imao par puta), zapusen filter goriva...

 

3. Mehanicki kvar

Kompresija; prezubio lanac,...

Nadam se da ces naci kvar. Jako je nezgodno kada se bez prave dijgnoze krene u popravku, menjanje delova.... tada se pokvari i ono sto je dobro.

U krajnjem slucaju bolje ti je da odneses motor autom kuci nego da ga tamo skroz raskopas, sa tim poludijagnozama, kao imobilajzer itd...

Kuci kad stignes onda je druga pesma. Eto nadam se da ces naci resenje. !!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Nema varnicu !

Proveri:

-konektore (oksidacija/prekid)od kontaktbrave/čitaca do racunara

-osigurace (oksidacija)

 

Ako je to sve ok ...onda druze trazi prevoz za sebe i motor prema kuci ... posto tu dalje neces moci nista da uradis

 

Kvarovi:

-kontaktbrava (retko)

-čitač kod ključa (na kontakt bravi)

-ECU

-Instalacija (retko)

 

 

Moguce je i usled slabijeg akumulatora da zakaze kod-kljuc.

 

Zadnji suzuki koji nam je bio u servisu sa c42 greskom je "izgubio-pobrkao" program u racunaru i nije prepoznavao kljuc.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

 

 

Moguce je i usled slabijeg akumulatora da zakaze kod-kljuc.

 

probaj sa drugim akumulatorom ili preko kablova veži na neki auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a ja prekjuce dodjoh iz bara...puuu....ali,imam neke momke koji mozda mogu da ti pomognu,ako se nisi snasao 063697094 pa me zvrcni,moz i viber...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

067 278 192 Darko ubjedljivo najbolji majstor na primorju ravnom i u Baru

Moj br je 067179336 pa ako ti sto jos bude trebalo zovi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Suzuki GSX R750

Juceo sam raspakovao ceo motor sam posto majstori koji su mi bili nisu uspeli da nadju kvar. Kupio kontakt sprej i ocistio sve konektore, rasturio bravicu posto sam posumnjao i da je tu problem. I gle cuda, u bravici jedan konektor odlomljen, ja sav srecan brzo resim taj kvar, a i ostali kontakti su bili prljavi i namasceni. Operem ja to i sklopim, kad ono ista prica. Probao sam i da dopunim akomulator, nista. Sad pokusavam da dobijem Darka al mi se ne javlja, ako ne uspem, onda sutra na voz pa kuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Suzuki GSX R750

Uglavnom msm da je imobilajzer, jer mi pise u upustvu da cutoff- je pumpu za gorivo, a ona se ne cuje da radi. Probao sam direktno pumpu i ispravna je. Tako da msm da ako Darko nema dijagnostiku, da mi ni on ne moze pomoci, mada se sada hvatam i za slamcice. Jos uvek nisam uspeo da ga dobijem. Ima li neki drugi br?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja