Jump to content

Moto Zajednica

Lupa u masini poslije 6000 obrtaja

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R 2005

Znaci vozim i na 6000 obrtaja pocne nesto da lupka u masini sa povecanjem obrtaja se pojacava zvuk lopanja i ubrzava tempo.

 

U mjestu ne mogu da skontam da se ista cujem, znaci samo u voznji.

Cini mi se da lupanje dolazi iz gornjeg desnog dijela masine, mozda oko glave, ali ne mora da znaci.

 

Spaner faznog lanca provjeren i ispravan je.

 

 

Sta ciniti dalje?

 

Motor je kawasaki zx6r 2001

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R 2005

Nisam bas neki strucnjak iako volim sarafati po motoru i uciti,

 

Zvuk dolazi kako se cini bas ispod poklopca ventila sa desne strane, moze li sta na bregastoj lupati?

 

A ako je zazor to bi trebalo rijesiti stelovanje ventila??? Valjda

 

Kakvi su kod njega ventili zna li ko, dal su hidro podizaci ili klasicni ventili? Steluju se pomocu plocica??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ма какви вентили, да не ваља зазор на њима чули би се на свим обртајима а не само на 6000......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Teraj kod majstora sto pre ili neka dodje majstor kod tebe da cuje to. Ako je prolupao na klipnjaci napravice haos uskoro ako ga vozis....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R 2005

Ne vozim motor....ako je na radilici prolupao dal bi se trebao opet cuti na svim obrtajima? Ili mozda ne.

 

Kad je poceo lupati vracao sam se kuci sa malo daljeg puta. Stao da odmorim...motor se ohladio...krenuo dalje radi fino..do 8000 obrataja....kako se grije pocinje se cuti i na nizem broju broju...kad je na radnoj temperaturi cuje se vec na 3500 pa na dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R 2005

ja ga kupio sa 38 000km ja za ovu sezonu napravio 4500km pa sad ima 42 500km.

 

Karter jeste skidan, vidim da ima diht mase, i skidano je kvacilo takodje diht masa na deklu ali kvacilo nije, nabavio sam novu korpu i lezajeve i zamijenio jer sam mislio da tu nesto lupa ali problem je ostao....

 

Na koji nacin da provjerim lezajeve na radilici.??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

to bi moglo da bude da nema dovoljno ulja u glavi motora... tj da je neki uljni kanal začepljen skroz ili delimično... u svakom slučaju teraj kod majstora da ne napraviš totalku ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

to niko ne zna dok se ne otvori agregat a definitivno imaš problem u agregatu... može da bude nešto sitno a mož i da bude nešto veće... pogledaj po netu "clunking noise after 6000rpm" na kawinim forumima ali definitivno teraj motor kod majstora ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R 2005

Bio bi on kod majstora isti dan kad sam cuo lupanje da ovde kod mene postoji majstor.......u krugu od 200 kilometara niko blage veze o motorima nema, najslozenije sto su rastavljali je IMT 539 1hmm.gif1ups.gif1ups.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

ja ga kupio sa 38 000km ja za ovu sezonu napravio 4500km pa sad ima 42 500km.

 

Karter jeste skidan, vidim da ima diht mase, i skidano je kvacilo takodje diht masa na deklu

 

Radio sam davno jedan motor. Čovek ga kupio, vozio se i počeo da lupa u glavi sa desne strane. Skinem ventil deklu i vidim da je desna strana skroz suva - ne dobija ulje . Ispostavilo se da je neko nekad nešto radio na motoru i da su ga dihtovali silikonom - i to baš obilno. Kasnije se u radu parče silikona odvojilo i začepilo uljnu magistralu koja tera ulje u desni deo glave . Epilog : morala se menjati bregasta i klackalice sa desne strane i rasturiti ceo motor da bi se očistio od silikona. Možda je i kod tebe nešto slično. Valjalo bi da skineš ventil deklu ako je moguće ( nisam radio tvoj model motora pa neznam ) i pogledati da li je sve podmazano kako treba i nauljeno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R 2005

To je vrlo moguce jer je neko skidao karter i kad sam skidao plastike vidim da je okolo dosta silikona iscurilo....vjerovatno je tako i na unutrasnju stranu....mozda je komadic otpao i stvarno zacepio neki kanal...

 

Nepristupacno jeste ali skinucu ventil dekl da pogledam stanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R 2005

Skinut ventil dekl, ulja ima ravnomijerno po citavoj povrsini, okretao sam masinu i gledao bregaste, bar na oko ne mogu primijetiti da postoje ikakva ostecenje na bregovima.....fazni lanac zategnut odlicno.....

 

 

Sta jos da kontrolisem dok mi je skinut dekl i na koji nacin???

 

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa za početak uzmi špijun, pa prekontroliši zazor na ventilima - možda sa nekim nešto nije u redu, vidi da nije neki pretegnut ( moguće i da je unutra nešto loše sa sicom ventila ). Valjalo bi da premeriš kompresiju ( valjda neko ima merač kompresije u blizini ). Možeš i poskidati svećice pa zaverglati motor i gledati desnu stranu bregastih - možda se nešto pokaže. Moguće je i da je bregasta dobila neki luft tu na kraju u svom ležištu. Samo polako - da ne napraviš nešto loše. Valjda imaš nekog drugara , pa ga pozovi - četiri oka vide više nego dva .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R 2005

Hvala puno na dosadasnjoj pomoci....

 

To cu sutra nastaviti.....

 

Ima li potrebe da skidam bregaste?? Ne bi verglao...skinuo sam poklopac sa radilice pa kljucem polako okrecem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Koliko vidim nisi napisao koji je motor u pitanju,a posto vidim da ti na profilu pisu tri motora,prva dva vole da prolupaju na radilici,pogotovo kawa.....mada uzrok lupanja moze biti 300 cuda,ovako preko foruma dzabe razglabamo...moj ti je savet posto si video da je sa glavom sve u redu...vozi neko vreme tako ali na malom gasu,ako pojaca lupanje otisao lezaj na radilici,a otvorio sad ili kasnije isto ti se vata,od te radilice i klipnjace nema nista ali motor vozi na sto manjem gasu da se sve to ne razleti pa ostanes i bez blokova...

 

I jos nesto si mogao da uradis.........ispusti ulje i ostavi da se slegne neko vreme a onda ga opet vrati i poglaedj jel ostalo taloga u posudi ili metalnih opiljaka...po tome ces znati dosta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R 2005

Napisao sam u prvoj poruci, radi se o kawasakiju zx6r 2001

 

Nije pametno da vozim tako....bojim se vec havarije

 

 

A jedna napomena....motor u mjestu kada stoji ne cuje se nikakvo lupanje....bar ja ne mogu primijetiti da se cuje.

 

TO sa uljem sam vec radio i nikakve opiljke nisam nasao.....

 

Ispravka ipak ima metalnih opiljaka u ulju na dnu posude u koju sam ispustao ulje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

proveri da li je bregasta stegnuta kako treba na kilažu... ako nije to može da bude problem ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Bilo koji automehanicar kad cuje reci ce ti da li je prolupao. Ovi motocikli su u principu jako glupi po pitanju tehnike. Kao yugo,fica,golf itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja